Soustředění v Ledenicích i na vodě

Juniorky A: Hodnocení sezóny 2020/2021

Pohár zůstává doma, titul obhájen!

Muži A: Krev, pot a slzy

Na soustředění do Ledenic vyjely spolu oba žákovské týmy. A společně jsme pokračovali také do Vyššího Brodu, kde jsme pálky vyměnili za pádla a dřinu na hřišti za nové zážitky v kánoích a raftech při splouvání Vltavy až do Zlaté Koruny.

Z týdne soustředění jsme první 4 dny věnovali softballu, atletice a kondici. Ráno jsme začínali krátkým výběhem a rozvcičením, po snídani přišla na řadu obvykle atletika nebo odrazová cvičení a potom už celé dopoledne patřilo softballu. Po obědě a volném čase ještě další 2-3 bloky ve kterých jsme se zaměřili na trénink nadhozu a kečrů, situací v poli a kompenzaci s overbally nebo therabandem. Ve čtvrtek potom přišel očekávaný vzájemný zápas a odpoledne softballové hry. Sice bychom na pilovaní softballových dovedností potřebovali ještě víc času, ale to asi vždycky. Navíc nás čekalo pořádné dobrodružství.

Ve čtvrtek večer dorazil Libor s Hankou a v pátek ráno Beny a my tak mohli nechat softové věci v Ledenicích a se stany, spacáky a všemi ostatními věcmi v pytlích vyrazili do Vyššího Brodu převzít lodě. Po bezpečném uložení všeho do barelů jsme spustili na vodu nejdřív kánoe a na vodu mohly vyrazit posádky: Turbon a Štěpun, Karavan a Tofi, Bobo a Janek, Filip a Pátek, Kuba a Jonáš, Bára a Jáchym a Madla, Martina a Beny, Do raftů potom nasedli Kryštof, Jirka, Matylda, Slávek, Maty a Libor a do druhého Kuba, Honzík, Kačka a Zita. Většina posádek se v průběhu tří dnů na vodě různě měnila, aby všichni mohli zkusit i kánoi i raft.

První den jsme nakonec zakotvili o něco dřív, první tři jezy na cestě nás poměrně zdržely, protože jsme pokaždé pečlivě studovali kudy je jimi potřeba projet. Na prvním se ještě někteří kluci necítili, ale dospělí zadáci je bezpečně svezli a od dalšího jezu už jely všechny posádky, byť různě promíchané. Ani postavit stany nebyla žádná velká překážka, nejtěžší úkol dne bylo sehnat dřevo na oheň na buřty, které přivezla Hanka. Zálesáků jsme ale měli hned několik a večeře byla brzy na světě. Ráno počkat až oschnou stany a hurá na vodu, čekala nás pořádná porce kilometrů. Naštěstí ale voda parádně tekla, takže urazit 26 km nebyla žádná velká dřina. Jen velké množství vody znamenalo taky větší vodní válec pod jezem Lyra v Českém Krumlově a tak se některé posádky poprvé (a většinou i naposledy) cvakly. K večeru se i poměrně ochladilo a začalo malinko pršet a tak jsme se všichni těšili do kempu a suchého oblečení. Navzdory noční intenzivní bouřce jsme se v neděli probudili do krásného jasného rána a velmi příjemný tak byl i poslední den naší vodní cesty do Zlaté Koruny. Cestou se ještě naposledy ve vestách nechávali unášet proudem, za posledním jezem už jen společná fotka a naposledy vytáhnout lodě. Zase někdy, Ahoooooj!

Sestřih naší cesty najdete zde: https://youtu.be/ydjLX4sDoN0

Díky všem, byl to zážitek!

Žáci A,B: společně na hřišti i v lodíchŽáci A,B: společně na hřišti i v lodíchŽáci A,B: společně na hřišti i v lodíchŽáci A,B: společně na hřišti i v lodíchŽáci A,B: společně na hřišti i v lodíchŽáci A,B: společně na hřišti i v lodíchŽáci A,B: společně na hřišti i v lodíchŽáci A,B: společně na hřišti i v lodích