Tábor Benecko - den první

Milá mamimko a milý tatínku,

tak už jsme tady. Cesta nebyla tak vzrušující jako vloni. Nejeli jsme historickým autobusem, takže nám tentokrát stačil na cestu na Benecko jenom jeden. A protože nebylo žádný pořádný vzrůšo, museli jsme si cestu zpestřit vyprávěním vtipů do palubniho mikrofónu. Jako vopravdický průvodci.... A cesta nám tak rychle utekla. Pak nás Linda rozdělila na pokoje. Spím s Jarmilou, Kamilou a Ludmilou. Holky jsou docela prímový, tak se mi ani moc nestejská. No trochu jo, ale jen občas. Vybalili jsme si do skříněk, boty odnesli do botárny a šlo se na oběd. Byla polívka s písmenkama a svíčková. Byla dobrá, skoro jako tvoje, mami, tak jsem si šla přidat. Pak byl poledňák. Hráli jsme na pokoji hry, zlobili jsme kluky a oni nás.

Po poledňáku jsme byli rozdělení do týmů. Měli jsme za úkol si vymyslet jméno, pokřik a nakreslit vlajku. Linda říkala, že máme bejt opatrný, že ty barvy na textil z oblečení nepustí. Hm, tak ta bílá mikina už asi bílá nebude. To neva mami, takhle je stejně hezčí. Jo a táborovka bude o pašerácích, protože jsme v Krkonoších a tady prý jich bylo hodně, a pašovali všechno možný, třeba sůl a látky a taky ňákou drogerii nebo co, říkal Štěpa. A honili je financové, to prý byli policajti na hranicích. Takže jsme si vymysleli hrozně nenápadný jméno, aby jsme jim nebyli podezřelí. Jsme Chobotnice, další týmy jsou Lesní zločinci (pche ty chytěj financové hned), SK Skryťáci, Horalové, Krysy a Světýlka.

Pak se šlo na prochajdu, je to tu docela pěkný, všude samá tráva, stromy a kytky. Šli jsme za divokejma prasátkama, jo a jedno máme taky u chaty. Sice je to prase divočák, ale jmenuje se Roňja a má hrozně tvrdý štětiny. Taky jsou tu kozy Růžena a Vlasta s kůzlátkama. Králíčci a psi Márvin a Rodik. Po cestě nám mávala z okna malá holčička, tak jsme ji taky zamávali. A pak jsme se s ní i potkali, protože byla z toho baráku, kde měli ty prasátka a taky tam měli psa, který se jmenoval Lara a říkali mu Lála. Jo a měl každý oko jiný, jedno hnědý a druhý modrý.

Pak jsme se vrátili do chaty, hráli jsme si se zvířátkama, taky jsou tu trampolíny, houpačky, skluzavka a malý bazén, ale na koupání je spíš zima. Kluci hráli na hřišti fotbal a za chvíli byli víc špinavý než Roňja. No snad to z nich do odjezdu opadá. K véče byla rejže a nějaký maso. Taky docela dobrý, ale přidat jsem si nešla. Za chvíli se jdem umejt, zuby, pohádka a spát.

Posílám moc pusinek a zase se ozvu, asi...