Turnajovou premiéru naší haly obstaraly žákyně, a hned zlatou

Oba naše celky si ještě v pátek stihly v hale zahrát společnou generálku na víkend a vyzkoušet si ten skvělý prostor s neskutečně vysokým stropem. A v sobotu to již začalo naostro. Tým žákyní starších se musel obejít z důvodu lyžařského výcviku a nemocí hned bez 5 hráček týmu. Na turnaji za ně zaskočily Amálka z T ballu, Giuli trénující již s kadetkami a náš čerstvý nováček Lenka, která měla za sebou teprve 3 tréninky.

V sobotu jsme se představili v dopolední skupině A a hned od úvodního vítězného utkání se ZŠJW Storms Řepy (20:7) jsme přihlížejícím fanouškům i sami sobě předváděli, že jsme za dosavadní zimní část sezóny udělali kus práce. Slušné odpaly, příhozy, chytání míče i rychlý běh po metách a slajdování jsme s přibývajícími zápasy zlepšovali a po první výhře z nás spadla i počáteční nervozita z domácího prostředí. V druhém utkání jsme přehráli Chemii-Kotlářku (17:10), abychom se v posledním utkání skupiny střetli s jedním z favoritů, děvčaty z Eagles. A i když mnohá naše děvčata nehrála v poli na svých „tradičních“ postech, přesto jsme zápas od počátku kontrolovali a nakonec jej s přehledem vyhráli 21:10. Během dopoledne jsme se před diváky vytáhli i mnoha krásnými zákroky včetně několika rybiček (Terka H., Eliška), takže jsme mohli být spokojeni jak s prvenstvím ve skupině, tak hlavně s tím, že děvčata zahrála dobře na všech postech, na kterých jsme je pravidelně střídali.

V neděli jsme jako přímý postupující do semifinále čekali na svého soupeře, který měl vzejít z duelu Eagles a našich mladších spoluhráček. A zde se zrodilo největší překvapení turnaje, protože naše děvčata z týmu žákyní mladších nad Orlicemi zvítězila! Následný oranžový souboj o finále nakonec rozhodla větší zkušenost děvčat ze staršího týmu (15:5), ale před našimi mladšími je potřeba smeknout, předvedly neohrožený výkon a sklidily zasloužený aplaus zaplněné haly. V boji o bronzový stupínek sice ve svém posledním utkání podlehl Erikův a Lucčin tým Bobřicím z Chomutova, ale 4. místo je krásným výsledkem tohoto mladého celku s mnoha nováčky v sestavě v jeho premiérovém turnaji a velkým příslibem do budoucna.

Mezitím jsme se již chystali na vyvrcholení víkendu, finálový duel s Chemií-Kotlářkou, která nám jistě chtěla vrátit prohru ze skupiny. Jejich výpomoc v podobě dvou chlapců nebyla na turnaji jen do počtu, naopak klučinové byli velmi šikovní a dá se říct, že byli hlavními tahouny dejvického týmu v cestě do finále. My jsme chlapce však dokonale vyeliminovali jak v poli, tak v útoku a po nadšené hře ozdobené opět dlouhými odpaly (Vendy a Eva) a přesnou, pozornou a obětavou hrou v obraně, jsme již před dohrávkou utkání rozhodli a po konečném výsledku (16:9) mohli slavit zasloužené zlato. Na něm se podílela všechna děvčata a patří jim všem za jejich nasazení v zápasech velké poděkování. Jmenovitě: Giuli Auricchio, Vendy Dastychové, Elišce Gottwaldové, Terce Haspeklové, Amálce Chaloupkové, Míše Jakschové, Terce Junkové, Lence Srbové, Evě Staňkové, Annice Valouchové a Zuzce Zdráhalové.

Na turnaji byly oceněny i naděje žákyňského softballu: pěkné ceny od partnera turnaje, společnosti Play-ball.cz pana Vavruši, si odnesly Kristýna Žilinová ze ZŠJW Storms Řepy a domácí Eliška Valešová z týmu žákyní mladších.

Závěrem bych rád poděkoval Renatě za spolukoučování, žákům za poskytnutí tělocvičny k našemu nedělnímu rozcvičení, Tondovi za zapůjčení části koučovského oblečení a všem našim rodičům a fanouškům za skvělou turnajovou kulisu.

za tým žákyní starších
Petr

P.S. Kompletní výsledky z JIC 13 W naleznete ZDE

Turnajovou premiéru naší haly obstaraly žákyně, a hned zlatouTurnajovou premiéru naší haly obstaraly žákyně, a hned zlatouTurnajovou premiéru naší haly obstaraly žákyně, a hned zlatou