Oba týmy kadetů se poprvé umístily v první trojici jak v extralize, tak ve třetí lize

Náš tým extraligových kadetů dorazil v sobotu do Havlíčkova Brodu, aby se znovu popral s dalšími členy extraligy. I přes drobné zdržení na objížďkách jsme dorazili včas a po rozcvičení jsme se měli utkat týmem Ledenic, který prozatím drží poslední místo v tabulce. Avšak, na tento turnaj přijeli nečekaně nabušení. Po prvních dvou směnách, kdy skóre bylo celkem vyrovnané - 2:1 pro Žraloky, pro nás zápas vypadal dosti nadějně. Bohužel náš stále ještě čerstvý celek nedokázal držet krok se zkušenějším soupeřem, a tak zápas skončil 10:1 pro Žraloky. Po této prohře nás čekal zápas s Mostem, asi nejslabším soupeřem. Naše pálka byla smrtící a pole bezchybné. Zaslouženě jsme vyhráli _:_ a těšili se na zítřejší utkání.
Hned po ránu nás čekal zápas s našimi odvěkými rivaly z Prahy. V první směně jsme nasázeli Spectru 4 body, a to hlavně díky homerunu Dominika Stratila a Jirky Pokorného. Nicméně Spectrum nás nenechalo a nakonec dokázalo otočit tento slibně vyhlížející zápas. Po další prohře nastala svízelná situace. V kolečku o 3-5 místo jsme skončili nejlépe a čekala nás odveta s Mostem. Ještě před tím však zbývalo ještě dohrát zápas s domácími Hrochy. Skvělý výkon v poli v čele s Michalem Machem na prkně nedovolilo Brodu moc skórovat. Domácí to vyřešili po svém a po nešťastném odpalu přímo na našeho nadhazovače přišlo vynucené střídání na prkně. Naštěstí nešlo nic vážného a Michal se mohl vrátit do zápasu. I přes náš dobrý výkon jsme nedokázali rozpálit zkušené Broďácké nadhazovače a přišla další, avšak nic neměnící prohra.
Po chvíli zaslouženého oddychu jsme si chtěli zpravit náladu třetím místem. Po nápínavém zápase, který málem skončil tie-breakem, jsme porazili podruhé Most, tentokrát 9:8 a tím pádem jsme získali z tohoto turnaje bronz.

Věříme, že tento úspěch je jen začátek našeho honu na nejlepší kluby v zemi :-)

Ani naše třetiligové béčko se rozhodně neztratilo. Přestože se nám ve třetí lize až doteď příliš nedařilo, tak jsme nic nezabalili a do Ostravy jsme vyjeli s velikou chutí.

Po strašné večerní cestě, která trvala přes šest hodin, jsme se v sobotu probudili v bojovné náladě. První zápas proti Ostrovu ukázal, že bude potřeba se nás obávat. Dobře házející Vojta a fungující útok nám vydřel vítězství 20:1.  Hned v druhém zápase jsme zaplatili mladickou daň a proti větší a starší Ostravě jsme se opravdu moc nechytali.

Ale turnaj přichystal překvapení v podobě prohry Ostravy s Kunovicemi a tím pádem se nám otevírala zajímavá možnost jít do semifinále i z prvního místa (a vyhnutí se tím obávané Ostravě), pokud bychom my Kunovice porazili alespoň o 12 bodů. Po dvou směnách byl zápas 4:4 a to moc nevypadalo. Další dvě směny se však nesli ve znaku našeho velkého náporu a celkové skore 19:5 nám k vysněnému cíli stačilo :-)

Do nedělního semifinále jsme opět nastoupili proti Ostrovu. Tentokrát byl soupeř kousavější ale soustředěný výkon nás v klidu poslal do prvního finále v sezoně.

To bylo proti Ostravě a jediné co snad stojí za řeč je že proti nám skorovala holčička ročník 2008. Takže asi chápete :-)

Ale druhé místo bylo stejně obrovským úspěchem :-)