Žáci B - 1. kolo ligy žáků

10. 10. 2021 nás čeká softballový turnaj pro veřejnost Sportuje celá Praha 8 2021

O víkendu 5. a 6. června vyrazili Žáci B do Sezimova Ústí a Tábora odehrát své první letošní zápasy v žákovské lize divize B. Vzhledem k řadě absencí doplnily team posily z U11 – Honzík Kadeřábek a Tobiáš Novotný a v neděli Jakub Mráz z žáků A. Pro víc hráčů šlo o první žákovský turnaj v životě, a navíc většinou proti o rok starším soupeřům. Proto bylo naším cílem hlavně sbírat zkušenosti.

Nedostatek zkušeností byl znát hned v prvním zápase. Se Slávií Plzeň jsme prohráli 1:11. Hlavně na pálce byl výkon nervózní a nedovolil klukům prodat, co se naučili v tréninku. Hned následující zápas s Radotínem již byl vyrovnaný a za stavu 10:10 přešel do Tie braku, kde jsme bohužel soupeři dovolili získat o bod víc a prohráli jsme 11:12.  Zásadní bylo ale zlepšení celého týmu ve všech oblastech, zklidnění, získání sebedůvěry a vytvoření pozitivní teamové atmosféry.

To vše se projevilo ve 3. zápase ve skupině s domácími Hladovými hrochy. První 2 směny a 12 bodů hovoří jasně. Klíčem k úspěchu byli pálkaři, kteří kompenzovali některé chyby v obraně. Nakonec jsme zvítězili 12:9 a měli možnost vyzkoušet si různé herní situace a varianty sestavy.

V neděli otvíral hrací den náš semifinálový zápas se Slávií Plzeň. Kvůli nepřízni počasí se začátek posouval z 9:30 až na 11 hodinu, ale to nás nemohlo zastavit. Jako hosté jsme začínali na pálce. První pálka 6:0. Plzeň sice stejným způsobem reagovala a stav po první směně byl 6:6. Hned další pálka znamenala vedení 12:6 a Plzeň jsme od 2. směny nedovolili jediný bod. Odveta za sobotu se nám povedla a vítězství 13:6 nás poslalo do finále!

Ve finále proti Radotínu jsme dlouhou dobu vedli. Ještě za stavu 8:4 vypadalo vše nadějně, ale pak se soupeři podařilo několik šťastných outů a nám naopak kousek štěstí chyběl. Porážka 8:10 byla těsná a hodně kluky mrzela, ale zase nám ukázala, v čem se musíme zlepšit, aby náš výkon příště byl ještě lepší a stačil na vítězství.

Na závěr je potřeba poděkovat celému týmu. V sobotu ráno nikdo nečekal, že se porveme o vítězství. Moc pomohlo, že realizační tým doplnil Zdeněk Mach, který v těžkých chvílích dokázal tým povzbudit, zklidnit a klukům poradit.

Stříbrný tým hrál ve složení a poděkování zaslouží: Adam, Maty, Kryštof, Kuba L., Křeček, Honza, Miky, Jirka, Knedlík, Touba, Houska a Kuba M.

Trenérské složení : Libor Koudelka a Zdeněk Mach

Žáci B - 1. kolo ligy žáků