OPEN Mistrovství ČR U18 juniorky - Joudrs opět k nezastavení!

OPEN Mistrovství ČR U18 juniorky

MČR juniorek v kategorii U18 jsme si letos užili na domácí půdě našeho krásného Svoboda parku. Zápasy byly rozloženy do 3 dnů v termínu 2. – 4. Října 2020.

Joudrs vyslalo do boje tým, jehož základ tvořily juniorky, které letos vybojovaly zlato v Extralize, doplněné o velmi šikovné hráčky, které letos bojují v Superlize kadetek.

Trenéři: Tom Sobotka, Radim Krušinský, Monika Trnková a Tom Kusý

Hráčky: Klára Pospěchová, Háňa Vazačová, Kája Dvořáková, Adél Sobotková, Nela Janáčková, Silva Krušinská, Anet Molentová, Týna Horáčková, Maki Jasanská, Amča Chaloupková, Anna Haincová, Kája Frýbová, Maki Vlčková, Kája Nosková, Beky Wenclová, Kája Domesová

Cíl, který jsme si stanovili před sezónou, byl jasný vybojovat zlato! A tak se celým turnajem neslo heslo „chceme ségru“.

Třemi zápasy ve skupině jsme prolétli jak namydlený blesk. Podařilo se nám protočit všechny hráčky a tým ukázal, že je skvěle poskládaný a každá z hráček hrála výborně.

Do play off jsme tak postoupili z prvního místa ve skupině. Ještě v sobotu nás tak čekalo semifinále s Cats Brno. Soupeř, který má v týmu dobré pálkařky a ve skupině potrápil i Beavers.  V první směně se nám podařilo dostat do vedení 1:0. Osa Klárka – Adél trápila pálkařky Cats celý zápas, a když se míč dostal do hry, tak ho pozorné pole zahrálo. Postupně jsme navyšovali náskok a v páté směně přidali potřebné 4 body a ukončili tak zápas rozdílem (8:0) a mohli se radovat z postupu do finále.

V neděli jsme nastoupili proti Beavers, se kterými jsme si tak střihli repete finále Extraligy juniorek. Věděli jsme, že se postavíme dobrému týmu podpořenému skvělou Kačkou na prkně. Ale do zápasu jsme nastoupili s hlavou nahoře a zdravou sebedůvěrou. Do čtvrté směny zápasu dominovaly nadhazovačky, ale zatímco Klárka soupeřky držela až do konce zápasu, nám se ve čtvrté a šesté směně podařilo kontaktovat a postupně jsme díky odpalům a taky chybám v obraně vybojovat 5 doběhů. A pak už zavládla velká radost a my se radovali z letošní druhé zlaté medaile a titulu Mistra ČR!

Dosáhli jsme i na individuální ocenění, kdy Klárka Pospěchová byla vyhlášena nejlepší nadhazovačkou turnaje. Ocenění za nejužitečnější hráčku získala Alex Moravčíková z Beavers.

Po celý turnaj ukazoval náš tým skvělou a dobře organizovanou hru v poli podpořenou výbornými nadhazovačkami. V útoku nás zdobila parádní pálka a agresivní pohyb po metách (celkové skóre 55:0). Kdo se dostal do hry, ten jel na 100%. Tým si skvěle sedl, hráčky se vzájemně podporovaly a v dugoutu i mimo něj byla parádní atmosféra. Dokonce nás přišly podpořit i spoluhráčky, které nemohly v této kategorii nastoupit. Bylo úžasné být součástí!

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje a fotografům (Softball Photos) za krásné snímky.

Radim

OPEN Mistrovství ČR U18 juniorky - Joudrs opět k nezastavení!OPEN Mistrovství ČR U18 juniorky - Joudrs opět k nezastavení!OPEN Mistrovství ČR U18 juniorky - Joudrs opět k nezastavení!OPEN Mistrovství ČR U18 juniorky - Joudrs opět k nezastavení!OPEN Mistrovství ČR U18 juniorky - Joudrs opět k nezastavení!OPEN Mistrovství ČR U18 juniorky - Joudrs opět k nezastavení!OPEN Mistrovství ČR U18 juniorky - Joudrs opět k nezastavení!OPEN Mistrovství ČR U18 juniorky - Joudrs opět k nezastavení!OPEN Mistrovství ČR U18 juniorky - Joudrs opět k nezastavení!OPEN Mistrovství ČR U18 juniorky - Joudrs opět k nezastavení!