Žáci mladší: "Na Plzeň, Vávro, na Plzeň!"

8. - 9. června nás čekalo poslední kolo základní části ligy žáků. Bohužel na tento víkend jsme neměli mnoho hráčů. Několik kluků odjelo se školou na školní výlet do Španělska, pár jich bylo marod a dva kluci museli na “Český Baseballový Pohár U13” na Hlubokou. Tak že nám opět zbylo přesně 9 hráčů z čehož Mára a Prokop byli po nemoci a Páťa dlouhodobě bojuje se zdravotním problémem na palci u nohy. Z tohoto důvodu jsme požádali Amálku z žákyň starších,  jestli by nás pro jistotu doplnila, což se ukázalo jako velmi prozíravé neboť si v sobotu ještě stačil natáhnout achilovku Pepíno a v neděli s námi tudíž nejel. Protože Plzeň je autem dobře dostupná, rozhodli jsme se tentokrát na turnaji nespat, ale v sobotu odpoledne po posledním zápase jsme se vraceli domů do vlastních postýlek.

Turnaj jsme v sobotu ráno zahájili proti domácímu týmu Slavia VŠ Plzeň. Na prkno se postavil Fantík a házel moc pěkně, post kečra v nepřítomnosti kluků skvěle zvládal Vojta. Boj to byl tuhý až do samého závěru a protože po dohrávce poslední směny byl stav nerozhodný přišel na řadu tiebreak ze kterého jsme vzešli jako vítězové my, výsledkem 7:6 pro nás. Po jedno zápasové pauze nás čekal tým Kotlářka Praha. Bohužel jsme se nedokázali soustředit a během zápasu jsme prostě vyrobili více chyb než soupeř. Na nadhozu si to opět vyzkoušel Prokop a úplně poprvé v zápasu si to vyzkoušel i Vojta. Na kečra se poprvé v zápase posadil Steave. Všichni se snažili co to šlo nicméně i zkušení hráči začali vytvářet zbytečné errory a tak nás čekala těsná prohra 9:8. Díky této prohře jsme postupovali ze základní skupiny z druhého místa a museli jsme tedy odehrát ještě čtvrtfinále proti třetímu týmu z druhé skupiny. Naším soupeřem se tedy stal pro čtvrtfinále tým z Radotína. Na prkno se znovu postavil Fantík a tým tentokrát fungoval jako dobře namazaný stroj. Od začátku až do konce jsme drželi otěže zápasu pevně v rukou a soupeři jsme toho mnoho nedovolili a tak výsledek 9:2 pro nás znamenal postup do semifinále. Pak už jen docvička a hurá zpět domů.

V neděli jsme si museli bohužel přivstat neboť náš semifinálový zápas byl hned první ranní a to proti favoritovi naší divize Bobrům z Chomutova. Při absenci poloviny týmu jsme ale předváděli dobrý softball a soupeře jsme i malinko zaskočili hned v začátku první směny, kdy se nám podařilo dovézt dva body nicméně to byli jediné body na naší straně, pak už bodoval jen soupeř a my jsme tak prohráli boj o finále poměrem 13:2 pro soupeře. I v neděli bylo krásné slunečné počasí a my jsme měli dvouzápasouvou pauzu ve které jsme se stačili v klidu naobědvat odpočinout si a připravit se pálkařsky na dalšího soupeře. Náš soupeř vzešel po velmi napínavé bitvě mezi týmy Painbusters Most a Kotlářkou Praha. Zápas se notně protáhl, byly k vidění dva extrainingy a výsledek byl, Most bude hrát finále a my si dáme odvetu s týmem z Kotlářky v boji o 3 místo. Do zápasu jsme vlétli jako tajfun a soupeři jsme dovolili maximálně jeden bod za směnu zatímco my jsme pálili o sto šest. Výsledek 14:3 pro nás a celkové 3 místo na posledním turnaji základní části ligy žáků. V září nás čekají dva turnaje nadstavby kde změříme svoje síly a zkušenosti z nejlepšími týmy žáků, kteří se z ostatních divizí kvalifikovali a my se na to už moc těšíme. Turnaj jsme odehráli ve složení: Fantík, Vojta, Hugo, Adam, Prokop, Pepíno, Steave, Páťa, Mára a Amálka.

P.s.: Máme už odehráno v této sezóně jubilejních 50 zápasů :-) .

Petr & Petr

Konečné pořadí 3.kolo liga žáků Severozápad - Slavia VŠ Plzeň

1. Sportclub 80 Chomutov

2. Painbusters Most

3. SK Joudrs Praha C

4. SK Kotlářka Praha

5. Slavia VŠ Plzeň

6. Radotínský sportovní klub

Žáci mladší: "Na Plzeň, Vávro, na Plzeň!"Žáci mladší: "Na Plzeň, Vávro, na Plzeň!"Žáci mladší: "Na Plzeň, Vávro, na Plzeň!"Žáci mladší: "Na Plzeň, Vávro, na Plzeň!"