Velká marodka, vypjaté emoce a nakonec stupně vítězů pro žákyně

Ještě den před turnajem jsme trnuli, jestli vůbec dáme dohromady dostatečný počet hráček na 2 týmy, zasáhla nás totiž nebývale velká marodka. Některé hráčky se celý týden kurýrovaly, jen aby mohly nastoupit. Ještě, že se na turnaji hrálo v poli jen v osmi. Na soupiskách se naštěstí nakonec objevilo potřebné množství i díky Káje, která za sebou měla pouhé 2 tréninky. A udělala dobře, že jela, v modrém týmu B (blue) patřila spolu s Niki, dalším nováčkem, k nejlepším.

Nechutně brzké vstávání mělo jedinou výhodu, mohli jsme se v chladné hale pořádně rozcvičit, tým A (orange) hrál totiž hned první zápas. Ještě před tím jsme se dozvěděli, že nedorazí Merklín, kterého nejspíš postihly taky nemoci, takže se trošku změnil rozpis turnaje a tým orange přišel o soupeře ve skupině. Tu jsme zahájili zápasem se SaBaTem, kterého jsme nechtěli podcenit. A vyplatilo se, celý zápas jsme byli lepší a nakonec jej dovedli do vítězného konce. Bohužel jsme však přišli o Lucku, kterou dostihla po týdenním odolávání choroba, a my zůstali v devíti. Pak jsme nastoupili proti zelenému (green) chlapeckému týmu domácích. Kluci se snažili, ale naše stále lepšící se souhra jim vzala vítr z plachet a k překvapení mnoha přihlížejících domácích diváků jsme vyhráli i tento zápas a do semifinále jsme šli z prvního místa.

Náš tým Blue v druhé skupině mezitím odolával domácím dívkám z Eagles, nakonec jim však po statečném boji podlehl. Chuť jsme si chtěli spravit proti děvčatům ze Spektra a už to vypadalo na výhru, ale dohrávku jsme do vítězného konce nedotáhli. O jediný bodík jsme prohráli… Proti dalšímu domácímu a lepšímu z obou chlapeckých družstev, bílým (white) jsme pak podlehli už jasným výsledkem.  Ještě jsme však díky turnajovému systému mohli skončit pátí. To bychom však museli porazit SaBaT. Výsledek se přikláněl chvíli na jednu, chvíli na druhou stranu, v závěru se bohužel přiklonil více k soupeři, který zvítězil o pouhé dva body. Přesto je potřeba naše modré hráčky pochválit za snahu i bojovnost. Budou-li se na tréninkách více snažit a budou-li se samy chtít zlepšovat, pak věřím, že poslední místo obsadily naposledy.

Naše oranžové se mezitím chystaly na semifinále. Postup do finále nebyl díky naší pěkné hře nereálný a proti domácím děvčatům z Eagles jsme proto nastoupili neohroženě. Bohužel se ukázalo, že vítězství nebylo tak úplně v našich rukách. Atmosféra halových turnajů, kde se utkání hrají na "čistý" čas, je vždy velmi vypjatá a hektická a záleží hodně na rozhodčích, aby vše udrželi v mezích korektnosti. I když se o to rozhodčí na domácí metě snažila, mnohé nepřesné výroky mladých domácích metových rozhodčí začaly zvedat již v první směně vlnu emocí. Trenérka soupeře Jana se sice snažila o zklidnění a „dohlížela“ na správnost rozhodování na metách, olej do ohně však přilili časoměřiči a především zapisovatelé bodů. Náš trenérský tým si ve vypjaté atmosféře pro jistotu rovněž měřil čas a zapisoval body obou týmů. Po druhé směně byl stav nerozhodný. Před naší dohrávkou jsme však reklamovali oficiální stav skóre, které se během posledního útoku soupeře od našich zápisků lišilo o 3 body ve prospěch krčských. Protestovali jsme však marně… To nás nabudilo ještě více a mohutným finišem jsme rozdíl stahovali a po siréně jsme měli za to, že zápas skončil alespoň nerozhodně. Oficiální zápis však hovořil o naší prohře. O jediný bod…  Cítili jsme se hodně poškozeni. Stejně tak jako na předchozí krčské halovce. Bohužel, ani tento náš rozhodující zápas pořadatelé nezvládli.

Koučové se před závěrečným bojem o 3. místo trochu obávali ztráty motivace ze strany našich děvčat, která byla okolnostmi předchozího zápasu velmi zklamaná. Naštěstí zvítězila jejich touha vyhrávat, zvláště když proti nám opět nastoupili naši staří známí ze skupiny, domácí „zelení“ kluci. Po našem bezvadném výkonu jsme jim však nedali žádnou šanci ke zdramatizování zápasu, jejich snaha končila ve většině případů na první metě. Vítězství a zisk pomyslných bronzových medailí tak pro nás bylo aspoň malou satisfakcí. Škoda, že jsme nemohli změřit síly i s „bílým“ klučičím krčským týmem…

Přesto nakonec zavládla v našich řadách spokojenost, a to díky předvedené hře. Po úspěchu na MČR tak pokračujeme na slušné výsledkové vlně: po přesvědčivém vítězství v prvním kole halové Páteční pražské ligy žákyní máme na kontě další velmi dobře odehraný turnaj. Pozitivně se tak projevuje zimní příprava, která dává slibný příslib do celé sezóny. Jen tak dál!!

Petr