Žákyně dominovaly na halovém miniturnaji v Krči

Z důvodu pololetních prázdnin se bohužel kromě našeho týmu zúčastnily už jen 2 týmy domácích, chlapecký a dívčí. Hrálo se systémem každý s každým 2x, první dva týmy si to pak měly "rozdat" ještě ve finále.

Za nás se turnaje zúčastnila děvčata, která tak úspěšně odehrála předchozí kadetský Joudrs Cup 16. Celou akci jsme pojali spíše jako takové turnajové soustředění s cílem dosyta si zahrát, vyzkoušet různé posty a hlavně si tento den pořádně užít. K tomu jsme chtěli postoupit do finále, abychom si zahráli maximální možný počet zápasů. A vše jsme si splnili měrou vrchovatou.

Všechny zápasy jsme opanovali a často nepouštěli soupeře dál než na 2. metu. A i když jsme míchali sestavou někdy až nečekaným způsobem, situace se nezměnila. Navíc se nám hodně dobře dařila pálka a mnoho bodů jsme získávali i nekompromisním během po metách. V průměru jsme soupeřům v turnaji nastříleli 8-9 bodů ve směně, sami pak obdrželi za směnu 3-4. Podle toho vypadalo i výsledné skóre zápasů a turnaj se tak stal exhibicí našeho týmu.

A úspěšní jsme byli i v dovednostních soutěžích, kterými pořadatelé turnaj k potěše všech zúčastněných zpestřili. Naše děvčata si do soutěží sama nanominovala své zástupce a ukázalo se, že vybrala skvěle. Nejdříve jsme poměřili síly ve štafetovém běhu, kdy každý z trojice běžců musel co nejrychleji oběhnout všechny mety. Naše trio rychlonožek mělo v součtu časů o 2 vteřiny lepší celkový čas, než trojice krčských kluků na druhém místě. Následoval příhoz na cíl: házelo se do čtverce vyznačeného v zástěně a naše trojice opět nezaváhala. Naházela nejvíce přesných míčů a navíc se Áďa Šimůnková stala absolutní vítězkou, když se trefila všemi 3 hody. Všechny naše vítězné reprezentantky byly odměněny milými sladkými pozornostmi, o které se kamarádsky rozdělily s ostatními členkami a členy oranžového týmu.

A následovalo vyvrcholení dne, finálový zápas s domácími děvčaty. Opět stejný scénář: my dominovali ve všech činnostech a soupeřkám povolili postupně 1, 3 a 4 body, naše skóre se přehouplo přes dvacítku. I přesto jsme hráli na maximum a ve skvělé a bouřlivé atmosféře obou skandujících týmů jsme zápas dotáhli do vítězného konce a propukli v jásot oslavující naše letošní první turnajové vítězství. Turnaj byl u konce, nastalo závěrečné focení a loučení s domácími pořadateli, kteří zaslouží poděkování za uspořádání turnaje, který se nesl ve velmi přátelské atmosféře.

A my mohli bilancovat: všechny zápasy jsme vyhráli, ale co potěšilo především, byla souhra v poli, ať už v něm hrála kterákoli hráčka na jakémkoli postu, vydařená pálka, chuť hrát, minimum chyb a velká soudržnost a vzájemná podpora v týmu, ve kterém se vítězný duch zabydluje stále více. Po duši nás pohladily i pochvaly a slova uznání od fandících rodičů za naši předvedenou hru. Tak jen tak dál děvčata!
Petr