Napínavá podívaná na Joudrs Cupu 16

Naše sestava doplněná o žákyně (ostatně jako ve většině ostatních týmů) se do bojů ve své skupině pustila v pátek utkáním s Kotlářkou. Soupeř nic nepodcenil a postavil proti nám svůj nejlepší nadhoz. Pálka tak pro nás byla opravdu tvrdým oříškem. Ale ani my jsme na nadhazovačce nešetřili, Romča odházela slušný výkon. Bohužel to nestačilo, chyby v poli a úvodní nesehranost znamenala výsledný debakl. No nic, stále jsme měli naději na postup. I soupeř byl více než hratelný, Univerzitu Brno jsme od začátku přehrávali a záhy vedli o 5 bodů. Pak však přišel náš nečekaný a těžký útlum v poslední směně, kde jsme pokazili, co šlo, a protihráčky nás přehrály. Prohráli jsme o 3 body a i diváci nad závěrečným obratem kroutili nevěřícně hlavama. Bída. Ještě jsme ale stále mohli pomýšlet na postup ze skupiny, museli bychom však výrazně vyhrát nad Werichem. Do sestavy jsme zařadili žolíka a pro soupeře nečekané překvapení, které se vyplatilo. I naše děvčata dostala novou motivaci, kterou Werišky odnesly rozdílem, „jedničkový“ výsledek 11:1 nám zajistil cestu do semifinále z druhého místa ve skupině, na úkor Brňanek.

Čekal nás však přetěžký úkol, porazit jednoho z favoritů, Eagles. Do orlic jsme se pustili s odvahou a správně namotivovaní. Dlouho to vypadalo výborně, první dvě směny byly vyrovnané, před tou poslední jsme prohrávali o 2 bodíky. V závěrečné směně jsme bohužel nedokázali překonat jejich první nadhazovačku a naopak sami ještě dostali přidáno. I tak to ale byl dramatický a pohledný boj, který soupeře stál „vyházení“ nadhazovačky, kterou tak nemohl naplno využít ve finálové skupině. A my se chystali na nedělní zápasy o 4. až 6. místo. Jak se pak ukázalo, dramatický průběh s Eagles byl jen předzvěstí toho, co jsme měli zažít další den…

Nejdříve jsme nastoupili proti Wroclawi. Pozornou hrou jsme si udržovali mírný náskok, který však Polky vždy snížily. Naštěstí jsme nejtěsnější rozdíl udrželi i v závěrečné směně. Polky si pak poradily s naším dalším soupeřem, ostravskými Arrows, proti kterým jsme tak nastupovali s vidinou 4. místa. A začali jsme opět svižně, ujali se vedení a vše nasvědčovalo tomu, že už zápas nepustíme ze své režie. Pak se však soupeř rozpálil, my udělali v rozhodujících momentech chyby v poli a soupeře nechali srovnat skóre. Přišel tie-break, jejich první nadhazovačka a naše méně zkušené pálkařky, což se ukázalo jako rozhodující. Prohráli jsme tentokráte o bod my. Jak nám „kolečko“ a porovnání obdržených celkových bodů pomohlo ze základní skupiny, tak nyní nám přisoudilo konečné 6. místo… Vzhledem k celému průběhu turnaje, kde byly vidět vysoké rozdíly ve skóre i nejtěsnější vítězství v mnoha zápasech, jsme mohli dopadnout lépe i hůře. Holt štěstěna bývá vrtkavá. Co potěšilo určitě, bylo nasazení všech našich děvčat ve chvílích nejkrušnějších. Dobrou zkušeností pak byl turnaj pro nováčky i žákyně, ať už byly na hřišti nebo fandily svým spoluhráčkám z dugoutu.

Nejlepší nadhazovačkou turnaje byla vyhlášena Apolena Výborná ze Dvora Králové, nejlepší pálkařkou pak Kristýna Ceralová z Kotlářky. Obě si za své výkony odnesly krásné softballové tašky od firmy PLAY-BALL.

Závěrem bych rád poděkoval rodičům, kteří pomohli ve všech třech dnech se zajištěním turnaje a obsluhou hřišť a dali přednost klubu před velikonocemi.

za trenérský tým mládeže
Petr