Školní liga Prahy 8 pokračovala třetím kolem

3.kolo t-ballové školní ligy na Joudrs odehrály týmy v kategoriích starší dívky a mladší mix. Po pondělním vydatném dešti přivítalo v úterý 5 dívčích týmů ideální softballové počasí. Týmy z gymnázií Čakovice a Ústavní a základních škol Glowackého a Dolákova se utkaly v celkem deseti vzájemných zápasech. Dolákova i jednička Ústavní vyhrály všechny svoje zápasy, a tak se o celkovém vítězi rozhodovalo až v posledním desátém zápase, do kterého nastoupily právě tyto dva týmy. Vítězně z klání tentokrát vyšla Dolákova, ale z výsledku 14:13 je jasné, že zápas byl napínavý do posledního odpalu. Holky z tribun sledoval také náš host, trenér keňské ženské i mužské reprezentace a byl z výkonů holek nadšený.

Ve středu se pak na hřištích sešly týmy kluků a holek do 5. tříd. Pro některé to byla úplně první zkušenost se softballem a největším výkonem a osobním vítězstvím bylo pochopit princip hry. Nejzkušenější týmy přivezla ZŠ Žernosecká a po zásluze v turnaji zvítězili. Cenné zkušenosti naopak nasbíraly děti ze ZŠ generála Františka Fajtla a Sadské. I jim se ale hra moc líbila, a tak doufám za měsíc zase na hřišti a ať zase všichni zahrají o kousek líp.

Školní liga Prahy 8 pokračovala třetím kolem