Žáci B: Válí sudy, pije kafe

Týden sportu zdarma 2022

Joudrs Vánoční edice 2022 - limitovaná řada

STAVBA HALY | 5. 11. 2022 OD 8:00

MUŽI A - Co přinesla sezóna 2022?

10. ročník Sportuje celá Praha 8

JOUDRS BRIGÁGY - PODZIM

Tak už jdeme do finále! | ŽENY A

International Joudrs Cup U13 W 7. - 9. 10. 2022

SPORTUJE CELÁ PRAHA 8 - SOFTBALL - 10. ROČNÍK OBLÍBENÉHO TURNAJE PRO VEŘEJNOST

Mužské áčko na Super Cupu v TOP6

Na mezinárodním Joudrs Cupu U18 dominovaly naše juniorky

International Joudrs Cup U18 2022

Super Cup Men´s 2022

9. ročník MMS a jak to vše dopadlo?

MUŽI A: Jednou nahoře, jednou dole

ODPOLEDNE PLNÉ ZÁBAVY 14. 6. 2022

Joudrs jinak - Jarní úklid 2022

MUŽI A na domácí půdě 2x dole a 2x nahoře

9. ročník Memoriálu Mikea Stapletona

MUŽI A bodovali na domácím hřišti

Letní softballové kempy na Joudrs 2022

Žáci A + B - Velikonoční přípravný turnaj

Helča Novotná - Našla jsem to, co mi v životě dává smysl a radost a dělám to na Joudrs

OPENING - letní sezóna 2022 zahájena!

12. 4. od 17 hod. JOUDRS BAZÁREK!

Softballový příměstský tábor pro hráče a hráčky 7 - 13 let

Softballový příměstský tábor pro nováčky

Začni správným rozhodnutím, staň se rozhodčím!

Joudrs Indoor Cup 2022 - halové turnaje

JOUDRS INDOOR CUP KADETI U16

Školení rozhodčích ČSA IV. třídy

Rozhodčí z SK Joudrs Praha 2021 aneb „Zlí muži v modrém“

Zápasy memoriálu Mikea Stapletona jsou za námi

Tak jako restaurace mají svůj signature dish, tak žákovský tým v lize má po víkendu svou osobitou hlášku. Po posledním nadhozu rozházení přichází příhoz kečra na druhou metu. Klukům se několikrát stalo, že kečr poslední míč nechytil a běžel pro něj k backstopu, tým ale podržel voláním "Zakopl, válí sudy, hraj to". Když kečr v dalším případě honil ten míč ještě o něco dýl, vylepšili to na finální "Válí sudy, pije kafe". Takže je jasné, že s tímhle týmem to nebyla nuda.

První zápas v Satalicích byla strašlivá poprava a chvíli jsem si říkala, že jsme si ty hráče nějak zapomněli přivést. Přítomno bylo sice všech 10 kluků, ale v zápase nějak spali. Přesun na hlavní hřiště Spectra nám prospělo a další zápas už začínal mít jakousi softballovou podobu. Nutno uznat, že takhle spolu hráli poprvé, takže se jisté rozpaky daly očekávat. Když pak kluci v pauze neúnavně hráli na schovku, trochu jsem se bála, že jim na zápas nezbudou žádné síly. Naopak! Byli tak akorát rozcvičení a muzikálové vložce s vícehlasem oblíbenných tréninkových činností (atletika, kondice), do kterých vpašovali nakonec i docvičku se vrhli do rozhodujícího zápasu proti Šnekům. Nejlepší výkon turnaje přinesl překvapení a tak ačkoli jsme ve skupině skončili třetí, poradili jsme si s druhým týmem A skupiny a v neděli nás podruhé čekalo domácí Spectrum.

Několik opor ligového týmu si jelo pro zkušenosti se superligovým týmem do Mostu, takže moc nepřekvapí, že ani napodruhé jsme domácí nepřehráli, ale soustředěný výkon přinesl hezké okamžiky jak v útoku, tak v obraně. Kluci pochopili význam zabíhání, komunikace v poli a dobrý výběr míčů na pálce. Sice porážka, ale bylo za co chválit! V souboji o 3. místo jsme se o utkání později potkali s Pasos, výkon trochu jako na houpačce, dokázali jsme dostat 6 bodů ve směně, stejně jako zahrát směnu bez bodu. S skórováním to bylo horší, ale dařilo se pálit z nadhozu, kluci neprokoukali třetí strike a že to pak šlo přímo na polaře, no ono to jednou přijde.

Své první skalpy pálkařů si na turnaji připsali nadhazovači: Dan, Cheesy, Fíla, Honzajs a Honza, skvěle jim chytali Silák a Ondra a týmovou desítku kluků doplnili Touba, Tonda a Jirka.

Výborní rozhodčí, skvělá sekaná a správně objednané počasí, co víc si na tom softballovém hřišti přát. Spectru děkujeme !

Fotky z doby kdy jsem nedávala signály na metě: https://www.facebook.com/softballphotos/posts/1638407643194038

Žáci B: Válí sudy, pije kafe