Tball Orange: Stříbrný superpohár a náš vysněný postup na "Zlaťák"

SK Joudrs, softball, Praha

Zápisy Mikro 2023/2024

2023 Open pohár ČSA katetek U16

Memorial Mikea Stapletona 2023

ODPOLEDNE PLNÉ ZÁBAVY 22. 6. 2023

Úklidová akce 2023 - den Země - Ukliďme Česko!

MISTROVSTVÍ ČR v BEEBALLU pro žáky 1. - 3. tříd základních škol

DĚTSKÉ OSLAVY NA JOUDRS

ME juniorek do 18 let 2023

Joudrs akademie rozhodčí a zimní sezóna

SEZÓNA 2023 PŘICHÁZÍ

Valná hromada 3. 4. 2023

2023 Softballový příměstský tábor pro hráče a hráčky 7 - 13 let

Halové turnaje - Joudrs Indoor Cup 2023

JOUDRS - PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY A BENECKO 2023

Týden sportu zdarma 2022

Joudrs Vánoční edice 2022 - limitovaná řada

STAVBA HALY | 5. 11. 2022 OD 8:00

MUŽI A - Co přinesla sezóna 2022?

10. ročník Sportuje celá Praha 8

JOUDRS BRIGÁGY - PODZIM

Tak už jdeme do finále! | ŽENY A

International Joudrs Cup U13 W 7. - 9. 10. 2022

SPORTUJE CELÁ PRAHA 8 - SOFTBALL - 10. ROČNÍK OBLÍBENÉHO TURNAJE PRO VEŘEJNOST

Mužské áčko na Super Cupu v TOP6

Na mezinárodním Joudrs Cupu U18 dominovaly naše juniorky

International Joudrs Cup U18 2022

Super Cup Men´s 2022

9. ročník MMS a jak to vše dopadlo?

MUŽI A: Jednou nahoře, jednou dole

ODPOLEDNE PLNÉ ZÁBAVY 14. 6. 2022

Joudrs jinak - Jarní úklid 2022

MUŽI A na domácí půdě 2x dole a 2x nahoře

9. ročník Memoriálu Mikea Stapletona

MUŽI A bodovali na domácím hřišti

Letní softballové kempy na Joudrs 2022

Žáci A + B - Velikonoční přípravný turnaj

Helča Novotná - Našla jsem to, co mi v životě dává smysl a radost a dělám to na Joudrs

OPENING - letní sezóna 2022 zahájena!

12. 4. od 17 hod. JOUDRS BAZÁREK!

Softballový příměstský tábor pro nováčky

Začni správným rozhodnutím, staň se rozhodčím!

Joudrs Indoor Cup 2022 - halové turnaje

JOUDRS INDOOR CUP KADETI U16

Školení rozhodčích ČSA IV. třídy

Rozhodčí z SK Joudrs Praha 2021 aneb „Zlí muži v modrém“

Zápasy memoriálu Mikea Stapletona jsou za námi

Vydařený 9. ročník Sportuje celá Praha 8

16. Mistrovství Evropy juniorek do 18 let

Přijď mezi nás. Držíme spolu, jsme tým, jsme Joudrs!

Ve stínu MARONu…. posezení na Joudrs bude ještě příjemnější

V sobotu 14. května jsme se opět s naším týmem po týdnu vydali do Chomutova, který letos pořádal baseballovou soutěž „Stříbrný superpohár“. Česká republika je rozdělena do 5 regionů a náš tým spadl do regionu Severozápadního. Tento region byl co do obsazenosti zastoupen nejpočetnější skupinou týmů a to hned devíti týmy. Z Prahy dorazilo 5 týmů:  Joudrs , Eagles, Tempo Titans, Kotlářka, Sabat. Dalšími týmy byly: Piranhas Beroun,  Miners Kladno, Beavers Chomutov, Red Crayfish Rakovník.

Superpohár je tvořen turnajem v Coachballu a dovednostními soutěžemi Masters.

Coachball je hra, kdy pálkaři odpalují nadhozený míč od nadhazujícího kauče.

Masters dovedností soutěže se skládají ze 4 dovedností: hod do dálky, odpal do dálky, běh po metách a souhra v poli.

Na Zlatý Supercup postupují první tři týmy po započtení bodů ze hry a z Masters.

Náš tým byl vylosován do skupiny B, spolu s týmem Tempo, Sabat a Miners Kladno. V sobotu se měli odehrát dva zápasy + Masters, ale vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí na neděli, jsme si  poslední zápas v základní skupině raději předehráli už v sobotu.

 

Sobota:

První naším soupeřem byli baseballisté z Tempa Titans. Naše cesta do Chomutova bohužel trvala déle než jsme předpokládali a tak se naše děti nestačily pořádně rozpálit, ale největší chyba byla moje samozřejmě smiley, nestačila jsem pověsit vlajku Joudrs a to se nám stalo osudným a bohužel náš první zápas jsme prohráli 3:10. Ale tato prohra nám vůbec nevadila.  Tešili jsme se na další zápas.

