Nábor na softballový tábor 2021

Žáci starší: Liga Kadetů 3.kolo - Tempo Praha

Softballový příměstský tábor - 2021

O víkendu 5.-6.9 na kluky čekal první start v kadetské lize. Bohužel kvůli korona krizi jsme nebyli schopni odjet první dvě kola, protože jsme pomáhali kadetům starším a mladším v superlize kadetů. Na třetí kolo jsme vyrazili ve složení Katzíno, Kužel, Steve, Želvák, Prokop, Pepíno, Syky, Tvrďas, Táda a z kadetů starších nám pomáhal Bréba. Ve starší kategorii jsme neměli vůbec žádné ambice. Plán zněl jasně - užít si to, předvést co nejlepší soft, který se kluci na Joudrs naučili a hlavně se nezaleknout starších a větších kluků.

V prvním zápase jsme nastoupili proti klukům z Pardubic. Za nás se postavil na prkno Bréba. Za tři směny dovolil soupeři jen dva doběhy a zaznamenal tři SO. Zbylé tři směny ho vystřídal Katzíno - ten jim dovolil už jen jeden doběh a zaznamenal pět SO. Pardubičtí Pasos ale rozhodně nechtěli nic podcenit a tak na naše kluky házel jejich nejvyšší hráč. Nadhoz byl poměrně svižný. První směna se moc nepovedla (2x SO) a jednou odpal na shorta - tím pádem out na první metě. V druhé směně doběhl jen Tvrďas který se dostal do hry po trefení nadhozem. Ve třetí směně si ale kluci už na rychlý nadhoz zvykli a začali plnit mety. Pravda, někdy to bylo po errorech pole, ale i tak kluci začali pálit a byly z toho 3 doběhy. Ve čtvrté směně přidali ještě další čtyři. A tak k našemu velkému překvapení vítězíme 8:3. Ve druhém zápase základní skupiny nastupujeme proti týmu Falcons z Hradce. S tímto týmem kadetů jsme shodou okolností hráli naposledy před rokem na stejném místě a prohráli jsme 7:4. Letos je ale všechno jinak. Na prkno za nás nastupuje Tvrďas a celé čtyři směny drží soupeřovi pálkaře zkrátka - 7x SO a jediný hit z tosu. Proto si mohl dovolit trefit i dva pálkaře celkově dostal jen dva doběhy. Zatímco naše pálky spustili od začátku silnou střelbu a protože kromě jedné směny jsme v těch zbylých čtyřech dovezli celkem 14 doběhů, odplata za loňskou porážku byla dokonána. V základní skupině tedy překvapivě obsazujeme první místo a to znamená, že v neděli nás čeká semifinále.

Dle předpokladu jdeme v neděli do semifinále s vítězem čtvrtfinále a to je další tým, se kterým jsme před rokem naposledy změřili své síly na Tempu - jsou to borci z Brna. Na prkno opětovně stavíme posilu v podobě Bréby, bohužel začátek zápasu se nám nevede, dostáváme po našich chybách dva doběhy a sami se nejsme schopni prosadit na pálce. Nicméně nevěšíme hlavy - zápasy v kadetské lize trvají 90 minut, takže času na obrat je dost. Hned ve druhé směně se to potvrzuje - Bréba to podržel na nadhozu a kluci se konečně chytili na pálce - otáčíme tak skóre. Třetí a čtvrtou směnu pak dohazuje Katzíno, který dovoluje soupeři jen jeden hit a společně s ostatními ještě přitvrzujeme pálkařsky. Vítězství 9:2 je tedy naše - i tady se klukům povedla odplata za loňskou těsnou porážku 10:9. K našemu údivu tak postupujeme do finále proti zatím neporaženému domácímu týmu Tempo Praha. Los nám přisuzuje roli hostů, takže kluci začínají na pálce jako první proti až o hlavu a půl velké Klobáse (to není urážka ale přezdívka hráče z Tempa). Kluci znají Klobásu už nějaký ten rok,třeba z vánočních turnajů, které zavedl před lety Pavel Kalčev v době vánočních prázdnin na Joudrs. Tyto turnaje měly za cíl, aby se děti znaly navzájem skrz všemi možnými kluby - to se rozhodně povedlo. Do finálového zápasu nenastupujeme vůbec špatně  - hned v první směně se nám díky Sykymu a Tvrďasovy daří dovézt dva body. Stejně nám ale oplácí  v dohrávce směny i  soupeř. První tři směny za nás skvěle odházel Tvrďas - sice dostal ještě ve třetí směně další dva doběhy, ale jinak házel výborně. Zbylé dvě směny jsme nasadili Katzína, který dovolil opětovně jen jeden hit a to ještě z tosu, jinak držel dobře pálící tým z Tempa zkrátka. Nicméně nám se na začátku šesté směny daří už jen jedním doběhem korigovat výsledek na konečných 4:3 pro kluky a holky z Tempa, jsme ve finále o chlup poraženi. Nám to ale nevadí, protože celý tým předváděl po celý víkend neskutečné zákroky jak v poli, na pálce i na prkně. Kluci jsou stále ještě žáci, nicméně v turnaji dokázali, že do budoucna se o ně nemusíme bát. O tom nás přesvědčily i velice kladné ohlasy z řad soupeřových trenérů. Jen pro úplnost - opravdu kluky obdivuji, že si před Klobásu kluci postavili do boxu, protože jak jsme se dozvěděli po zápase, on už v 16 letech nadhazuje i v druhé lize mužů, takže kluci - klobouček.

Velké díky patří Jimmymu, který ačkoliv ještě po operaci nemůže za tým nastoupit do hry, alespoň celý víkend pomáhal se skórováním nadhozu a kluky podporoval během hry v dugaoutu.

P&P

Kompletní výsledky z turnaje pak naleznete na:

Statistiky:

4. SK Sever Brno

5. Radotínský sportovní klub

6. Falcons Softball Hradec Králové

Žáci starší: kadetů se neleknemeŽáci starší: kadetů se neleknemeŽáci starší: kadetů se neleknemeŽáci starší: kadetů se nelekneme