Žáci U11: na bedně i v žákovské lize

Cesta za fantastickým 3. místem začala v Satalicích už ve skupině, ve které jsme změřili síly s A týmem Radotína a Slávií Plzeň.S coachballovým týmem jsme čekali, že úspěchem bude, když prohrajeme nepříliš velkým rozdílem. O to větsí bylo naše překvapení, když jsme vyhráli oba zápasy základní skupiny a měli tak celé sobotní odpoledne volno a jako vítězi B skupiny postoupili přímo do semifinále.

Naše vítězná cesta začala s Matyldou na prkně dvěma body soupeře, na které jsme v první směně dokázali odpovědět stejným počtem. Od druhé směny bylo naše pole bezchybné, zatímco na pálce jsme ve třetí směně pořádně zabrali. Poté, co se trefený Janek dostal na metu, Tofi odstartoval šňůru úspěšných odpalů a na náš bodový trhák soupeř nedokázal odpovědět. Matyldu na prkně vystřídal Kuba a během jeho působení dokonce soupeř nedal ani jeden bod. Nejen, že dokázal nabídnout míče do striku, ale podrželo ho pole. Třeba Bobo neskutečnou rybou, ale pokroky dělají všichni. Po překvapivé výhře jsme chtěli zkusit stejně dobře zabodovat i v druhém zápase proti Slávii. S Tofim na prkně byl soupeř nadhozem malinko zaskočený, přesto se ujal vedení 1:0. Naopak soupeř měl výborného catchera, který luxusním příhozem vyndal i rychlíka Janka při krádeži třetí mety a Kubu stejně tak na dvojce a my pochopili, že musíme s přesnými a rychlými příhozy počítat. Tofi s podporou pole v dalších dvou směnách nedovolil ani bod, my se naopak od třetí směny vezli na sebevědomé pálkařské vlně a v té čtvrté dokonce otočili celý lineup. Směnu pak házel Matylda a na toho se klukům z Plzně pálilo o dost líp a tak se na poslední vrátil na prkno Tofi a zápas jsme dotáhli do vítězného konce.

Nečekaně jsme tak hráli první nedělní zápas. A kluci asi zapomněli vstát. Proti Chomutovu jsme dělali spoustu zbytečných chyb a hlavně jsme nebyli schopní potvrdit pálkařské kvality. Na prkně se vytřídali Kuba a Tofi a ani jeden z nich nebyl pro soupeře nepřekonatelným oříškem. Někdy to prostě nesedne a my tak nakonec podruhé v turnaji potkali Radotín, tentokrát v boji o 3. místo. Naštěstí se kluci mezitím probrali. Jestli za to mohla objednaná pizza, lízátka z bufetu nebo spousta vylomenin, které měli čas dělat, kdo ví. Každopádně si 3. místo vybojovali fantastickým výkonem. Prostě zase platilo, že když pálíme, tak nás nějaký ten bod, který dostaneme, nemusí trápit.

Krom super pálky musím pochválit nadhazovače. Za turnaj Tofi vyházel 20 strikeoutů, 5 jich přidal Kuba a 2 Matylda. Všichni kluci měli poměr striků a ballů minimálně vyrovnaný, takže všichni udělali obrovský pokrok. Pomalu a jistě se zlepšuje také komunikace v poli. A i když sem tam někdo není zrovna tam, kde by měl být, tak si to pomalu začínají uvědomovat a napravovat. I to, že outfield není za trest, ale sakra potřebná část pole, která musí fungovat.

Hráli: Janek, Tofi, Bobo, Kuba, Fíla, Karavan, Matylda, Adam, Maty, Jirka, Miki

Fotogalerii z víkendu najdete na stránkách Joudrs, nebo FB stránkách softball photos zde

Příště vyrážíme do Plzně, tak uvidíme jestli překvapivé umístění dokážeme potvrdit.

Žáci U11: na bedně i v žákovské lize