žáci starší: první turnaj v roce 2020

Žáci starší byli pozváni na první halový turnaj a to v kategorii U16 Men. Současně to byl i první turnaj v roce 2020. V sobotu 11.1. jsme tedy hned v ranním zápase nastoupili proti nejstaršímu Joudrs týmu. Hned od začátku bylo jasné, že se bude projevovat převaha našich až o tři roky starších spoluhráčů, ale s tím jsme počítali. Protože však turnaji předcházela dlouhá vánoční pauza, projevovalo se to i na výkonu týmu. V některých chvílích jsme měli pocit, že kluci zapomněli všechno, co už umí. Kluci asi vinou dlouhé pauzy nebyli schopni vůbec plnit pokyny trenérů a dělali si při hře, co chtěli. Podle toho vypadal i herní projev. Výsledkem byla jasná prohra 17:4. Po 5 minutové pauze jsme nastoupili hned k druhému zápasu proti velice zkušenému kadetskému týmu z Chomutova. A znovu to byl zápas plný chyb a nerespektování trenérských pokynů a tak i v tomto zápase přišla jasná prohra 10:3. Poté měli kluci čas na oběd a pak následovala porada před posledním sobotním zápasem. Klukům jsme se snažili domlouvat, aby konečně přestali s frajeřinama, přestali se individuálně předvádět a začali fungovat jako tým. V posledním zápase na nás čekali Hroši z Havlíčkova Brodu. Kluci konečně začali trochu fungovat a předvedená hra na obou stranách začala mít nějakou úroveň. Kluci bojovali až do samého konce a povedlo se jim uhrát remízu 8:8, díky které nakonec skončili v základní skupině po dlouhých propočtech na třetím místě. A to znamenalo že v neděli si zahrajeme už jen jeden zápas a to o 5 místo.

Vůbec nechápu co se během noci s klukama stalo, ale rozhodně v neděli do zápasu opět s Hrochy z Havlbrodu přišel úplně jiný tým. Najednou to začalo všechno fungovat jak má. Od začátku kluci pevně drželi v obraně a na pálce postupně přidávali bod za bodem a navyšovali tak skóre až na 4:0 pro nás. V závěru pak začali čím dál více tlačit Hroši na pálku a vypadalo to na nervy drásající závěr. Hrochům se podařilo stáhnout náš náskok na rozdíl jednoho jediného bodu. Kluci ale konečně začali předvádět hru, jakou od nich známe a tak po další povedené pálce a chybách v soupeřově obraně skórují dalšími dvěma body a podtrhují své první vítězství v roce 2020 na 6:3. Kluci tak obsadili krásné 5 místo v kategorii U16. Ano, za tenhle zápas už jsme se rozhodně stydět nemuseli. Turnaje se zúčastnili Fantík, Katzíno, Adam, Lukáš, Pepíno, Jimmy, Syky, Vojta, Táda a z žáků mladších nás doplnil Štěpun, za což mu patří velké díky.

Výsledky z turnaje naleznete zde: https://softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=2532&pda=2&admina=

Konečné pořadí:

1. SK Joudrs C (Junioři)

2. Beavers Chomutov

3. Klackaři Kostelec n.O.

4. SK Joudrs A (Kadeti starší)

5. SK Joudrs D (Žáci starší)

6. Hroši Havlíčkův Brod

7. SK Joudrs B (Kadeti mladší)