Žáci mladší: malí, velcí kluci

Naše společná cesta na náš historicky první kadetský turnaj v Brně začala už v pátek 26.4 na Hlavním nádraží. Kluci měli společný sraz až v hale na nádraží, někteří dorazili sami jiní v doprovodu rodičů, každopádně všichni tam byli včas a my jsme se mohli v klidu přesunout na nástupiště. Kluci se nejdřív snažili vehementně najít nástupiště 9 ¾ ale po oznámení že jedeme jen do Brna se o to přestali snažit. Naše nová dobrodružství mohla začít. Cesta vlakem byla příjemná a my jsme kolem půl sedmé vystupovali na dolním nádraží v Brně. Následoval několika minutový pěší pochod na horní nádraží kde nám jela šalina číslo osm až na konečnou stanici Starý Lískovec, pak ještě lehký pochod do kopce k místní základní škole kde jsme měli ubytování v tělocvičně. Protože jsme měli tělocvičnu na spaní k dispozici až od devíti hodin, ponechali jsme tedy u tělocvičny baťohy a vyrazili do nedalekého obchodního centra na večeři. Bohužel k našemu zjištění bylo otevřeno už jen KFC což klukům ale vůbec nevadilo narozdíl od nás s Peťou. Po jídle jsme vyrazili zpět do tělocvičny, rychlá sprcha(to se klukům moc nelíbilo), vyčistit zuby a hurá do pelíšků aby jsme na zítřek byli všichni fit.

Ranní budíček byl až na osmou hodinu protože snídaně byla domluvená u hřiště až na půl devátou. Po snídani jsme se ještě v klidu vrátili zpátky do tělocvičny, aby se všichni převlékli do hracího. Náš první zápas jsme měli totiž až od 12:40 proti týmu Locos Břeclav. Na hřiště jsme vyrazili samozřejmě o hodinu a půl dřív, aby se kluci stačili rozehřát, rozházet a rozpálit. Pak následovala porada před zápasem kde jsme klukům vysvětlili naší taktiku a cíle pro celý turnaj. Pokyny byly všem hned jasné, překvapit starší a zkušenější soupeře agresivním během po metách, když se na ně dostanem a jednoduchou a rychlou hrou v poli. A kluci cíle plnili na 100%. Až na jednu směnu jsme dokázali vždy zahrát tři outy a dokonce se nám podařilo dovézt i tři body. Výsledek 18:3 pro Břeclav jsme ale považovali za velký úspěch. Druhý zápas jsme měli proti dalšímu skvělému týmu z Kunovic a my jsme do něj šli se stejnou taktikou a znovu jsme překvapovali i soupeře, kdy jsme opětně až na jednu směnu vždy dokázali zahrát tři outy. Konečný výsledek 10:1 pro Šneky , ale my jsme byli znovu nad míru spokojeni. Po předvedených výkonech jsme se přesunuli zpět do tělocvičny kde si pro kluky připravila Martina malé překvapení. To spočívalo v nádherných dvou dortech. Martina totiž měla narozeniny a ještě další oslavenec byl Katzíno. Všichni jsme si na skvělých dortech pochutnali, oslavenkyni kluci řádně popřáli a oslavenec dostal od kluků hobla. Po malé oslavě si kluci chvíli odpočinuli a pak jsme vyrazili na večeři. Večer po návratu z večeře si kluci ještě trochu v tělocvičně zakopali a pak už opět nechtěná hygiena a spánek.

Ráno po snídani nás od 10:35 čekal další těžký soupeř a to tým Locos Břeclav. Kluci zase plnili taktiku o sto šest ale tentokrát se nám nedařilo dovézt ani bod a do pole nám létal jeden dlouhý odpal za druhým. Výsledek vypadá strašlivě prohra 20:0 ale na kluky jsme byli pyšní dělali co mohli ale rozdíl věku a výšky byl prostě příliš velký. Zatímco všechny předešlé týmy byly loni součástí kadetské extraligy náš poslední soupeř ne. Tým SK Sever Brno loni sice hrál jen druhou ligu, ale kluky měli  taky i o polovinu vyšší než ti naši žáci. Do zápasu jsme vyrazili znovu bez bázně a dlouho jsme hráli vyrovnaný softball. Po dvou směnách se ale znovu projevil věk a výška. Výsledek zápasu ale byl pro nás nádherný, prohra 7:2 nás moc těšila a kluci si připadali jako vítězové. Musím říct, že nás moc těšilo celý víkend poslouchat od ostatních trenérů, rozhodčích i rodičů jak se jim kluci moc líbili, že vůbec nejevili známky strachu či respektu z tak velkých protivníků. Týmový duch se dařilo držet nejen ve hře ale i mimo hřiště a to pro nás byla největší odměna. Na turnaji se na prkně vystřídali: Fanta, Táda, Syky, Katzíno a Tvrďas. Na kečrovi byl pak Jimmy, Syky a Katzíno a v poli a na pálce ještě Steave, Hugo, Adam, Lukáš, Prokop a Pepíno.

Velké díky patří pořadatelům z týmu SK Sever Brno za skvěle připravený turnaj. Martině Macháčkové za pomoc s dopravou báglů, materiálu, narozeninovou oslavua a nádherné fotky a klukům za jejich neutuchající bojovnost a týmovost během celého víkendu.

A jako posledně ještě malý minirozhovor tentokráte s Jimmym:

Co se ti líbilo nebo nelíbilo na turnaji?

Jimmy: "Moc hezký turnaj. Já osobně jsem si hodně zahrál a dobře. Celý tým hrál dobře, pár errorů tam bylo, ale jak říkám, celý tým hrál hezky."

Petr & Petr

Konečné pořadí 2.kolo liga kadetů Morava - Brno

1. Snails Kunovice

2. Locos Břeclav