První halové vítězství kadetek

Minulý víkend se sjelo 11 týmů do haly na Krči, aby změřily své síly a utkaly se o vítězství na prestižním halovém turnaji. V základní skupině nás čekali celkem 4 soupeři, jejichž kvalita byla různá. Sobotní den jsme začaly zápasem s naším asi nejtěžším soupeřem – Krčí Altron. Bylo na nás vidět, že devátá hodina ranní nám příliš nesvědčí a většina týmu ještě „podřimuje“. I přesto se nám ale nakonec podařilo uhrát docela solidní výsledek – podlehly jsme pouze 11:15. V dalším zápase nás čekala Kotlářka, po loňské sezóně bohužel oslabena o kvalitní hráčky ročníku ´92. Naštěstí se nám podařilo během zápasu se herně „probudit“ a žádné komplikace jsme nepřipustily. Konečné skóre jasně hovořilo v náš prospěch – 23:8. Poslední soupeřem sobotního dne nám byl tým SCM 16. Většina hráček širší reprezentace kadetek sice hrála na turnaji za vlastní kluby, ale hnán dopředu Tomášem Kusým byl tento tým jaksi nevyzpytatelný.  J V tomto zápase jsme předvedly opravdu solidní výkon jak v poli, tak na pálce, a tým SCM 16 vyprovodily z hřiště jednoznačně 15:4.

V neděli nás čekal náš poslední zápas skupiny proti Spectru Praha. Nutno konstatovat, že hráčky soupeře se oproti loňské sezóně zlepšily a na turnaji dokonce remizovaly s SCM 16. Poučeny ale ze slabšího ranního výkonu z předchozího dne zintenzivnily jsme předzápasovou rozcvičku a na soupeře vlítly hned od začátku. Výsledek 23:13 v náš prospěch nám zajišťoval druhé místo ve skupině a semifinálový zápas proti vítězi druhé skupiny - Arrows Ostrava.

Náš semifinálový zápas byl jistě divácky atraktivní, protože jsme v něm předváděly opravdu kvalitní výkon v obraně i v útoku, k čemuž nás hnala především vidina finále s Krčí. Zaslouženě jsme vyhrály rozdílem deseti bodů 21:11 a sledovaly trápení druhé semifinálové dvojice Krč – Ledenice, ze které po napínavé koncovce poměrně těsně vyšel vítězně tým Krče Altron.

Ve finále se tedy sešli stejní soupeři jako v loňském roce. Po první směně bylo skóre vyrovnané 2:2. I po druhé směně byl výsledek jen těsně na straně Krče, ale my se rozhodně nechtěly vzdát bez boje. V poslední směně jsme nasadily k trháku, tvrdými odpaly do děr a agresivním během po metách jsme do poslední obrany odcházely s náskokem 5 bodů. Ve většině zápasů by to byl jen tenký náskok, který by se dal celkem lehce během jedné směny smazat, ovšem ne ve finále, a ne proti naší skvěle rozehrané obraně. Nutno říci, že o tomto náskoku naše hráčky nevěděly, ovšem hráčky soupeře o něm věděly moc dobře, což se také projevilo na jejich zbrklosti a nervozitě při poslední pálce. Za poslední pětiminutovku jsme umožnily soupeřkám skórovat pouze dvakrát a po závěrečném zvuku klaxonu a vítězném gestu lavičky, oznamujícím hráčkám v poli vítězství , mohla propuknout nevázaná radost. Skóre finálového zápasu se zastavilo na 12:9 v náš prospěch!!!

Ráda bych vyzvedla výkon Ivety ve středu pole, který nás trenéry mile překvapil. Celý tým bych chtěla pochválit za plnění taktických pokynů na pálce, což nám významně pomohlo k našemu prvnímu turnajovému vítězství v letošní sezóně, a zároveň bych chtěla všechny hráčky povzbudit k dalšímu trénování, aby tohle vítězství nebylo poslední. Holky, máme na to! Joudrs olééééé!