Žáci A: bez porážky v Superlize

Až na přelomu dubna a května jsme se konečně dočkali zahájení žákovských soutěží. A tým Joudrs vyrazil do Mostu na superligu. Jako každý rok, ani letos nebylo jasné, s jak kvalitními týmy jednotlivé kluby přijedou.

Celý turnaj otvíral náš zápas s domácími Painbusters. Do zápasu jsme se dostávali pomalu, ale postupně se podařilo dostat do vedení 4:0. Bohužel jedna směna, ta poslední, stačila Mostu na to, aby potrestal naše chyby v obraně a rázem jsme dohrávali za stavu 4:5. Po dvou dobězích byl zápas ukončen a my si alespoň vyzkoušeli, jaké je to hrát, když je tým pod tlakem.

Před druhým zápasem ve skupině bylo jasné, že Chomutov, který porazil Most 14:1 bude zcela jiný soupeř. Byl to bojovný a napínavý zápas, kde hlavní roli hrál nadhoz a pole. Dařilo se nám dostávat na mety, ale výborná hra Beavers v poli nám dovolila skórovat jen 3x. Každou směnu jsme končili s běžcem na 3. metě, někdy i na druhé, takže k získání dalších 8 bodů jsme nebyli daleko. Nakonec i náš nadhoz a pole nedovolili Chomutovu víc než 1 bod.

V sobotu jsme přišli o pálení čarodějnic, a tak si to kluci kompenzovali pálením Žraloků. 9 doběhů, a to ještě zápas končil předčasně. Ledenický nadhoz nám pomohl k řadě TOSů, což nám pálení usnadnilo, ale přesto výsledek 9:1 v semifinále ukázal zlepšení na pálce, stále výbornou hru v poli, koncentraci a přinesl klid a dobrou náladu do týmu. Čekalo nás finále s Břeclaví.

Začali jsme vítězstvím v losu a nastoupili jsme jako domácí. Po první směně, kde nadhazovači nepustili na první metu nikoho, to vypadalo, že bude skóre velmi nízké. I ve druhé směně jsme udrželi Locos na 0 a přidali dva body. Jenže 3 směna přinesla po našich chybách v poli hned 4 body Locos a najednou jsme prohrávali 2:4. Hned v dohrávce jsme srovnali na 4:4 a boj o každý bod pokračoval. Ve 4. směně nebodoval ani jeden tým a v páté se podařilo Locosu jednou skórovat. Za stavu 4:5 jsme šli na dohrávku. Třemi odpaly po sobě do vnějšího pole jsme dvakrát zabodovali a zápas skončil výsledkem 6:5.

První superligový turnaj a hned vítězství!

Během víkendu nadhazovali Kuba, Jirka, Tofi a Óňa, catcherovali Bobo, Maty a Karavan a 11-ku neporažených doplnili Matěj, Eda, Lojza a Křeček.

Všichni už se těšíme na další kolo do Ledenic.

Žáci A: bez porážky v SuperlizeŽáci A: bez porážky v SuperlizeŽáci A: bez porážky v SuperlizeŽáci A: bez porážky v SuperlizeŽáci A: bez porážky v SuperlizeŽáci A: bez porážky v SuperlizeŽáci A: bez porážky v SuperlizeŽáci A: bez porážky v SuperlizeŽáci A: bez porážky v SuperlizeŽáci A: bez porážky v Superlize