Žáci mladší – poslední kolo jarní části žákovské ligy

3. kolo 2. žákovské ligy se konalo na pražském Spectru. Osmnáct mladších žáků, což je 100% účast, doplnili čtyři tballáci – Honzík Katz, Ondra Tvrdek, Bertík Schwarz a Ondra Šimůnek, takže jsme na turnaj mohli vyslat týmy dva: Joudrs B a Joudrs C.

Oba naše týmy byly zařazeny do stejné skupiny, takže nás neminul bratrovražedný boj. První šlo na pálku Béčko, házel Franta, po dvou autech na první metě se konečně dostal první pálkař na metu. Céčku se ale nedařilo zahrát třetí aut a tak první směna končila až za stavu 0:5. Za Béčko házel Táda a hned v první směně si na své konto připsal tři SO. Druhá směna už tak jednoznačná pro Béčko nebyla, i když se klukům podařilo dovézt dalších 5 bodů. V dohrávce Céčko zabojovalo z plných sil a Béčko dělalo chybu za chybou. Druhá směna skončila šesti dovezenými body jen s jedním zahraným autem. Béčko si sice výhru nad Céčkem připsalo, ale výsledek 6:10 svědčí o vyrovnaném boji obou týmů.

Díky sobotnímu odpolednímu lijáku, který z hřiště vytvořil jedno veliké moře, se odehrály jen zápasy základní skupiny. Našemu žákovskému Céčku, ve kterém hráli všichni tballáci, se na turnaji vedlo nad očekávání dobře. Za žádný výsledek na turnaji se kluci nemusí stydět a výhra nad Havlíčkovým Brodem B byla jen zaslouženou odměnou za jejich pěknou hru. Z turnaje si tedy tým C odvezl 1 výhru a 3 prohry. Béčku se vedlo o trošku líp, 2 výhry a 2 prohry. Kromě Céčka ještě kluci porazili tým Pardubic. I když výsledky Béčka pro nás trenéry nejsou moc uspokojivé, tak celý turnaj hodnotíme velmi pozitivně, protože si všichni naši mladší žáci mohli pořádně zahrát a hlavně získali neocenitelné herní zkušenosti, které určitě zúročíme na dalším turnaji.

V základní skupině Béčko skončilo na 3. místě a Céčko na 5. místě, takže konečné výsledky jsou Joudrs B 5.-6. místo a Joudrs C 9.-10. místo.

Děkujeme rodičům za podporu a pomoc s dopravou. Petrovi Pytelkovi za pomoc při kaučování a naší fotografce Renatě za krásné fotky. Na další kolo 2. žákovské ligy 5. -6. 9. vás srdečně zveme na naše domácí Joudrs hřiště.

Lenka