Velká premiéra na baseballovém poháru U11

Velká premiéra na baseballovém poháru U11

V termínovce Joudrs U11 připadl prodloužený víkend na akci v Hluboké nad Vltavou, kde se konal ve dnech 14. - 17.6. 2018 Český baseballový pohár. Turnaj byl za účasti 18ti týmů z celé ČR pro nás velkou baseballovou premiérou. Už před odjezdem jsme všechny ubezpečili, že na tento pohár nejedeme pro výsledek. Cílem bylo získat zkušenosti s ostatními baseballovými týmy, vyzkoušet si nadhoz, pálení, ale hlavně si hru užít a zahrát si.

Ve čtvrtek brzy ráno, jsme naplánovali odjezd z domácího hřiště. Tým U11 se musel vejít do třech aut o celkovém maximálním počtu 15ti hráčů. Odjeli jsme tedy ve složení Fantík,Hugo,Amálka, kterou v polovině vystřídal Mikeš, Katzíno, Vašík, Steve, Luky,Pepíno,Jimmy, Óňa, Fík, Syky, Dáda, Tvrďas a Táda. Cesta proběhla bez problémů a mohli jsme se těšit na 9. hodinu, kdy byl naplánován úvodní zápas s našim oblíbeným týmem kamarádů z Berouna. Bohužel v Hluboké před turnajem více jak den dost pršelo, takže hřiště podle toho vypadalo - nebylo hratelné. Začali jsme tedy turnaj na tréninkovém hřišti, což nám nevadilo. Velmi důlužité bylo určit strategii nadhozů tak, abychom dodrželi přísné pravidlo o počtu nadhozů na jednotlivé hráče. S Piranhas jsme začali dobře, po celý zápas jsme udržovali vedení a porazili jsme berounský tým 13:0. Po tomto zápase jsme odjeli se rychle ubytovat do ATC Křivonoska, v blízkosti Hluboké. Ubytovali jsme se v krásných retro chatkách, kde na nás, dospěláky, dýchla osmdesátá léta. Nicméně pro nás to bylo skvělé zázemí s bezvadnou kuchyní a prostorem pro zrelaxování a hry. V kempu jsme se potkali minimálně s dalšími 4mi týmy z turnaje, čehož kluci využili k fotbálku s plzeňským týmem. Po rychlém ubytku a složení věcí jsme se vrátili na hřiště v Hluboké na oběd a poté jsme nastoupili k druhému čvrtečnímu zápasu s týmem Tempo Praha. V tomto utkání se už asi projevila dlouhá pauza mezi zápasy a pravděpodobně nám nepomohlo ani brzké vstávání. S kluky Tempa jsme prohráli 10:6. Odjeli jsme na zaslouženou večeři do ATC Křivoska a pak všichni do hajan, odpočinout si na pátek, kdy jsme měli naplánován výjezd do Ledenic, kde bylo, kromě Hluboké, další turnajové hřiště.

Po snídani jsme vyrazili do Ledenic, kde na nás čekali šikovní a silní Draci z Brna. Kluci s Amálkou, zahráli velmi povedené utkání, kde se při dohrávce Draci nakonec ještě strachovali o výsledek. Po sympatickém a dobrém výkonu zvítězili Draci 13:9, ale naše U11ky se opravdu neměli za co stydět dokonce i sám trenér Draků po zápase ocenil skvělou hru našeho týmu. Jak už jsem psal na FB, byli jsem na všechny hráče "pyšní". Po zápase jsme měli bezva oběd v naší oblíbené ledenické hospůdce na hřišti, kde panuje příjemná domácká atmosféra, prostě jsme v Ledenicích rádi. Po obědě jsme se přichystali na čtvrté turnajové zápasení, čekal nás tým Blesk Jablonec. Kluci s Amčou po slušném výkonu zvítězili 13:1. V kempu tedy opět zasloužená večeře, trochu povinné hygieny (pro některé bohužel rozkazem :-) ) a zase hurá do postelí v našich retro chatkách.

V sobotu jsme měli naplánován jen jeden zápas s týmem Baseball Plzeň. Zápas byl v Hluboké naplánován na 16:45, takže po zralé úvaze jsme zvolili klidnější režim v zázemí autokempu. Došlo i na již zmiňovaný zápas ve fotbálku právě s plzeňskými kluky. Odpoledne jsme se tedy vydali do Hluboké na baseballový zápas tentokrát s plzeňskými kluky. V tomto zápase byl záměr vyzkoušet dost nadhazovačů, aby si co nejvíc kluků okusilo tvrdý chlebíček baseballového pitchera. Bohužel po špatné pálce a chybách v poli jsme prohráli zápas 7:18. Kluci byli sice smutní, ale nebyl k tomu důvod - zápas posloužil k tomu, co bylo uvedeno a také nám připomněl, že máme být pořád pokorní a že je potřeba pilně trénovat a dodržovat pokyny trenérů.

V posledním nedělním zápase na nás čekal další tradiční soupeř kamarádi z Eagles Praha. První dvě směny byly skutečně vyrovnané na začátku třetí směny ještě dokázali kluci a holky z Eagles zahrát poměrně rychle 2 outy pak ale na soupeře padla krize a né a né zahrát ten třetí out, zatím co každý z našich pálkařu pálil o sto šest. Za stavu 24:3 pro nás už jsem dokonce po dohodě s Tvrďasem povolil, aby si vyzkoušel i útočnou ulejvku v domnění, že bude out na první metě protože tuto variantu zatím vůbec netrénujeme. Lukáš to ale složil na jedničku s hvězdičkou a i když to kluci z Eagles krásně zahráli byl Lukáš na první metě safe a protože se náš zápas už místo 80 minuit hrál skoro 2 hodiny po vzájemné dohodě s Eagles jsme předčasně zápas ukončili,  protože všechny děti už toho měly opravdu plný zuby. Pak ještě následoval rychlý oběd a za odměnu si každý ještě mohl vybrat zmrzlinu, ledovou tříšť a nebo limču. Pak už vyrazila třetina kluků na školu v přírodě a zbytek domů.

Bilance turnaje je tedy 3:3 na zápasy, 11. místo v turnaji, slušné kladné skóre 74:45, spousta zkušeností a zážitků, žádné vážné zranění a jedno rozbité okno (samozřejmě omylem, jak jsme se od kluků dozvěděli :-))

Závěrem chceme moc poděkovat maminkám za napečené dobroty a Petrovi Pošíkovi a Tomášovi Rychlému za skvěle sehraný realizační tým během celého turnaje. A ještě jednou díky Petrovi Pošíkovi za fotky a článek z turnaje :-)

PK