První ligové vítězství kluků Joudrs

Vzhledem k tomu, že liga se hrála až ve vzdálené Opavě, odjížděli jsme z Joudrs už v pátek v podvečer. Jediné na co jsme mysleli, bylo ukořistit první vítězství klučičího týmu Joudrs v historii. Až na malé problémy vedoucího vozu který jel čtyřicet kilometrů prakticky bez benzínu a jeho osazenstvo se pomalu začalo připravovat na noc strávenou v přírodě, se nám cesta vydařila a do dějiště jsme přijeli v dobré náladě.

V sobotu ráno jsme začínali s prvním soupeřem z Ostrova nad Ohří. Kluci sice do zápasu nastoupili s patřičným nasazením a po první směně dokonce vedli, nicméně problémy ve druhém dějství které nás stály deset bodů, ovlivnily celý zbytek zápasu. Prohra 6:18 byla sice menší než před třemi týdny, nicméně jsme s tímto výsledkem rozhodně nemohli být spokojeni.

Druhý zápas nám vše vynahradil. Nastoupili jsme proti domácí Ostravě a zpočátku bylo vše jako přes kopírák. Ve druhé směně se našim nadhazovačům opět zbláznily ruce a nepodpořeni polem házeli jednu metu zdarma za druhou. Do poslední směny jsme proto šli za velmi nepříznivého stavu 5:15. Pak se ovšem stalo něco, v co ani největší optimisté nedoufali. Kluci za podpory několika našich rodičů, týmu Ostrova a malého počtu příchozích, zaznamenali neuvěřitelný obrat a šestnácti body se ujali vedení. V dohrávce utkání už sebejistě házející Jirka Pokorný nedal soupeři šanci a naše první vítězství bylo na světě. Jásotu a zvlhlých očí bylo jako kdybychom vyhráli mistrovství světa a asi se nám tato vzpomínka vryje do paměti.

V neděli nás čekaly ještě dva zápasy a povzbuzeni sobotním úspěchem jsme věřili, že i tato utkání můžeme vyhrát. Bohužel, se nám ani s Českým Těšínem a ani s Kunovicemi nepovedlo na předchozí utkání navázat. V obou zápasech byla vidět naše nevyhranost a výkon působil poměrně nervózně.

Věřím, že tento turnaj sloužil jako odrazový můstek a že se s každým dalším budeme nadále zlepšovat a dobré výsledky budou stále přibývat. Děkuji klukům za jejich snahu a odhodlání se kterým hráli a společně se těšíme na další turnaje.

P.S.- Další vítězství přišlo hned v pondělí, kdy jsme v pražském přeboru jasně přehráli domácí Tempo Praha 13:4.