Nábor na softballový tábor 2021

Žáci U11: Jé, hele, štika

Softballový příměstský tábor - 2021

A tentokrát tím kluci nemysleli Kačku, která v lize hraje za Pikes, čili Štiky. Janek ostřížím zrakem sledoval kalnou vodu v tunelech na Spectru, jestli v ní náhodou nezaznamená pohyb a místo pálky si nemá skočit pro prut. V osm ráno jsme se sešli na naše první společné kolo v žákovské lize. My byli odhodlaní hrát, ale noční intenzivní déšť proměnil hřiště na Spectru v několik centimetrů antukového bláta a i když se domácí snažili co mohli, museli jsme prostě čekat. Buď na déšť, který definitivně pohřbí naše hrací naděje nebo sluníčko a vítr, který pomůže sušit. Po šesti hodinách, třech rozcvičkách, několika variantách hry na schovávanou, nadhazovacím tréninku a  praktických cvičeních jak (ne)hrát rundown jsme na nakonec našich zápasů se Spectrem a Chomutovem dočkali. Chlapi ze Spectra si pořádně mákli a na nás bylo předvést podobně odhodlaný výkon na hřišti.

Do nadhazovacího kruhu se postavil Kuba, v půlce ho střídali Fíla a oběma potom chytal Janek. Ne všechny nadhozy šly do striku a tak si Janek dost máknul. Až tak, že jeho výkony oceňovali i trenéři soupeře. V poli jsme testovali kluky na postech, které pro ně byly trochu výzvou a většinou nás příjemně překvapili. Druhý zápasv kruhu začal a nakonec i skončil  Tofi, který zápas odházel na Karavana. Po první směně jsme díky bodům Janka a Karavana dokonce vedli 2:1, ve druhé směně jsme ale přidali už jen bod a ten byl nakonec náš poslední. Kluci sice zodpovědně pálili jen striky, ale tosy bohužel nedokážeme trestat a všechny šly na bezchybnou spojku, případně dvojku soupeře. Naopak na Tofiho nakonec pálili a pole se dopustilo několika chyb a tak nás díky zkrácení rozpisu druhá sobotní prohra odsoudila k nedělnímu boji o 5. místo v Radotíně.

Přivstat jsme si tak museli i v neděli a v 9:00 jsme nastupovali proti místnímu B. Na prkno se postavil zase Tofi, kterého střídal Kuba a zápas tentokrát odchytal Bobo. Méně zkušený soupeř neměl na Tofiho nadhozy recept, takže za svůj start dovolil jen jednou odpal z tosu a na metu se nám dva běžci dostali po nechyceném třetím striku. Sedm strikeoutů svědčilo o víře soupeře, že si počkají na tos, ale i malým soupeřům dokázal Tofi i po třech ballech hodit tři striky. Po střídání na prkně mělo pole trochu víc práce, ale zase aspoň se pořádně začalo hrát. A i tentokrát jsme byli celkem úspěšní a soupeři dovolili jen dva body. My se naopak na mety dostávali častěji. Tři body zařídil Janek, po dvou přidali Maty, Fíla a Kryštof a jeden také Tofi, Karavan, Miki a Filípek. Skóre 13:3 tak pečetilo naše první vítězství v žákovské soutěži.

Co dodat: je zázrak že jsme vůbec turnaj odehráli. Takže velký dík patří pořádajícím týmům a také trpělivým rodičům, pro které byla víkendová organizace jeden velký otazník. A ten největší Honzovi na Spectru. Je to totiž nejen výborný rozhodčí, ale hlavně skvělý člověk s citem pro situaci a vedení dětí.

Na turnaji hráli: Fíla, Janek, Bobo, Maty, Kryštof, Tofi, Křeček, Kuba, Matěj, Miki, Karavan a nakonec taky Filípek

Žáci U11: Jé, hele, štikaŽáci U11: Jé, hele, štika