Muži na turnaji Joudrs Cup Zagreb 2015

Tým mužů vyrazil na svou první zahraniční akci do chorvatského Záhřebu a v sérii přátelských utkání proti místním týmům zaznamenal 3 výhry, 3 prohry a 1 remízu.

Na Joudrs Cup Zagreb, jak se akce opravdu oficiálně jmenovala, vyjeli za tým Joudrs muži v následujícím složení - Tonda Chaloupka, Tomáš Kusý, Slávek Novotný, Honza Knotek, Honza Beneš, Ondra Stroner, Pavel Kaňkovský, Petr a Lukáš Capíkovi, David Brdek, Majk Mach, Kuba Jůza (Spectrum), Karel Turčík a Petr Šesták (oba Chomutov). Po náročné cestě následovala prohlídka města a přesun do luxusních apartmánů, odkud náš tým vyrazil poměřit síly nejprve s juniorským výběrem Chorvatska. Vyrovnaný zápas jsme ztratili v poslední směně s konečným výsledkem 6:4 ve prospěch soupeře, ale zaznamenali jsme pár pohledných akcí a dobrých odpalů. Ihned následoval zápas proti (již plně dospělému) týmu SPAN a radost z první výhry (konkrétně 9:7).

Večer se nic zajímavého neudálo, všichni šli brzy spát, aby byli plni sil na náročný sobotní program.

Hned v dopoledních hodinách jsme sehráli další vyrovnanou partii s chorvatskými juniory, tentokrát se všemi důsledky, jelikož zápas skončil remízou 4:4. Bohužel nás v tomto střetnutí postihlo i první zranění, když tvrdý odpal na koleno vyřadil ze hry nadhazujícího Majka Macha. Následovala pauza v poledním žhavém slunci, která nám asi ubrala více sil, než bychom si chtěli připustit. Do zápasu se Zagreb Giants jsme se tak dostali až v průběhu 3. směny, do té doby jsme pouze kupili chyby. Hrozící naprostý debakl jsme sice odvrátili, prohru 8:2 ovšem ne. Poslední zápas dne - proti týmu Mrki Medvednica - začal soupeřovým homerunem z prvního nadhozu a celý se nesl plně v jejich režii. Vyhecovat se k výkonu bylo náročné a snaha z naší strany byla; výsledek 12:2 však hovoří za vše.

Všichni šli zcela znavení opět velmi brzy spát, aniž by se kamkoliv vzdálili z ubytování a nikdo nepil nic jiného než vodu a případné iontové nápoje. Zejména pak nejmladší zástupci českého softballu - Kuba Jůza a Majk Mach - odpočívali před posledním hracím dnem. Ten jsme odehráli na jiném hřišti a konečně se nám po tuhém boji (a především dominantním výkonu Toma Kusého na prkně) zadařilo porazit "prokleté" Juniory 4:3. Do posledního zápasu jsme již neměli mnoho sil, ale na druhou stranu nebylo už na co se šetřit a po nervydrásajícím souboji jsme s konečným skóre 2:1 porazili Zagreb Giants, nejúspěšnější tým chorvatské ligy a účastníka letošního SuperCupu mužů. Rovnou z hřiště jsme vyrazili na dlouhou cestu domů, kde nás hned následující den čekaly první zápasy v 1. a 2. třídě PPM.

-sn86-