Žáci B - 1.kolo ligy žáků

10. 10. 2021 nás čeká softballový turnaj pro veřejnost Sportuje celá Praha 8 2021

Druhé kolo ligy žáků, divize B, otevřelo naše utkání s domácím Radotínem, což bylo opakováním finále z minulého kola ligy. Většinu zápasu Radotín vedl a my jen dotahovali. Do dohrávky poslední směny jsme vstupovali ještě se ztrátou 4 bodů, ale vynikajícím výkonem na pálce jsme Radotín porazili těsně 12:11.

Tři a půl hodinové čekání na další zápas jsme si zkrátili v radotínském biotopu koupáním. Po návratu nás čekal zápas s Hladovými Hrochy a hned po něm i s Plzeňskou Slávií. Zápas s Hladovými Hrochy jsme drželi pevně ve svých rukách. Od začátku jsme vedli, nepřipustili zdramatizování zápasu a zvítězili 12:7. Jedinou nepříjemností bylo, že jsme dohrávali jen v 9 hráčích, a to při nejvyšších denních teplotách.  Unavení, zničení horkem a bez možnosti střídat jsme nastoupili do utkání dvou dosud neporažených týmů. Jako hosté jsme začínali na pálce a přes řadu povedených odpalů nám Slavia umožnila jen 2 doběhy domů. Naopak v poli se nám vůbec nedařilo a po dohrávce první směny jsme prohrávali 2:6. Únava, horko a trocha smůly nám nedovolily dotáhnout se bodově na Slavii ani ve druhé směně, a to negativně zapůsobilo na psychiku družstva. Nakonec jsme prohráli 6:12 a do nedělního play-off vstupovali z druhého místa, kde nás čekal silný domácí Radotín.

V neděli ráno nás čekal souboj s Radotínem, stejně jako v sobotu. Opět výborný výkon na pálce nám přinesl 11 bodů, nicméně v poli jsme často chybovali a na každý out jsme se hodně nadřeli. Silný domácí tým se tentokráte nenechal zaskočit a zvítězil 14:11. Čekalo nás utkání o 3. místo s Hladovými hrochy.

Přestože jsme Hrochy v předchozích dvou utkáních porazili, tak nedělní zápas byl velmi vyrovnaný. Pálka opět dominovala nad polem a utkání končilo nerozhodným stavem 14:14. Po hodině a půl hry následoval tie-break. Začínali jsme na pálce a podařilo se nám skórovat 5krát a ujali jsme se vedení 19:14 před dohrávkou Hrochů. Bohužel se nám v poli opět nedařilo a Hroši dotáhli na 18:19 s obsazenou 2. a 3. metou a pouze jediným outem. Situace nebyla jednoduchá a slabší jedinci již ztráceli naději ve vítězství. Jenže krása softballu je také v tom, že přináší nečekané situace. Pálkař Hrochů odpálil, vysoký míč, do kruhu si sbíhá Kryštof, a chytá luft. Ještě stihne šlápnout 3.metu a tím vyoutovat běžce, který s odpalem vyrazil na domácí metu. Rázem utkání končí naším vítězstvím 19:18. První náš dvoj-out v turnaji a hned v tak důležitém okamžiku. Turnaj končíme na 3. místě.

O víkendu jsme zvítězili 3x a přidali jedno vítězství oproti prvnímu ligovému kolu. Porazili jsme Radotín, pozdějšího vítěze, a dokázali jsme si, že můžeme porazit kterýkoli tým z naší divize. Výkony při druhém kole ligy žáků výrazně ovlivnily vysoké teploty, které dosahovaly až 35 st.C. Poděkování za výkon v tak obtížných podmínkách patří celému týmu, který hrál ve složení: Slávek, Kuba M.(z žáků A), Maty, Kryštof, Knedlík, Křeček, Jirka, Kuba L., Honza, Miky a Filip.

Trenérské obsazení : Libor Koudelka, Katka Mrázová a Zita Dubová

Žáci B - 2.kolo ligy žákůŽáci B - 2.kolo ligy žáků