Pod vlajkou pěti národů

V týdnu od 22.5 do 27.5 jste v areálu mohli potkat cizince z různých koutů světa. Třetí ročník Joudrs International Cupu skončil a my bychom rádi informovali a poděkovali všem, kteří jakkoliv zasáhli do dění na Joudrs a SaBaTu.

Začali jsme již minulou sobotu, kdy k nám poprvé přiletěl tým Nového Zélandu, hned od začátku si získal všechny srdce Joudrsáku, kluci se chovali skvěle a na turnaji coach ballu dokonce malým nadějím předali ceny a předvedli pravou nefalšovanou Haku.

Samotný Camp začal ve středu ráno, kdy dorazila nejpočetnější výprava 64 dánských dětí, rodičů a trenérů, k tomu si připočtěte, 14 zástupců chorvatského klubu Princ a 12 lidé z izraelských Warriors a máte i s novozélanďáky neuvěřitelné číslo 111 lidí. Camp měl na starosti jako obvykle Kevin Stockford a jako pomocníka měl velmi zajímavé posily. Třeba několika násobný mistr světa Dion Nukunuku, který se tu potkal se svým bratrem, ten pro změnu vedl výběr Zélandu.

Ve čtvrtek ráno se rozehrál první turnaj U19, který byl až do soboty na hřišti A. Díky našim iScoristkám bylo vše i statisticky zaznamenáno a díky všem týmům, kteří se účastnili a vzali sebou i své největší opory, se hrál opravdu hezký a kvalitní softball.

V pátek se pak odpoledne na béčku a na umělce a obou hřištích pražského SaBaTu rozehrály oba turnaje U13 a U16. Ve všech kategoriích byla vidět spokojenost, radost ze hry, nadšení fanoušků a i hezký softball a to je důvod, proč se celá tahle akce koná, né pro ceny, nebo pro úspěch, ale pro to, že se na našem krásném hřišti může potkat 23 týmů z pěti zemí světa, popovídat si, zasmát se a říct si, MY HRAJEME SOFTBALL a je to věc, která nás baví nejvíc na světě.

Vznikali zde nová přátelství i rivality, ale myslím si, že vše proběhlo v suchu fair play a že na to budeme vzpomínat s úsměvem na rtu.

Na závěr trocha čísel, protože turnaj se zařadil mezi největší turnaje ve své kategorii na světe…

23 týmů z 5 zemí světa, 60 her během 3 dní, na závěrečném ceremoniálu bylo přes 250 lidí, potrefená husa udělala přes 620 obědů a večeří, v jenom nejmenovaném supermarketu prodali o 600 rohlíků a 30 bochníků chleba více, spotřebovalo se 60 rolí toaletního papíru… :-D

Na závěr budu děkovat všem kteří nám pomohli s tímto kolosem.

Zuzce Stronerové, mé pravé ruce, která trávila na Joudrs asi 20 hodin denně a všechno organizačně a realizačně zaštítila, Helče Novotné mé druhé pravé ruce, která zvládla jakoukoliv roli od nákupčí přes rozhodčí až po kameramanku, Terce Šmejkalové a Niki Brdkové které se odvážili nejít do školy a udělali vše pro klidný chod clubhousu a hřišť, Jitce Chaloupkové, která si neváhala vzít ve čtvrtek ve 4 ráno dovolenou, když jsme jí o to poprosili a pomohla zvládnout všechny přípravy, Ivče Menšíkové a Pepovi Šulcovi, kteří odřídili většinu cest na letiště a zpátky a celou cestu si ještě povídali s návštěvníky ač neumí ani slovo cizími jazyky. Gabrielu Waagemu, za podporu ze strany ESF, darování míčů a propagaci a také za předávání cen na závěrečném ceremoniálu, Lence Richterové a Lence Cahové za to, že každý zápas U19 a i finále U16 byly skórovány živě. Petrovi Katzovi za focení. Honzovi Čechovi za pomoc s komentováním závěrečného ceremoniálu Radimovi Krušínskému a Slávkovi Novotnému a Tomovi Janglovi za pomoc s logem a letáky a propagací jako takovou, Tomovi Sobotkovi, Eričkovi a Lucce Jírové a týmu mladších kadetek a starších žákyní (Marťa S., Eliška V., Niki Š., Zuzka Ch., Anet M., Alex S., Týna M., Maty J., Áďa S., Kája D., Áďa K., Kája B., Kačka K., Áďa F.,) za to, že dokázali udržet hřiště, rozpis a celý areál Joudrs i SaBaTu pohromadě, čistý a ještě pomáhat Lucce v Krámku. Ádě Chaloupkové za pomoci a taky z zorganizování závěrečného vystoupení s Dance Palace Praha, Milanovi a Ivanovi za připravení areálu a pomoc při čemkoliv co se pokazilo, Kusákovi za to, že celou myšlenku podpořil a dodal své know-how, Věře Jakešové, že umožnila používat školu i v době výuky. Honzovi Vavrečkovi za občasné chirurgické zákroky J, všem trenérům a dětem za to, že se chovali skvěle, bojovali fair play a zvítězil u nich SOFTBALL…..

Konečné pořadí:

U19:

1. Hroši Havlíčkův Brod
2. Žraloci Ledenice
3. Painbusters Most
4. SK Joudrs Praha
5. Just Softball ISA (New Zealand Academy)

U16:

1. Snails Kunovice