Turnaj JIC U16 M 5. - 6. 1. 2019

První víkend roku 2019 přivítala nafukovací hala Joudrs turnaj kategorie U16M. Zúčastnilo se jej osm týmů, z nichž tři byly postavené z domácích hráčů. Týmu Joudrs_1 vdechli život kadeti mladší, tým Joudrs_2 naplnili junioři splňující limit U16 doplnění o mladší kadety a Joudrs_3 v sobě ukrýval tým kadetů starších. Sobotní část turnaje byla hrou ve dvou skupinách po čtyřech týmech. Dopolední skupinu zahájil souboj domácích, Joudrs_1 a Joudrs_2. Přestože se mladší tým, za vydatné podpory coachů, snažil ze všech sil, vítězství starších a zkušenějších hráčů se pomalu ale nezadržitelně blížilo. Ve druhém zápase se do sebe pustili hráči týmu Joudrs_1 a hosté z Chomutova. Beavers měli zápas pod kontrolou a bez zaváhání jej dovedli do vítězného konce. Díky sněhové kalamitě v jižních Čechách se chvíli zdálo, že bude muset být provedena změna v rozpisu. Trhové Sviny se probudily pod buclatou peřinou sněhu a stálo notnou dávku drahocenného času, nežli na sníh dobře připravení silničáři komunikace zprovoznili. Nakonec vše dobře dopadlo a Pigs Trhové Sviny mohli změřit své síly s týmem Joudrs_2 přesně dle časového plánu. I v tomto zápase proměnili hráči Joudrs_2 svoji sílu a zkušenost do výrazného vítězství. Turnaj běžel jako dobře promazaný hodinový stroj, ve kterém je čas odměřován hodinu co hodinu novým napínavým zápasem. Do padesátiminutových zápasů se vždy vešlo více než deset směn, takže o herní situace, radosti i zklamání nouze nebyla. Dopolední skupina dohrála krátce před půl třetí odpoledne. Nejlépe se vedlo týmu Joudrs_2, o něco hůře na tom byli Beavers, Pigs a Joudrs_1. Odpolední skupinu zahájil zápas dvou pražských týmů Joudrs_3 a Tempa. Tempo přijelo ve věkově rozmanitém složení a nutno konstatovat, že přestože někteří hráči/hráčky byli velmi mladí podávali po celý turnaj sympatický výkon v plném nasazení bez jakéhokoli ostychu, či zbytečného respektu k výrazně starším a silnějším protihráčům. Dalšími dvěma týmy v odpolední skupině byli Klackaři z Kostelce nad Orlicí a Žraloci z Ledenic. Po celé odpoledne a večer si týmy poměřovaly své dovednosti, sílu a rychlost, odolnost fyzickou i psychickou, dokud nebylo jasné, kdo má zrovna o něco navrch, či na své straně vrtkavou Štěstěnu. Rozhodnuto bylo v půl deváté večer. Nejlépe si vedli Joudrs_3, za nimi se vlnili Žraloci, kterým se za ploutví drželi Klackaři pronásledovaní Tempem. V neděli turnaj pokračoval od devíti hodin, ve stejně svižném tempu jako v sobotu. Zápas stíhal zápas, pálky svištěly vzduchem, míče ladně kopírovaly kopuli haly, takže jsme se ani nenadáli a již byl na hřišti boj o 7. místo. V něm se utkali Joudrs_1 s Tempem. Napínavý a vyrovnaný souboj nakonec skončil těsným vítězstvím domácích. O to, kdo si odveze diplom za 5. místo, se do sebe pustili hráči Kostelce a Trhových Svin, tým Žraloků se s chutí zakousl do Beavers v boji o pomyslný bronz a finálový zápas svedli Joudrs_2 s Joudrs_3. Konečné pořadí týmů po dvoudenním turnaji a dvaceti odehraných zápasech je:

1. Joudrs_3 5. Klackaři Kostelec n. O.
   2. Joudrs_2 6. Pigs Trhové Sviny
   3. Žraloci Ledenice 7. Joudrs_1
   4. Beavers Chomutov 8. Tempo Praha

Tím nejdůležitějším na turnaji však nebyly dosažené výsledky, ale radost ze hry a utužení přátelských vztahů mezi hráči, rodiči a trenéry zúčastněných týmů. Rád bych všem poděkoval za ohleduplnou a férovou hru, což opět úzce souvisí s přátelskou atmosférou celého turnaje. Můj velký dík patří také všem dobrovolníkům, rozhodčím a časoměřičům, kteří se podíleli na přípravě a zdárném průběhu celého turnaje.

Zvláštní poděkování patří společnosti Play-ball.cz, která do turnaje věnovala dva krásné vaky Rawlings. Ty si, jako individuální ceny pro hráče, našly cestu do týmu Tempo a Joudrs_3.

Na shledanou s Vámi všemi se těší a za účast děkuje,

vedoucí turnaje

Petr P.

Turnaj JIC U16 M 5. - 6. 1. 2019Turnaj JIC U16 M 5. - 6. 1. 2019Turnaj JIC U16 M 5. - 6. 1. 2019Turnaj JIC U16 M 5. - 6. 1. 2019Turnaj JIC U16 M 5. - 6. 1. 2019Turnaj JIC U16 M 5. - 6. 1. 2019Turnaj JIC U16 M 5. - 6. 1. 2019