Tábor Benecko - den třetí

Dnes jsem úplně hotová. Byli jsme na celodenním výletě, takže mám nohy tak o pět centimetrů kratší, protože jsme ušli asi tak pět tisíc kilometrů. Ráno po snídani jsme si měli sbalit do batůžku mikinu, tepláky, pití a ještě jsme dostali oběd se svačinou v balíčku. A každý měl mít na hlavě nějakou čepici. No vyrazili jsme asi tak po dvaceti hodinách, protože furt někdo něco neměl. Já se vracela jen jednou pro čepici, ale někdo měl v batohu třeba jen pití. Nakonec jsme vyrazili za koníčkama na farmu. Cesta to byla faakt dlouhá a cestou jsme šli kolem stanice s financema (to jsou ty hraniční policajti), kde jsme museli jít strašně potichu. Za splnění jsme každé družstvo dostali extra 5 bodů. Dorazili jsme ke koníčkům, kde jsme se naobědvali a mohli jsme si jít hrát na velké hřiště se spoustou dřevěných prolejzek a kolotočem. Cestou zpátky jsme zase museli projít kolem financů moc moc potichu a na kraji lesa byla první soutěž o body (jo nevím, jestli už jsem psala, že za splněné úkoly dostáváme body, které pak směníme ve směnárně a budeme si moct něco koupit na jarmarku). Hráli jsme šiškovanou. Od prvního k poslednímu stromu se musel celý tým dostat tak, že jsme se střídali v házení šišek do stromu, a když jsme ho trefili, tak zase další mohl házet od něj. A tak jsme se postupně posouvali do cíle.

No a pak už mě teda začly bolet ty nožičky. Naštěstí na Rovinkách byla zase přestávka a od nich k chatě jsme na cestě měli napsáno postupně jedenáct úkolů, které jsme museli všichni splnit. Jeden z úkolů byl obejmout a pozdravit strom. Snad ta smůla z toho bílého trička pustí. Taky jsme během úkolů hledali čtyři slova, ze kterých po večeři muselo každé družstvo složit básničku. Schválně, jestli poznáte, co to bylo za slova. Po výletě jsme se mohli vykoupat v bazénu. Taky tu na nás čekalo hasičské auto, z kterého jsme se mohli pokropit. A vyzkoušeli jsme si oblečení a helmy. Kluci byli strašně zvědaví co kde je a jak to funguje. Já si šla radši hrát s králíčkama. A někteří blázni dokonce hráli ještě fotbal. Nechápu......Jo a k večeři byla polívka s nočkama a špagety s omajdou.

Skryťáci: Sluníčko nám svítí na horách,

pašeráci půjdou cestou k nám.

přinesou nám sladkosti,

co se v puse rozpustí.

Horalové: Když sluníčko zapadá za hory,

pašeráci cestu poznají.

Světýlka: Pašeráci vaši, chodí cestou k našim.

Chodí cestou přes hory, sluníčko jim napoví.

Lesní zbojníci: Sluníčko zapadá za hory,

pašerák sprintuje po cestě pro CocaColy.

Chobotnice: Nad cestou a nad horama sluníčko tam svítí,

přes hranice pašeráci přenášejí věci.

Krysy: Náš milý pašerák,

za sluníčka vstává rád.

Chystá se na cestu,

z hor mu svítí na cestu.