Tři týmy našich Tballáků na domácím turnaji

SK Joudrs, softball, Praha

STAVBA HALY - 4. 11. 2023 OD 8:00 hod

Zápisy Mikro 2023/2024

DĚTSKÉ OSLAVY NA JOUDRS

Začni správným rozhodnutím, staň se rozhodčím!

V sobotu 21.6.2014 pořádal náš tým další již 4. turnaj 2. Tballové ligy. Vzhledem k velkému počtu našich dětí jsme se rozhodli postavit dokonce tři domácí týmy, takže k již známým týmům Joudrs Orange, koučovaný Tondou a Jitkou a Joudrs Navy pod taktovkou Benyho a Davida přibyl tým Joudrs Grey, který koučovala Adél a já. Díky tomuto kroku měly naše děti jistotu, že nastoupí k maximálnímu možnému počtu zápasů. Hrálo se na třech hřištích – umělce, která především v poli dělala hráčům často problémy vzhledem k vysokým odskokům míčku a antuce a trávě, což byla dvě hřiště, která jsme vytvořili rozdělením hřiště A. Ve Svoboda Parku se divákům nakonec, po odhlášení několika přihlášených, představilo celkem 9 týmů

Jako první z našich týmů šli do akce Orange hned v zahajovacím zápase proti Spectru a vstoupili do turnaje výhrou 10:9. Po tomto zápase Orange stačili jen vydechnout a už nastupovali do druhého zápasu proti svým kamarádům z nového týmu Joudrs Grey. Na týmu Orange byla přece jen v zápase znát větší sehranost v poli i lepší pálka, takže i přes zlepšenou hru Grey ve druhé půli zápasu nad námi zvítězili v poměru 18:7. Po skončení tohoto zápasu šli konečně do akce také Navy proti týmu Havlíčkova Brodu B a s přehledem zvítězili vysokým rozdílem 15:1.

Zápasy turnaje následovaly rychle po sobě, takže Navy šli po skončení prvního vítězného zápasu do akce ihned znovu a zase vítězně, tentokrát už přece jen vyrovnaněji proti Trhovým Svinům – 10:7. Souběžně pak nastupovali naši Orange do mnohem těžšího zápasu proti Žralokům Ledenice a síla soupeře se jasně projevila na závěrečném skóre, Orange odcházeli poraženi po výsledku 2:18. Grey paralelně nastoupili na trávě proti Spectru a především díky horší pálce a několika chybám v poli prohráli 3:17.

Fanoušek Joudrs se nestačil ani rozkoukat po areálu a naše děti šly znovu do akce a dokonce dva naše týmy postupně proti stejnému soupeři. Nejprve Grey díky hodně povedené pálce porazili Severní Hvězdy Chomutov, určitě i díky povzbuzování našeho předsedy z tribuny, v poměru 14:5. Aby se to soupeři nepletlo, hned proti němu nastoupili naši Orange a na pálce se znovu dařilo – vyhráli jsme 18:8. Navy v následném zápase houževnatě bojovali proti Bobrům z Chomutova, ale nakonec prohráli v poměru 6:11. Naše vystoupení v základních skupinách zakončili Grey v zápase s jednoznačným favoritem z Ledenic a konečný výsledek tomu také jednoznačně odpovídal – prohra 0:18.

Ve vyřazovacích zápasech nejprve Navy prohráli s pražským Spectrem v poměru 2:10, což znamenalo, že se nakonec utkají o 5. - 6. místo v turnaji. Orange naopak díky hodně těsné výhře nad Trhovými Sviny 13:12 postoupili do semifinále. Soupeři v zápase o finále byli týmu Orange Chomutovští Bobři a kousali nás na pálce opravdu hodně a zaslouženě postoupili po výhře 16:5. Orange tak čekal zápas o krásné 3. místo.

Zápasy o umístění si zahrály všechny tři naše týmy a všechny shodně braly lepší z těch, o které se utkaly. Grey porazili díky lepší pálce celkem jednoznačně Havlíčkův Brod B 13:8. Navy v zápase o 5. místo předvedli velmi spolehlivý výkon v poli Trhovým Svinům povolili pouze 2 doběhy a díky tomu soupeře porazili 13:2. Orange absolvovali rozhodně nejvypjatější zápas, ale nakonec se přece jen zadařilo, zápas proti Spectru skončil v poměru 13:12.

Konečným vítězem celého turnaje se stali naprosto zaslouženě neporažení Žraloci z Ledenic, kteří ve finále porazili Chomutov 11:5.

Celý turnaj proběhl organizačně velmi dobře a rozhodně patří velký dík všem dobrovolníkům, kteří nám po pátečních Slowpitchových zápasech pomohli připravit hřiště, samozřejmě dětem za spoustu hezkých výkonů, Helče Novotné za pomoc při koučování, rodičům za podporu a v neposlední řadě rozhodčím z týmu kadetů – Jirkovi Pokornému, Matějovi Knetlovi, Pepovi Fajtovi a z řad bývalých hráček/rodičů - Zuzce Capíkové.

Petr

Tři týmy našich Tballáků na domácím turnaji