TWENTY 2 GOLD - SEN I CÍL SPLNĚN

Mistryně Evropy v softballu žen do 22 let jsou:

Sabina Borecká, Veronika Burianová, Lucie Černohlávková, Karolína Dologová, Linda Havlíková, Jana Chýlová, Tereza Jakešová, Iva Janoušková, Petra Křiklánová, Barbora Křížová, Anna Lemberková, Barbora Nemravová, Tereza Němečková, Tereza Pochobradská, Karin Štefková, Lucie Vrbská, Lucie Zappová

Realizační tým ve složení Aleš Chýle, Tomáš Kusý, Daniela Viktorýnová, Dagmar Mostecká a Michal Žídek.

Nejlepší pálkařkou celého turnaje se stala Karin Štefková, s pálkařským průměrem BA 0.683 a 10 staženými body. Navázala na svoje spoluhráčky Petru Křiklánovou, nejlepší pálkařku z MEJ 2006 a Karolínu Dologovou, nejlepší pálkařku z MEJ 2008.

Realizační tým českého národního týmu se rozhodl připojit k výzvě SK Joudrs Praha nazvané „Každý hit pomáhá" / „Every hits help" a to tím, že za každý hit české pálkařky přispěl dvacetikorunou na zdravotnickou pomůcku - chodítko pro malého Šimona. České pálkařky odpálily 52 hitů.

Celým turnajem prošel český národní tým bez porážky.

pondělí 2.8. - den první

nadhazovaly Lucka Zappová 3 a Lucka Vrbská 1, chytala Bára Nemravová,

pálkařka Bára Nemravová 2 hity ze 2 startů, 5 RBI

pátek 6.8. - den pátý

hrál vítěz skupiny se druhým ve skupině o přímý postup o finále

20:00 zápas č.7 ČR : Itálie 3:1

nadhazovaly Verča Burianová 5 2/3 a Lucka Zappová 1 1/3, chytala Sába Borecká,

pálkařka Sabina Borecká 1 hit ze 3 startů, 2 RBI

sobota 7.8. - den šestý

Dopoledne se i přes nepřízeň počasí odehrál zápas Itálie vs. Rusko - vítěz se stal druhým finalistou. Rusky celý zápas vedly, ale v dohrávce 7. směny italky otočily skóre ve svůj prospěch díky oběhnutému trojbodovému homerunu. Do finále v 16 h. měly nastoupit týmy ČR a Itálie.

Na finále jsme se těšili. Počasí se bohužel postavilo proti, celý den vytrvale pršelo a hřiště se stalo nehratelné. Po několika odkladech, v souladu s pravidly ESF, se italský šéf exekutivy Totoni Sanna rozhodl turnaj ukončit.

V 18:30 se konalo v tělocvičně ZŠ Dolákova slavnostní vyhlášení ME. Překvapilo nás, že italské hráčky si hned po dekorování sňaly stříbrné medaile a italský realizační tým nepogratuloval vítězům. S tímto neomluvitelným, nesportovním projevem jsem se nesetkal na žádném ze sedmi ME, kterých jsem se jako trenér zúčastnil.

Jménem Mistryň Evropy v softballu žen do 22 let bych rád poděkoval SK Joudrs Praha v čele s Tomášem Kusým za skvělou přípravu, průběh a zakončení ME žen do 22 let.

Doufáme, že jsme svými výkony i výsledky poděkovaly za péči a nasazení všem organizátorům ME a náš zlatý dík posíláme jmenovitě: řediteli turnaje Mirku Wildovi, technické četě pod vedenim Jardy Korčáka, Frantovi Šťasenkovi, Majce Zelenkové,

Evě Rendlové, Petře Babetě Pravečkové, Madle Loudové, Evě Eriku Rychtaříkové, Dáše Šádě Fuchsové, Michalu Žídkovi, Petře Dible Kolkusové, Lence Jaklové a Petru Pospěchovi. Stravovací četě pod vedením Jindry Štefkové, Jakubovi Kopr Kopřivovi za překlad a odborný komentář a všem hráčkám Joudrs, které přiložily ruku k dílu. Paní Kusé, Tobolové, Rendlové, Staříkové, Křiklánové, Rychtaříkové a dalším, které pro nás měly vždy vlídné mateřské pohlazení a všem ostatním nejmenovaným lidem, kteří se podíleli na organizaci  pro nás zlatého ME žen do 22 let. Děkujeme všem našim milým rodičům a FANS za to, že pro nás připravili na tribuně neopakovatelnou atmosféru a byli desátým, jedenáctým... hráčem na hřišti.

Průběh turnaje, který natáčela ČT,  můžete sledovat v úterý 10.8. v 17:00 na programu ČT 4.

Za realizační tým

Aleš Chýle