T-BALL 2x: Chomutovské kolo

Začátek dne

Do Chomutova na 3 kolo T- ballu vyrážíme netradičně nikoliv za tmy, ale v 7.30, tedy v době, kdy už  nespí ani normální člověk Miloš Zeman. Jsme vyspalí, natěšení na hezké počasí, soupeře i na hru.

As po půl hodině se ukazuje, že 18 vyspalých a energií nabytých dětí není úplná výhoda. Když Vás čeká ještě minimálně hodina cesty v autobuse. Agilní trenérka Jana se pokouší dětí utlumit četbou kvalitní dětské literatury. Ale Roald Dahl není zřejmě dost temný, děti si žádají horory.

Četby se ujímá trenér Šrek. Narychlo nalezené horory, co nabídl pan Google, jsou ale buď málo strašidelné (první povídka) nebo se pohybují na hraně trestného činu ohrožení mravní výchovy mládeže (druhá povídka).  Hodně se nám proto uleví, když uvidíme na silnici ceduli Chomutov a můžeme naše krvelačné potvory vypustit na soupeře.

Zápasy Joudrs Grey

Naši minihráči z Joudrs Grey potkávají hned v prvním zápase tým Eagles. Cíle pro první zápas jsou  jasné: zastavování míčů a razantní odpaly (opřeme se do toho). Úspěšnost zastavování míčů nebyla sice 100%, ale vůbec to v tomto zápase není špatné. Bonusem jsou tři outy v jedné směně, což proti tak silnému soupeři je opravdu skvělé. Výborně zahráli Kassi a Honza ve vnitřním, Daxie pak ve vnějším poli.  Ve v druhém utkání se Spectrem podali Joudrs Grey asi nejsoustředěnější výkon a to především v útoku. Odpaly směrem na 3. metu dělají z pálkařů běžce a skórujeme (8). Velmi dobře hrají Kity a Minie ve vnitřním poli. V dalším zápase s Mostem je to opět především útok, na který jsme hrdí proti takto silnému soupeři.  Výborně pálí například Jessi a Honza, ale to se dá prohlásit o celém týmu. Opět si ověřujeme, jak je důležité běžet po odpalu co nejrychleji na první metu.  V dalším zápase potkáváme znovu Spectrum, které je o něco více rozehrané a nám se sice daří dostávat se na mety, ale s doběhy je to horší. Poslední zápas dává naději, že si z turnaje neodvezeme jen porážky a tak se snažíme maximálně mobilizovat především v obraně. Jsme jen kousek od 3 outů v jedné směně a soupeř z Chomutova (Severní hvězdy) je na tom díky naší důrazné pálce stejně. V tomto zápase děláme nejvíce bodů (12) a odvážíme si z Chomutova alespoň jednu cennou remízu.

Zápasy Joudrs Orange

Mazáci z Joudrs Orange pod vedením Jany a Šreka a s pomocí rodinných příslušníků z řad hráčů i trenérů začínají svoji tour se Severní hvězdou z Chomutova a týmem z Mostu. Týmy soupeřů jsou výrazně mladší. Naši hráči proto zahájí turnaj ve stylu slavného výroku modelky Lindy Evangelista. Ta kdysi prohlásila, že za méně než 10 tisíc dolarů z postele nevstane. Joudrsáci pálí sice slušně, ale soupeř pro ně není zřejmě dostatečnou výzvou a tak se po hřišti namísto dynamické hry jen líně potácí. Chvílemi máme pocit, že namísto zápasu se tady natáčí jeden díl 10 NEJ na youtube:  10 největších softbalových „fejlů“. Vyhráváme velkým rozdílem bodů, ale naprosto nezaslouženě.

O přestávce proto namísto herních chyb rozebíráme, že dosažení mety vycházkovým krokem s máváním na diváky by si soupeř mohl vyložit jako urážku. A věštíme jim nakládačku, jakmile narazí na starší a zkušenější tým.

Ve třetím a čtvrtém zápase s Chumutovem se naše Lindy konečně rozhodnou trochu hrát, nakládačka se tedy odkládá. Máme teď pocit, že trenérské slzy, pot a dřina se aspoň trochu vyplácí. Krásné odpaly Štěpána, super odpaly i dobrý hra v poli u Ádi i Dády, výborné herní kombinace Vojty, mistrně chycený Matyášův luft a bůhví, na co jsme ještě zapomněli. My trenéři jsme dojatí, ale nedáváme to na sobě znát. Na sentiment není čas, čeká nás silný soupeř : Orli z Krče.

V posledním turnaji jsme Eagles s trochou štěstí porazili a tak čekáme, že nám tentokrát oplatí. První dvě směny jsou vyrovnané, první směna končí šesti body na obou stranách, ve druhé směně zase následují rychle tři auty za sebou. Pak už ale začíná mít převahu soupeř, hlavně díky jistější hře v poli. Prostě ty míčky těma zobákama loví líp no. Po zápase namísto obdivu pro soupeře a smiřování se s porážkou, s hráči trochu řešíme nepříjemně konfrontační atmosféru, kterou na hříšti orlí koučové a diváci vytvořili. Mrzí nás to, jako soupeřů si jich vážíme, určitě se od nich máme co učit.

A Konec

Pak už se rychle popereme o výhru za druhé místo, počkáme na naše nováčky z týmu Grey, jejichž umístění vyhodnotíme jako skoro vítězství (šesté místo) a nasedáme do autobusu. Další hodinu a půl raději přeskočíme a rozloučíme se poděkováním Chomutovu za jako vždy krásné počasí, přátelské přijetí a výborně zorganizovaný turnaj.

Pozdravujte Vaše maminky, až zhubneme všechny ty domácí dobroty z Vašeho bufetu, co jsme u Vás ztláskali, zase přijedeme.

Jana

T-BALL 2x: Chomutovské kolo