Nábor na softballový tábor 2021

Žáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo - Ledenice

Softballový příměstský tábor - 2021

Žáci starší se o prvním srpnovém víkendu vydali do Ledenic, kde nám začala Covidem ovlivněná ligová sezóna. Kluci se sešli ve složení Steve, Kryštof, Fantík, Katzíno, Pepíno, Jimmy, Tvrďas, Táda a dle dohody nám pomohli i Toby s Tofim z žáků U11. Cestu jsme si bohužel "užili" - vyjeli jsme včas, ale prázdninové kolony a migrující kombajny nás zdrželi tak, že jsme do Ledenic dorazili pouze 30 min před zápasem. Proto si kluci museli s rozcvičením hodně pospíšit a na dokonalé rozpálení bohužel už nebyl čas. V prvním zápase jsme nastoupili proti mosteckým žákům. V zápase se nám nedařilo na pálce a dělali jsme i chyby v poli. Obojí znamenalo, že jsme celý zápas mostecké borce bodově dotahovali. Vzhledem k tomu, že jsme si přijeli hlavně v klidu zahrát, nám prohra 2:4 nevadila - věděli jsme ale, na čem je potřeba zapracovat. Po obědě v hospůdce jsme nastoupili proti žákům Tempo Praha. Zápas jsme tentokrát zvládli a vyhráli jsme 5:2. Měli jsme chvilku se ve velkém vedru trochu zregenerovat a odpočinout si před večerním zápasem s domácími Žraloky. Do zápasu jsme opět nastoupili se záměrem si v klidu zahrát pěknou hru a užít si to. Zápas s domácími jsme zvládli i výsledkově v poměru 8:3. Popravdě jsme nijak nespekulovali o pořadí v základní skupině, ale dle výsledků to vypadalo, že skončíme na 3. místě za domácími Žraloky a Painbusters. Díky našim dvěma výhrám ale vzniklo čertovo kolečko s rovností bodů, kde o pořadí rozhodl počet obdržených bodů. V této metrice jsme byli lepší než zmíněné týmy a tak jsme skončili ve skupině na 1.místě. To znamenalo, že v nedělním semifinále budeme soupeřit s pražským Tempem. Po večeři jsme se ubytovali s mosteckým týmem v ledenické sokolovně. Kluci si ještě před večerkou mohli společně "zablbnout" a zabavit se.

V neděli, po bohatýrské snídani v hospůdce, jsme se před obědem znovu utkali s kluky z Tempa, a je nutno napsat, že soupeř hrál moc pěkně. Nicméně se nám je podruhé o víkendu podařilo porazit a to výsledkem 8:1. Z předchozího zápasu již bylo rozhodnuto o druhém finalistovi - tím byl tým Žraloků, který udolal Painbusters 3:2 až v tiebreaku. V odpoledním finále jsme tak podruhé nastoupili proti domácímu týmu Žraloků. Naši kluci od začátku až do konce drželi pevně otěže zápasu a po výhře 9:3 mohli slavit první místo v prvním kole SuperLigy žáků.

Ještě je nutno podotknout, že nám přibyl další člen do našeho “Homerun clubu” a to Táda, který v prvním utkání proti Tempu poslal dlouhý odpal za plot z tosu a přidal se tak po bok Katzína, Pepína, Jimmyho a Tvrďase. Doufám, že další ho budou brzy následovat. Jinak na prkně se  vystřídali všichni naši nadhazovači Tvrďas, Táda, Fantík i Katzíno a na kečrovi se spravedlivě podělili o úspěch Steve a Jimmy. Pozitivum pak byl fakt, že ačkoli tým nebyl v úplném složení, i tak předvedl skvělou hru a ukázal, že pálka bude naše letošní silná zbraň. O milé překvapení se pak postarali naši coachballáci, kteří ač o dva roky mladší, skvěle sekundovali našim klům a nenechali se v ničem zaskočit. Kluci už se pak všichni těší na domácí turnaj, který se uskuteční ve Svoboda parku o víkendu  15.-16.8.2020, kam jste všichni zváni.

P&P

Velké díky pak patří Martině Macháčkové za pomoc s dopravou a za opětovně skvělé fotky, kde máte občas pocit, že kluci popírají zákony gravitace. Více fotek pak naleznete na https://www.facebook.com/softballphotos.

Statistiky z turnaje:

2. Žraloci Ledenice

3. Painbusters Most

4. Tempo Praha

Žáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  LedeniceŽáci starší: SuperLiga žáků 1. kolo -  Ledenice