Nábor na softballový tábor 2021

Žáci starší: SuperLiga žáků 2. kolo - Svoboda park

Softballový příměstský tábor - 2021

O víkendu 15.-16.8. se konalo 2.kolo SuperLigy žáků na našem domácím hřišti a náš tým měl i povinnost turnaj pořádat. V sobotu ráno jsme se tedy sešli s dostatečným předstihem, aby kluci mohli postavit ploty. Ty jsme stavěli v sobotu hned dvakrát, protože v pátek večer se nad naším hřištěm spustil pořádný slejvák a tudíž v sobotu ráno nebylo hřiště “B” hratelné. Proto se rozhodlo, že se přesuneme na hřiště “A”, které se podařilo Ivanovi krásně zprovoznit. Bohužel na to doplatil Rookie Ball, který se musel stěhovat na umělku. Tím jsme si ale vybrali všechny strasti, protože dál už vše klapalo jako na drátkách. Jen večer jsme museli přesunout ploty na hřiště “B” kde se opětovně Ivanovi podařilo dát hřiště během dne skvěle dohromady.

Pak už se šli kluci připravit na svůj první zápas, který jsme odehráli proti pražskému týmu z Tempa. V tomto utkání jsme dali větší prostor našim žákům U11, kteří nám vyšli vstříc a pomohli nám odehrát letní dvě kola, za což jim patří velké dík. Tofi se postavil na prkno a Bobo mu byl partnerem jako zadák. Tofi pak krásně odházel 3 ze 4 směn které jsme v prvním zápase odehráli. Celkem odházel 51 nadhozů na 14 pálkařů z čehož bylo 26 strikeů a 25 ballů. Připsal si 2x strike out dovolil pouze 1 hit z nadhozu, 2x pustil pálkaře na tos a měl jen 3x wild pitch (nechytatelný nadhoz) a 2x hit by pitch (pálkař je zasažen nadhozem). Jinak ale držel soupeře zkrátka, což je na jeho věk úctyhodný výkon. Bobo pak skvěle odchytal všechno co šlo, za sebe pustil jen 4 balóny, což je stejně jako u Tofiho, skvělý výkon. Zápas jsme jinak odehráli v poklidu, ostatní kluci byli jako vždy soustředění, takže jsme první zápas vyhráli 11:3. V druhém zápase jsme nastoupili proti našim velkým kamarádům z Ledenic - na prkno se postavil Tvrďas, který povolil ledenickým ranařům jen dva doběhy. V tomto zápase jsme pak zaznamenali dva houmeruny - jeden 3 bodový z tosu v podání Jimmyho a druhý 2 bodový přidal Katzíno z nadhozu. I všichni ostatní kluci odcházeli ze zápasu spokojeni s pálkou neboť jsme výhrou 11:2 potvrdili dominanci naší pálky. Ledenický nadhoz byl totiž opravdu svižný - žádný čajíček. V posledním zápase sobotního dne nás pak čekal soupeř z Mostu. Na prkno se postavil tentokráte Fantík, který nedovolil borcům z Mostu ani bod. Protože naše pálky fungovaly dobře celý den, mohli jsme odcházet večer spokojeni po výhře 7:0 s vědomím, že stejně jako v Ledenicích odehrajeme nedělní semifinále znovu proti Tempu.

V neděli ráno dorazili kluci opětovně v dobré náladě a to bylo dobře. V semifinále jsme si hladce poradili se soupeřem 12:0 ale je nutno podotknout, že tým z Tempa dělá opravdu skvělé a velké pokroky a do budoucna je potřeba s nimi počítat. A protože stejně jako v Ledenicích, tak i na Joudrs v druhém semifinále porazili Ledenice kluky z Mostu, finále bylo znovu proti našim velkým kamarádům. Na prkno se tentokrát postavil Katzíno a jeho svižný nadhoz držel kluky z Ledenic zkrátka. Když už se jim podařil krásný odpal, bylo tady naše skvělé pole, které je k ničemu nepustilo. Za zmínku ještě určitě patří neskutečná ryba v podání Fantíka na druhé metě. Kluci tak odehráli opravdu krásný zápas s výsledkem 8:0 a opravdu všichni se pod tímto výsledkem podepsali. Nejlepším naším pálkařem na tomto turnaji byl Tvrďas s pálkařským průměrem (BA) 0,667.

Rád bych se ale na závěr vrátil ještě k Bobovi a Tofimu. Na jejich statistikách je totiž vidět, jak platnými hráči (ačkoliv jsou o dva roky mladší) pro nás byli. Tofi skončil s BA 0,444 na druhém místě a Bobo měl pak nejvíce odpalů z tosu. Kluci skvěle zapadli mezi náš kolektiv a myslím si, že si to s námi opravdu moc užili. My jim ještě jednou moc děkujeme za pomoc. Na turnaji se na prkně vystřídali Tofi, Tvrďas, Fanta a Katzíno, na kečrovi to pak odchytali skvěle Bobo, Syky a Jimmy a v poli a na pálce jim skvěle pomáhali, Hugo, Prokop, Pepíno a Vojta.

Za pomoc u tabule během celého víkendu pak moc děkujeme Zdeničce od Boba a za skvělé fotky pak opětovně vděčíme Martině od Tofiho a Prokopa.

P&P

Kompletní výsledky z turnaje pak naleznete zde:

Statistiky:

2. Žraloci Ledenice

3. Painbusters Most

4. Tempo Praha

Žáci starší: Bobo a TofiŽáci starší: Bobo a TofiŽáci starší: Bobo a TofiŽáci starší: Bobo a TofiŽáci starší: Bobo a TofiŽáci starší: Bobo a TofiŽáci starší: Bobo a TofiŽáci starší: Bobo a TofiŽáci starší: Bobo a TofiŽáci starší: Bobo a TofiŽáci starší: Bobo a TofiŽáci starší: Bobo a TofiŽáci starší: Bobo a Tofi