Z MČR v Mostě vezeme stříbro

Juniorky A: Hodnocení sezóny 2020/2021

Pohár zůstává doma, titul obhájen!

Muži A: Krev, pot a slzy

Po druhém místě na Open poháru v Kunovicích, kde jsme nebyli kompletní, jsme na mistrovském turnaji žáků v Mostě chtěli vrátit Ledenicím porážku a dovézt domů zlato. To první se povedlo, na výhru v turnaji to ale ani tentokrát bohužel nestačilo.

Na turnaj jsme vyrazili v plné hráčské i trenérské sestavě, byť Tofi se zlomenou rukou jel jen jako maskot týmu. A hned do prvního zápasu proti domácím Painbusters jsme vstoupili zodpovědně a s obrovskou chutí vyhrát, nepodcenit jediný balón a vedením od první směny jsme si šli jednoznačně za prvním vítězstvím. Hned v druhém zápase proti Beavers ale jednoznačnost skončila. Jediný bod se zrodil hned v úvodu utkání po přehozu a chybě zabíhajícího zadního pole a nám přinesl těsné vedení, které jsme uhájili až do konce. Sobota potom začala dramatickým zápasem proti Locos, kdy jsme dokonce ve čtvrté směně o bod prohrávali. Naštěstí se nám v té páté výrazně zadařilo v útoku a v dohrávce jsme sice z čtyřbodového náskoku jeden bodík ztratili, ale koncovku utkání zvládli na výbornou. Zároveň se ale v sobotu výrazně nedařilo ledenickým Žralokům, kteří do zápasu s námi nastupovali s dvěmi porážkami, od Tempa i domácích Painbusters. Proti nám nastoupili v poněkud překvapivé sestavě a tak nebyli takovým oříškem jak jsme očekávali. Vítezství proti Ledenicím nám stejně jako Tempu zajistilo jistotu finále a tak v posledním zápase skupiny nakonec šlo jen o to, kdo bude ve finále domácícm týmem a kdo do finálového boje půjde s větším sebevědomím. První letošní porážka od Tempa ve skupině nás tak nemusela moc mrzet, ale bylo zřejmé, že ve finálovém zápasu půjde o pořádný souboj.

A pořádný souboj se strhnul i v zápase o třetí místo, kdy Locos dotáhli bodový náskok Žraloků, ti si ale medaile vybojovali v dramatickém tiebreaku. Finále bylo soubojem nadhazovačů, kde proti sobě stáli Štěpun a Jonáš. Oba výborní, oba dělali pálkařům soupeře pořádný problém se v útoku prosazovat. Po několika našich chybách v poli a přehozech vedli ale lišáci z Tempa hned 3:0. Ve čtvrté směně jsme už jen dokázali snížit náskok, soupeř se podobných chyb jako my nedopusil a soustředěným výkonem došel k vítězství. Nutno uznat, že na něj byli připravenější než my, protože oslavy s bublinkami byly velkolepé.

Je druhé místo tak trochu zklamání? Bezprostředně to asi tak bylo, ale je nutné uznat, že i když jsme v sezóně ve vzájemném měření sil s Tempem vítězili, tentokrát prostě byli lepší. Nicméně vyhlášení výsledků přineslo jedno příjemné překvapení pro Pátka, jako nejlepšího pálkaře turnaje. Homerun z tosu se sem tam někomu v průbehu sezóny zadařil, ale tentokrát se Pátkovi povedl jeden i z nadhozu. A nejen za ten, ale za stabilní pálkařskou jistotu si odnáší krom medaile a zážitků i plaketu.pro nejlepšího pálkaře.

Tenhle rok, hodně ovlivněný lockdowny a nařízeními byl sice komplikovanější v přípavě, ale rozhodně nebyl ztracený. Pro kluky i pro nás to byla pořádná jízda a v těch dalších se snad budeme na hřištích v soutěžích potkávat pořád dál.

V žákovském A týmu letos bojovali: Janek, Karavan, Turbon, Bobo, Kassi, Kuba, Óňa, Jonáš, David, Filip, Štěpun, Pátek, Filip, Tofi

Žáci A: sezónu 2021 zakončujeme jako vicemistři ČR