10. 10. 2021 nás čeká softballový turnaj pro veřejnost Sportuje celá Praha 8 2021

Po krátké letní pauze jsme se opět vrhli do extraligových kolbišť. Nejprve jsme 31. 7. sehráli dva náročné zápasy proti týmu Locos Břeclav. První zápas nám proti skvěle házejícímu Kubovi Osičkovi nevyšel a my prohráli 6:2. Druhý zápas byl však o poznání dramatičtější. Od první směny jsme dlouho vedli 1:0, pak ovšem přišel srovnávací bod ve směně 6. Utkání tak šlo do tiebreaku, kde jsme 2 body dokázali uzmout vítězství pro sebe a po dlouhém období břeclavské dominance jsme je dokázali porazit. Hned následující den, 1. 8. k nám zavítali Hroši Havlíčkova Brodu a hned první zápas byl divácky atraktivní a nervy drásající. Nejprv se ve čtvrté směně do vedení dostali Hroši svými 3 body, my ovšem dvěmi dokázali kontrovat a hned v další směně přidali 3 další, ujali jsme se tak tím vedení. Brodští se však nevzdali a postupně po bodech přidávali až byl před dohrávkou 7. směny stav srovnaný na 5:5. Nám se však po skvělé práci na pálce podařilo dotlačit poslední a vítězný bod. Druhý zápas se nesl v obdobném duchu, nám se po náročných 3 zápasech již nedařilo předvádět takovou disciplínu v boxu, z tohoto důvodu nebyl útok příliš efektivní a nám se podařilo v tomto zápase prohrát 8:9. Bilance 2:2 proti velmi kvalitním nadhazovačům a skvělým pálkařům se ukázala jako klíčová v dalších bojích o postup.

Poslední víkend základní části se hrál o dva týdny později, tj. 14. a 15. 8. a my z něj pro jistotu playoff potřebovali vybojovat alespoň 2 výhry na hřištích soupeře. Nejprve nás v sobotu čekal tým Radotína. Bohužel však první zápas prohráváme po chybách v poli 1:4. Nedařilo se nám prosadit ani proti dobře házejícímu Alešovi Jetmarovi a ani proti Jardovi Breníkovi. Druhý spiel se však nesl v poněkud jiném duchu. Skvěle házející osa, precizní obrana a solidní útok korunovaný monstr homerunem Jendy Janouška nám přinesl kýžené vítězství 6:2. Druhý den nás čekal doma na svém hřišti do té doby vedoucí tým tabulky - Tempo. Do prvního zápasy jak Tempo tak my nasadili nejsilnější sestavu a byla to panečku přetahovaná o každičký bod. Tempo hrálo o první misto po ZČ, my o postup do playoff. Nakonec jsme to ale byli my, kdo se radoval z vítězství. Velkou zásluhu na tom mají především Tomáš Mach (2/3, single, double, 1 run, double play), Cedric Nzambi (1/3, single, 1 run) a především na nadhozu Jony Mach (4 SO, ERA .00). My tak mohli slavit premiérový postup do playoff extraligy! Bylo ale nutné ještě dohrát druhý zápas. Tempo, jelikož už mu o nic nešlo, nasadilo do sestavy množství mladých juniorů a my se s chutí zakousli do dobře házejícího Jirky Brabce a pozdeji i Michala Kolůcha. Skvěle se opět dařilo ose Pokorný-Svatoň, která nepovolila ani bod, v útoku opět zářil Cedric Nzambi (1/2, HR) a také Marek Míchal (1/2 IPHR, Walk). Produktivní útok nám pomohl porazit Tempo rozdílem 10:0 po 4 směně a nám se tak splnil víkendu (alespoň 2:2) a především cíl celé sezóny - to jest postup do playoff extraligy mužů. Děkujeme Vám všem, především pak fanouškům, kteří nás celou ZČ podporovali a i díky ni jsme byli schopni do playoff postoupit. Další štace nás čeká již tuto sobotu (21. 8.) opět proti Tempu v nadstavbě A a od pondělí 23. 8. i SuperCup mužů. Nezapomeňte fandit!

Děkujeme všem za přízeň. Zvláštní poděkování patří naší dvorní fotografce Martině Macháčkové. FOTO na Softball Photos nebo na Joudrs Flickr Galerii

Za tým Mužů A, Jirka Pokorný.

Stats:

1. Týmová pálka: BA 0.308, 15 HR, 95 RBI (3. celkově dle BA)
  2. Týmová obrana: FA 0.950
  3. Týmový nadhoz: ERA 3.76, 34 % SO, 12 % BB

...and stats leaders:

Jakub Procházka - BA 0.381, 3 HR, 15 RBI

Hans Svatoň - FA 0.972, PO 125, IP 100

Jirka Pokorný - ERA 2.47, 39 % SO, WA 75 %

Muži A poprvé v playoff!Muži A poprvé v playoff!Muži A poprvé v playoff!Muži A poprvé v playoff!Muži A poprvé v playoff!Muži A poprvé v playoff!Muži A poprvé v playoff!Muži A poprvé v playoff!