Joudrs Indoor Cup U13

Čekání na turnajové zkušenosti bylo v letošní přípravě dlouhé, o to víc se kluci těšili.Nakonec naše dva žákovské týmy vyzvaly k zápasům dívčí a chlapecký tým Havlíčkova Brodu a naše žákyně. Pro kluky to zároveň byl test pro rozdělení na soupisky týmů pro superligu a ligu.

Pro B tým na turnaji šlo hlavně o získání základních dovedností a zkušeností. A bylo prima sledovat postupné zlepšování výkonu s každým zápasem. Jasně, chyb bylo hodně, ale stejně tak nám kluci připravili několik příjmených překvapení. Krom už osvědčeného Dana jsme našli další dva nadějné catchery, Fífu a Lea, na pálce byli spolehliví Cheesy a Afro Jirka a svými odpaly překvapil i drobný Miki. Že je Jirka rychlík jsme věděli, ale jaké míče dokáže v poli doběhnout bylo i tak překvapení. Fantastický přehled o hře měli Touba a Fíla, Tonda a David ukázali, že se nebojí postavit odpalům v horkém koutku u třetí mety, největší pokrok udělal Tony pro kterého to byl první týmový turnaj, se Silákem dneska ožila lavička. Vyhrát se nám nepovedlo ani zápas o umístění, ale motivaci na sobě máknout kluci určitě mají a kdo ví, sezóna před námi je dlouhá

I pro A tým šlo hlavně o získávání zkušeností na různých postech a hledání toho, co komu sedí víc nebo míň. Ale zároveň kluci měli ambici turnaj vyhrát. O to víc, že ve finále se potkali znovu s našimi holkami, které je už ve skupině porazily. Odveta se nekonala, po chybě v obraně přišlo i několik chyb v útoku a holky je všechny dokázaly trestat.I tady nám kluci připravili několik překvapení, třeba Křeček s nečekaně dobrou pálkou a výrazně lepším během po metách než loni, super reakce a rychlost Jirky v rundownu a Kryštof, který chodí do slajdu zásadně po hlavě, ale rozhodně se nebojí dát do toho všechno. Takže nejen, že fungovali kluci, kteří v A hráli už loni (Bobo, Kuba, Karavan a občas Maty), ale zdatně jim sekundují kluci z loňského B týmu nebo U11. Zejména na pálce se dařilo Ondrovi, Honza zvádl několik tečovaných autů, přehled a jistotu v zadním poli měl Lojza přímo neochvějnou a pro Frantu to sice možná bylo náročné, ale vůbec nebylo poznat, že jsme si ho půjčíli z B. Obstál se ctí a ještě líp, než bychom u začínajícího hráče doufali.

Vybrat nejlepší hráče pro individuální ceny bylo obtížné, ale nakonec svými výkony nejvíc přesvědčili Kryštof, jako nejlepší pálkař turnaje a mezi výbornými holkami šikovná softballová naděje Bára.

Mít na starost dva týmy není úplně jednoduchá záležitost, ale s výborným koučovským týmem Helčou, Liborem a Zdendou a technickými vedoucími Zdeňkou a Kájou, které si vzaly na starost všechno to "okolo" je to vlastně radost. A štěstí, že můžeme dělat spolu s dětmi sport, který nás baví.

Fanouškům díky za podporu a přístě zase nashledanou na hřišti. To už venku na pořádné antuce...

Žáci v přípravném halovém turnaji Žáci v přípravném halovém turnaji