Tým žáků z druholigového turnaje přivezl bronz

STAVBA HALY - 4. 11. 2023 OD 8:00 hod

Zápisy Mikro 2023/2024

DĚTSKÉ OSLAVY NA JOUDRS

Začni správným rozhodnutím, staň se rozhodčím!

Na náš první ligový turnaj žáků jsme vyrazili v počtu jedenácti hráčů – Ondra V., Tomáš, Martin R., Roman, Jirka, Albert, Filip C., Matěj a tři úplní nováčci Péťa, Filip J., Walda. Sešli jsme se v sobotu ráno s dostatečným časovým předstihem, tak jsme se ještě před naším prvním zápasem stihli ubytovat v místní sokolovně.

V sobotu nás čekaly jen dva zápasy, s Duhovkou a Hrochy B, které jsme odehráli za krásného slunného počasí. V prvním zápase na prkno nastoupil Ondra, který měl svou ligovou premiéru na kadetském turnaji 3. ligy. Ondrovi se na prkně dařilo, ale díky chybám v poli se Duhovce podařilo dovézt celkem 8 bodů. Naše velmi slabá pálka na Břeclavský rychlý nadhoz neměla velkou šanci. V dohrávce se nám naštěstí podařilo konečné skóre upravit aspoň na 2:9. Proti Hrochům házel Tomáš a kečroval opět Matěj. Naše již částečně sehrané pole podrželo krásně házejícího Toma. Při naší pálce byli k vidění tvrdé odpaly a dařilo se pěkně pálit i z tosu. Odnášíme si tedy zaslouženou výhru 10:6. Odpoledne jsme pak strávili v krásném Ledenickém areálu. Kluci se mohli věnovat společným hrátkám a bylo hezké pozorovat, jak se naši nováčci stali součástí týmu.

V neděli jsme si sice na svůj poslední zápas v základní skupině mohli přispat, což se nám moc nepodařilo díky brzo vstávajícím ostatním týmům a tak jsme se aspoň v tělocvičně mohli při vybice pořádně rozběhat. A protože venku bylo po nočním dešti mokro, tak jsme se v tělocvičně i rozcvičili. Tím bohužel výhody nočního deště skončily. Hřiště bylo plné vody, tak jsme poslední zápas s Pardubicemi odehrály na mokré trávě. Soupeřův nadhoz byl sice spíše slowpitchový, ale nám vyhovoval natolik, že jsme do pole poslali i krásné dvoumeťáky. Zápas jsme dohrávali už za deště, což bylo pro naše pole nepříjemné a k tomu se ještě soupeři na pálce začalo dařit. Naše pole ale jistými auty na první metě soupeři dovolilo dovézt jen 3 body. Vítězství nad Pardubicemi 4:13 nás posunulo na druhou příčku ve skupině.

O 3. místo jsme měli hrát se Spektrem, ale turnaj byl po víc jak hodině nepřestávajícího vydatného deště ukončen, takže jsme si z Ledenic nakonec odvezli dělené 3. místo. A to je pro naše žákovské Béčko na začátku sezóny úžasný výsledek.

Tým žáků z druholigového turnaje přivezl bronzTým žáků z druholigového turnaje přivezl bronzTým žáků z druholigového turnaje přivezl bronz