Žáci si na Velikonoce vykoledovali extraligu

Počasí nám o víkendu až neuvěřitelně přálo. Doufali jsme tedy, že nám bude přát i vše ostatní. V sobotu jsme absolvovali boje ve skupině "B", do které jsme byli na nominováni před turnajem, jako tým z druhého místa loňské druhé ligy. Společně s námi v ní byli hned 3 týmy, které loni naopak hrály extraligu. Klackáři z Kostelce, Painbusters Most a pražské Spektrum. První zápas se Spectrem přišel na řadu jako první v sobotu ráno a bylo se na co dívat. Na prkně se ukázal náš první nadhazovač Kuba Šulc a šlo mu to náramně. 4 strike outy a jen čtyři běžce, které soupeř dostal na domácí metu, zatímco náš útok zaznamenal bodů 11. Znamenal první vítězství ve skupině a pokojný pocit. I na druhé utkání ve skupině jsme si věřili, ale favoritem byli Klackáři, kteří loni skončili 3. v extralize. Kluci ale do zápasu vlétli, jako uragán na prkně se ukázal Filip Ullmann. Po druhé směně jsme vedli 5:3. Bohužel větší zkušenosti našeho soupeře a pár chybek v naší obraně nás v dohrávce stálo vítězství a prohráli jsme těsně 7:6. Do posledního zápasu s Mostem už jsme šli malinko s hlavami dole, a i když jsme se kluky snažili namotivovat, byli trochu unavení a splihlí a i přes bojovný výkon jsme podlehli 9:2. Nutno dodat, že výsledek byl příliš krutý k tomu, jaký výkon jsme podali. Házel David Němec a neházel vůbec špatně. V druhé skupině se urodilo překvapení, když v zápase o 3 místo porazili Šneci z Kunovic Ledenické Žraloky a přisoudili nám tak soupeře na nedělní ráno.

Trochu skleslí a malinko nervózní se kluci sešli v neděli v 9 hodin, aby od 10:15 nastoupili proti Žralokům z Ledenic. Kluky jsme trochu museli nabudit a namotivovat a taky trochu uklidnit. Povedlo se... V 10:15 jsme začali. Na prkně byla opět naše jednička Kuba Šulc a šlo mu to opět báječně. V první směně jsme nepustili běžce na metu a naopak my jsme se ujali vedení 2:0. Konečný výsledek 5:0 dal tušit, že si kluci zase věří a že se o extraligu porvou. Měli jsme dva pokusy. První v zápase s Duhovkou Břeclav, a kdyby se nám to nepovedlo, tak v posledním zápase dne, proti překvapivému vítězi prvního zápasu Spektrum - Šneci a to Šnekům z Kunovic. V zápase s Břeclaví jsme byli hosté a na prkně se představil Radek Šmejkal. První směna dopadla 2:2 a v druhé nám zápas začal trochu utíkat. Kluci byli dole a to prohrávali jen o bod 3:2. Sebrali jsme ale poslední zbytky sil a v bláznivě směně jsme duhovku rozstříleli, dali jí maximální bodový zisk 6 bodů ve směně a to bez jediného autu. Konečný výsledek 8:5 nás posunul do vytoužené extraligy a mohli jsme začít slavit.

Sestava kluků: Jannis, Adam, Radek, Ondra, Ondra, Tomáš, Filip, Fík, Matěj, Martin, Kuba a David. Trenéři: Pepa, Iva, Ondra a Lenka (která nám držela palce z Moravy)

Moc děkujeme všem, kteří se na nás přišli podívat a podpořit nás, byli jste skvělí. Moc děkujeme všem rodičům a sofťákům, kteří nám připravili to nejlepší zázemí a úžasně připravené hřiště a Jirkovi Hudíkovi, který měl turnaj na starosti.

Foto: Zuzka Šmejkalová (více již zítra ve fotogalerii)

-O.S.-

Žáci si na Velikonoce vykoledovali extraligu