Žáci starší: SuperLiga žáků 3. kolo - Painbusters Most

O víkendu 29.-30.8. jsme odehráli 3.kolo SupeLigy žáků, které se tentokráte konalo na hřišti týmu Painbusters Most. Na turnaj jsme vyrazili ve složení Fantík, Hugo, Katzíno, Steve, Pepíno, Prokop, Syky, Vojta, Tvrďas a Táda. Ačkoliv se nám podařilo v sobotu vyhrát všechny naše zápasy, byla znát na klucích obrovská únava z uplynulého týdne. Někteří kluci nastupovali již předešlý víkend na SuperLize kadetů a většina se pak v pondělí zúčastnila náročných testů do výběru STM U15 v Havlíčkově Brodě. Ti, kteří uspěli, pak pokračovali v úterý soustředěním s STM, aby se zase skoro všichni z týmu, ve středu a čtvrtek, zúčastnili turnaje Mike Stapleton Memorial U16. Pro nás tak bylo o víkendu v Mostě zjištěním, že kluci se budou muset přes zimu více věnovat kondici, aby tyto náročnější situace, které budou časem přibývat lépe zvládali.

Teď už ale k jednotlivým zápasům. V prvním ranním zápase jsme nastoupili proti domácímu týmu z Mostu a hned v prvním inningu jsme zaznamenali dva doběhy. Postupně jsme přidávali v každé směně nějaké body a tak jsme skončili ve čtvrté směně rozdílem za stavu 8:1 pro nás. Výsledkově to vypadá dobře, ale nutno podotknout, že to bylo opravdu takové ospalé a unavené. Pozitivní část tam ale byla ve strike outech - ty kluci zaznamenali jen 3 a byly to taky poslední, co jsme o víkendu měli. Po dvouzápasové pauze nás čekal zápas se Žraloky z Ledenic. V tomto zápase byli kluci se silama opravdu dole. Sice jsme nezačali vůbec špatně, neboť Táda, hned jako druhý pálkař, poslal svůj odpal za plot a byl z toho tedy jednobodový homerun, ale to bylo taky bodově všechno. Další odpaly skončily buď v rukavici středního polaře (3x), nebo druhometového polaře (7x). V obraně jsme ale nevytvořili příliš chyb, a i když nadhoz byl tentokráte slabší v podání unaveného Fantíka a Katzína, nedovolili pálkařům žádný hit z nadhozu. Jen 5 pálkařů se dostalo na tos, ale protože jen dva hráči to potrestali odpalem, který nedokázalo pole zkrotit, zvítězili jsme i tentokrát,  ale pouze 1:0. Hned po zápase se Žraloky nás čekal poslední zápas ve skupině a pro nás i poslední sobotní. Na zápas proti Tempu se na prkno postavil Táda, ale bohužel i on toho měl už plné zuby, což na něm bylo dost vidět, ačkoliv to nepřiznal. Táda se samozřejmě snažil co to šlo, nicméně spoustu nadhozů skončilo mimo rukavici kečra a dvakrát trefil i pálkaře. Ale ani na pálce se nám v první směně vůbec nedařilo. Proto jsme v začátku druhé směny prohrávali už 3:0, vzali jsme si odechový čas a snažili jsme se z kluků vymáčknout poslední kousky sil, které v nich ještě zbyly. Na prkně jsme udělali pak ještě změnu, kdy na zbytek zápasu nastoupil Tvrďas. No a kluci to ještě dokázali, vymačkali ze sebe co šlo - v dohrávce druhé směny dovezli domů 6 bodů (dva z nich zařídil Táda homerunem tentokrát z tosu). Ve třetí směně nedovolil Tvrďas žádný hit a naopak sám z nadhozu poslal v dohrávce dvoubodový homerun a uzavřel tak skore na konečných 9:3 pro nás, protože víc už jsme kvůli odehranému času nestihli. Pak už jsme jen upalovali na výbornou večeři do hospody “U Krokodýla” a hurá se ubytovat. No a protože kluci byli opravdu bez šťávy, byla stanovena večerka na 21:30 a musíme kluky pochválit. Většina byla už v 21 hodin vykoupána a v postelích. Byli tak vyřízení, že jim nezbyly ani síly na nějaké lumpárny :-) .

V neděli po snídani nás čekalo semifinále opětovně proti týmu z Tempa. Kluci byli o poznání lépe koncentrovaní než v sobotu. Na pálce nebyl nikdo strike out, všichni měli odpal. Kluci z Tempa se na metu dostali jen dvakrát, protože je Tvrďas trefil. Jediný bod, který jsme dostali, byl odpal z tosu, který letěl až za plot. Protože jsme ale víc soupeři nedovolili, skončil zápas ve 4. směně za deště rozdílem 8:1. A protože deště přibývalo, bylo rozhodnuto po vzájemné domluvě a konzultaci s ředitelem soutěže, že zbytek turnaje se již nedohraje. No a tak jsme společně s klukama z Ledenic kteří vyhráli druhé semifinále po napínavém tiebreaku, skončili na děleném prvním místě. Celkově tak máme už 14 bodů v superlize žáků a před posledním základním kolem, které nás čeká v září v Praze na Tempu, jsme si zajistili účast na MČR žáků, které bude v říjnu v Ledenicích.  Na prkně odházeli turnaj Tvrďas, Fantík, Táda a Katzíno, na kečrovi toho většinu odchytal Steve a Syky a na pálce do toho ještě mlátili a v poli běhali Hugo, Prokop, Pepíno a Vojta.

Velké díky patří tentokráte Pepínovi Kozákovi za pomoc s dopravou, skórovaním a radama v dugoutu.

P&P

Kompletní výsledky z turnaje pak naleznete na:

Statistiky:

Žraloci Ledenice

3. Painbusters Most

Tempo Praha

Žáci starší: unavený MostŽáci starší: unavený MostŽáci starší: unavený MostŽáci starší: unavený MostŽáci starší: unavený Most