Žáci A: vítězná vlna v superlize žáků

Juniorky A: Hodnocení sezóny 2020/2021

Pohár zůstává doma, titul obhájen!

Muži A: Krev, pot a slzy

Žákovskou superligu jsme zahájili na domácím hřišti proti pražskému Tempu. S liškami jsme sehráli dvě přípravná utkání, ve kterých každý z týmů dokázal jednou zvítězit. A těsný výsledek nakonec mělo i tohle utkání. I pod tlakem soupeře v poslední směně jsme náskok dokázali udržet a stav 5:4 znamenal naše první vítězství. Ve skupině nás čekali ještě Painbusters Most a tentokrát bylo vítezství o poznání přesvědčivější. Díky dvěma výhrám a tím pádem vítězství ve skupině jsme v sobotu už nehráli večerní zápas, hřiště jsme ale opustit nemohli. Hrát doma s sebou nese výhodu, že člověk nikam necestuje, ale domácí turnaj znamená pořádání a tak se jsme se museli postarat ještě o úpravy hřiště a zaznamenání výsledků. Krom kluků nám vydatně pomáhali někteří rodiče a hlavně Kuba, který díky právě doléčené angíně nemohl být na hřišti, ale držel basu s klukama a celý den svědomitě zapisoval. Kdo zrovna neměl povinnosti, mohl jít kouknout na 2. ligu juniorů, který se hrála na hřišti A a kde bojoval náš kadetský tým.

Noc ze soboty na neděli přinesla pořádný déšť, ale díky Ivanově obětavé přípravě už od brzkých ranních hodin bylo hřiště připravené včas a v prvním semifinále změřili síly Ledenice s Chomutovem, v druhém potom my s Locos Břeclav. S ledenickými Žraloky jsme se nakonec potkali ve finále a dal se očekávat souboj našich pálkařů proti výbornému nadhazovači Žraloků, Hynkovi. Nakonec jsme dvěma body dokázali skórovat v druhé směně, ale díky omezení počtu směn musela přijít od třetí na tomhle postu změna a tak pálkaři výrazně víc prověřili ledenické pole, které zpracovalo několik dlouhých, ale vysokých odpalů na trávu. Svůj zápis do homerun clubu zaznamenal v neděli jen Pátek, zato hned dvakrát.

Všichni se pořád učíme. Třeba vyhodnotit správnou míru rizika a zbytečně se nebát, ale ani nenaběhnout do autu příliš ukvapeně, správně přečíst signály, v poli správně zabíhat. Z těch kurióznějších poučení potom taky, že zlomená pálka není jen záležitostí baseballu, ale že to i tak má znamenat míč ve hře. Ale hlavně nás tenhle víkend zase hodně bavil.

Hráli: Macoš, Óňa, Karavan, Turbon, Tofi, Bobo, Štěpun, David, Pátek, Janek, Kassi, Filip, Jonáš a z lavičky podporoval Kuba

Na metách se vystřídali: Madla, Bára, Beny a Martina

Turnaji vládla a všechno organizovala Zdeňka

Děkujeme těm, co pomáhali a umožili hladký průběh turnaje i těm, kteří přišli kluky podpořit.

Fotogalerie z jednotlivých zápasů najdete zde:

Joudrs x Tempo

Painbusters Most x Joudrs

Žraloci Ledenice x Joudrs

Žáci A: vítězná vlna v superlize žákůŽáci A: vítězná vlna v superlize žákůŽáci A: vítězná vlna v superlize žákůŽáci A: vítězná vlna v superlize žáků