Poslední kolo žákovských lig

O víkendu 20-21.9 se odehrálo poslední kolo žákovské extraligy a druhé ligy žáků.

Extraliga se odehrála v Kostelci nad Orlicí a už od začátku nám moc nešla pálka. Prohráli jsme postupně všechna naše utkání, ale nevěšeli jsme hlavu a kluci i když byli trochu smutní se nakonec vraceli s celkem dobrou náladou a podpořli žákyně, které na Joudrs hrály svůj finálový turnaj. Raní zápas s domacím Kostelcem potvrdil to, že raní vstávání nám nedělá dobře :-). Prohráli jsme jej celkem jasně. Na další zápas s Kunovicemi jsme se chtěli nahecovat, ale taktéž se nepodařilo a když nás ve večerním utkání zničil i Most, bylo jasné, že pojedeme druhý den s posledním místem. Na zápas s Hrochy jsme se sice namotivovali a neodehráli jsme jej vůbec špatně. Ale nakonec jsme podlehli i jim. Nevadí 10-12.10.2014 proběhne finále ligy, kde se hraje vlastně od začátku. Budeme rádi, když nám přijdete fandit, protože finále se hraje na pražském Spectru. Ve čtvrfinále nás čeká nevyzpytatelný tým šneků z Kunovic. Tak prosím dejme do toho vše...

-OS-

Na poslední hrací víkend jsme s žákovským béčkem odjeli v sobotu 20.9. časně ráno do Pardubic oslabeni o nemocného Ondru V. a posíleni o úplné nováčky Tomáše K. a Pavla Š. První zápas nás čekal již v 9.30hod proti pražskému Spectru. Spousta chyb v poli a naše pálka, která se ne a ne potkat s rychlým Spectráckým nadhozem, zapříčinili výsledek 13:2.

Hned na to nastupujeme proti silné Břeclavi. Tady už se nám poměrně daří zahrát auty a i na pálce jsme zabojovali. Zatím to ale nestačilo na výhru, i když naděje tam byla. V taibreiku jsme bohužel neuhráli ani jeden bod, kdežto soupeři jich dovezli plný počet a my si připsali prohru 7:13.

Jdeme se tedy posilnit na oběd a dokoupit si zásoby dobrůtek. Hrajeme až večer a tak se jdeme ještě ubytovat a vyzkoušet místní dopravní hřiště. V 18hod přichází průtrž mračen a je jasné, že už si dneska nezahrajeme. Sprcha a odchod do tělocvičny, kde jsme ubytováni s dalšími třemi týmy. Probíhá velká polštářová bitva a klasická vybika. Musím uznat, že ve vybice jsme opravdu dobří. A pak rychle do spacáků, protože nás čeká brzké vstávání.

Budíček v 6:45hod a v osm hrajeme s Pardubicemi. Pravděpodobně na kluky dolehla únava z večerní bitvy a tak od domácího týmu dostáváme nářez 6:0.

Poslední zápas hrajeme těsně před polednem znovu s Pardubicemi. Jsme odhodlaní bojovat a doslova jsme na ně vlítli. Po první směně je skóre 5:5. My se však nevzdáváme a bojujeme. V napínavém souboji vítězíme 7:10. Protože dva vzájemné zápasy s Pardubicemi jsou 1:1, musí se ještě rozhodnout o celkovém pořadí. Začíná taibreik, který rozhodne. Bohužel soupeři dovezli 4 body a my ani jeden, takže si z turnaje odvážíme 6. místo.

Od pardubických kluci dostali medaile z perníku a tak plni dojmů a hrdosti odjíždíme domů. Velké plus má Tomáš Z., který odházel takřka všechny zápasy, děkujeme Tome! A taky chválíme naše nováčky, vedli jste si statečně kluci. A na závěr nesmíme zapomenout, že si Roman poprvé vyzkoušel, jaké to je na prkně a z taktických důvodů se na prkno postavil i Albert. Poklona našim (lehce) zraněným a přes to hrajícím JOUDRSÁKŮM!

Lenka a Ivča

Poslední kolo žákovských lig