Ten následoval s pražským Sabatem a naše děti si zvedly sebevědomí. Dařilo se v poli i na pálce. Výhra 23:0 nás těšila. Teď už jen zmáknout Kladenské Miners ? Posílení a nabuzení z výhry se Sabatem se děti snažily snad ještě více. Pálka bezvadná a v poli neuvěřitelné zákroky. Určitě nám k dobrým výsledkům přispělo i fandění rodičů, kteří nás přijeli podpořit a v neposlední řadě překvapení v podání návštěvy kadetů Joudrs, kteří nám přijeli fandit z nedalekého Mostu. Vyhráli jsme 14:1. Takže druhé místo v tabulce a už jsme věděli, že nás v neděli čeká Eagles, které skončilo ve své skupině na prvním místě. Ještě zmáknout Masters a když vyhrajeme s Eagles jsme na „Zlaťáku“.

...aneb ulov si svého t-balláka :-)

Masters dovednostní soutěže:

Hod do dálky: Adam Cyprian, Sara von Tsurikov, Honzík Katz

Odpal do dálky: Luky Čáslavský, Ríša Uller, Luky Honar

Běh po metách: Kuba Feix, Nazar Yezerskyy, Luky Tvrdek

Souhra v poli: Adam, Honzík, Čápa, Honík, Tvrďas, Sam

 

Neděle:

Po vydatné snídani v místním clubhousu jsme se začali hned ráno rozhazovat a rozpalovat – věděli jsme, že pokud s Eagles vyhrajeme, sejdeme se opět za tři týdny již po třetí na Tempu v Praze Libuši na neuvěřitelném mezinárodním turnaji. Pěkná hra, pořádně rozpálené děti a trenéři a velká touha nás dovedla k vítězství 9:3 nad Eagles.

A jdeme do finále…

A s kým jiným, než s druhým zástupcem softballu na této soutěži, s Beavers Chomutov.  Chomutov losování vyhrál a chtěl být "Hosté" - zřejmě tak okoukli naší fintu smiley. Na nás tedy zbyl dugout „Domácí“, tudíž jsme měli dohrávku. Chomutovské děti jsme znali a chtěli jsme si finále hlavně užít. Nejprve ale jako při každém správném finále zazněla hymna

V 1. směně nám Beavers dali dva body, ale my jsme nedali žádný. V druhé směně Chomutov přidává dva body a vedou 4:0, ale naše děti začínají bojovat. V dohrávce druhé směny přidávají plný počet bodů – tedy 5 a vedou tak 5:4. Ve třetí a čtvrté směně přidáváme po jednom bodu, zatímco Chomutov neskóruje.  V páté směně neskórujeme my, ale Chomutov přidává jeden bodík. Stav utkání 7:5 pro nás, ale začíná šestá směna a Chomutov dorovnává na sedm bodů.  Rozhodčí hlásí „Dohrávka zápasu“. Za stavu 7:7 jde první na pálku Nazar, odpálí pěknou ránu a na dvojce ho trenér staví, ale když Nazar běží tak nevidí, neslyší, takže jeho nová přezdívka „Nazdar já běžím“ má své odůvodnění a Nazar doběhne až na trojku.  Po Nazarovi jde na pálku Tvrďák, který je bohužel strike out, na pálku jde Katzíno, pálí krátký odpal ke trojce a podaří se mu obsadit první metu. Na pálku jde naše jediná hráčka Sara, ale bohužel pálí lufta, Katzíno se utrhnul z jedničky a Chomutov chce hrát na jedna, ale přehazuje a trenér posílá Nazara domů. A je to… Vyhráváme 8:7 a zlato je naše.

Naše pořadí v Masters:

Běh po metách:  1.místo Kuba Feix (13,2 s), 3.místo Lukáš Tvrdek (13,5 s), 18.místo Nazar Yezerskyy (18,7) – díky nešlápnuté  domácí metě

Odpal do dálky:  3.místo  Lukáš Čáslavský (38,2 m), 4.místo Ríša Uller (37,3 m), 5.místo Lukáš Honar ( 37 m)

Hod do dálky:  7.místo Honzík Katz (36,1 m), 12.místo Adam Cyprian (34,4m), 15.místo Sara von Tsurikov (32 m)

Souhra v poli: dělené 2.místo s Chomutovem (22,3 s)   

Po sečtení všech výsledků jsme v Masters skončili na 2.místě.

Pokud někoho zajímají všechny výsledky, najdete je zde.

 

Děkuji Tvrdkům, Tsurikovům, Cypriánům, Beránkům, Ivě Šarkeziové, Markétě a Adélce Katzovým za podporu na tribuně, díky Tondovi a Davidovi za skvělé nadhazovačské výkony, Amálce a Ondrovi Tvrdkovi za podporu v dughoutu a zápis, Petrovi Katzovi za jistě skvělé fotky a koučování na první metě, Adélce za pomoc při fandění.

Speciální díky patří do Chomutova za uspořádání skvělého turnaje a chomutovským maminkám za nejlepší jídlo a občerstvení v Clubhousu na světě.

 

-JCh-

Tball Orange: Stříbrný superpohár a náš vysněný postup na "Zlaťák"Tball Orange: Stříbrný superpohár a náš vysněný postup na "Zlaťák"Tball Orange: Stříbrný superpohár a náš vysněný postup na "Zlaťák"Tball Orange: Stříbrný superpohár a náš vysněný postup na "Zlaťák"Tball Orange: Stříbrný superpohár a náš vysněný postup na "Zlaťák"Tball Orange: Stříbrný superpohár a náš vysněný postup na "Zlaťák"Tball Orange: Stříbrný superpohár a náš vysněný postup na "Zlaťák"