Muži A stále drží druhé místo!

V sobotu 25. 8. nás hostil na svém hřišti tým z Radotína. Zkušený tým Radotínských v prvním zápase nasadil na prkno legendu českého softballu - Rosťu Hrycha. Prvních několik směn jsme se na pomalejší nadhoz nedokázali chytit, ale pak už to přišlo a my dokázali úspěšně stahovat body. Homerun v tomto zápase odpálil Jirka Pokorný. Skóre se nakonec zastavilo na 19:2 pro nás. Druhý zápas byl mnohem napínavější, Radotín se postupně ujal vedení 5:1. Pak přišla 5. směna a mooonshot Jannise El Amina, snad stodvaceti metrový 3-run homerun nás najednou dostal na pouhý jednobodový rozdíl. Soupeř však nelenil a stáhl další dva body, my však stále byli nabuzení. Kluci úspěšně obsadili všechny mety a na pálku přišel řezník z Billy - Matýsek Knetl a další raketou, lead-off grandslamem nám zajistil vedení, které jsme už nepustili a mohli se tedy radovat z vítězství 8:9.

V neděli brzo ráno jsme se z Joudrs vypravili do Plzně, kde nás pro změnu hostil tým Slavie. Na pálce se opět dařilo a obrana nepřipouštěla větší dramata, další homeruny si připsal Matěj Knetl, Marek Míchal, Jirka Pokorný a Tomáš Mach. Výhra 10:2 nám přinesla dobrý pocit a příslib prvního místa, Druhý zápas nám však nevyšel podle představ, Nadhoz jsme nepálil tak, jak jsme chtěli a oni naopak úspěšně stahovali body z met. 3 bodovým homerunem nás k výhře přiblížil Jannis El Amin, ale bohužel našich 5 bodů na výhru nestačilo. Celkové skóre 5:11 nás však ale nemusí mrzet, jelikož se hrou jsme byli spokojení.

Celková bilance 3:1 z víkendu je skvělá a my se těšíme na poslední hrací kolo základní části, kdy vycestujeme do Ledenic a Sezimova Ústí, tak nám držte palce.

Za tým Mužů A, Jirka Pokorný

PS. Kdo byl sestřelen jak Černý Jestřáb, či které všemožné signály může nadhazovač dostat se dozvíte jedině na instagramovém profilu @joudrsacko či na FB stránce JoudrsÁčko

Muži A stále drží druhé místo!