Nábor na softballový tábor 2021

T-balláci rovni svým soupeřům

Softballový příměstský tábor - 2021

Již dva turnaje odehráli naši nejmladší během srpna, na obou překvapili skvělými výkony.

Liga v Rookieballu se nehraje na pořadí v turnaji, zaznamenávají se pouze výsledky zápasů. Srpnové turnaje jsou poznamenané letními prázdninami, a tak se na prvním turnaji sešly pouze čtyři týmy, na druhém dokonce jen tři. I my sestavujeme namísto dvou týmů sotva jeden.

Vždycky nám trvá zápas či dva, než se dětem, jak se říká, splaší kladiva. Pak ale začnou lítat takové odpaly, že nás soupeř jen těžko zastaví. Tohle platilo jak na turnaji v Mostě, kde tým vedl trenér Ondra s pomocníky Lindou, Pepínem a Pepi, tak na domácím turnaji s Helčou, Filipem a Šindelářovými (a Ondrou na prvním zápase).

Tým odehrál jasné i těsné zápasy. Někdy nás válcoval soupeř, někdy my soupeře, jindy jsme se přetahovali. V trénincích jsme letos pracovali na odpalování více než dřív, to je v zápasech znát. Stejně tak lze na dětech pozorovat některé důležité návyky - třeba chytání odpalů do země oběma rukama, srovnání před hodem, anebo slideování. Obrovsky pyšní jsme na přístup dětí, jejich vzájemný respekt a spolupráci.

Zápasy nás baví, děti ukazují obrovské posuny a to i přes tréninkovou absenci. Hned jak se vrátíme do tréninkového procesu naplno, bude to teprve jízda!

Další turnaj nás čeká o posledním srpnovém víkendu v Neratovicích.

T-balláci rovni svým soupeřůmT-balláci rovni svým soupeřům