Žákyně - holky děkujeme za kompletní sbírku medailí!

SK Joudrs, softball, Praha

STAVBA HALY - 4. 11. 2023 OD 8:00 hod

Zápisy Mikro 2023/2024

DĚTSKÉ OSLAVY NA JOUDRS

Začni správným rozhodnutím, staň se rozhodčím!

Od pátku do neděle probíhalo v areálu Eagles Praha Mistrovství ČR žákyň, které v podstatě uzavřelo letošní sezonu našeho týmu, a je tedy na místě se za ní ohlédnout a zhodnotit ji.

 

Tahle parta, která dřív působila jako Žákyně mladší a stala se právě před rokem jediným Joudrs týmem Žákyň, to od začátku neměla jednoduché. Cítila totiž povinnost navázat na úspěchy svých předchůdkyň a udržet pro příští dívky U13 například Superligu.

 

Holky už během loňského roku ušly obrovský kus cesty a završily jej stříbrem z EMRYTu ve Future divizi a nečekaným 5. místem na International Joudrs Cupu, ve velké konkurenci českých i zahraničních týmů, ale i tak měli coachové na schůzce s rodiči vrásky na čele a slibovali, že sezona bude hodně náročná a určitě v ní nebudeme v roli favoritů.

 

Do Superligy hráčky vstoupily sebejistě a impozantně vítězstvím v 1. kole. Ale v dalších měsících to bylo nahoru dolů a nakonec Joudrs v ligové tabulce obsadily 3. příčku se ztrátou 7 bodů na vedoucí Beavers. Naopak jen 1 bod za námi byli Eagles a Kotlářka.

Před létem už se ovšem začalo ukazovat, že slibovaná dřina přináší své ovoce. Všechny společné tréninky, soustředění, speciální tréninky nadhazovaček i chatcheryň, mimořádné tréninky pálky, individuální tréninky a absolvované campy i účast naprosté většiny hráček v zimním programu Little League v kombinaci s tím, že část týmu sbírala zkušenosti už i v Lize kadetek, znamenaly obrovský posun celého týmu včetně tří nováčků.

 

Joudrs žákyně byly v softballe U13 znovu nepřehlédnutelné.Hned 7 z nich se v květnu probojovalo do Little League All Star výběru za region Praha a po Národním finále i na Evropsko-africkou kvalifikaci.
3. místo naše žákyně získaly v červnu na Open poháru v Blansku. Pak přišel italský EMRYT, kde letos hrály už v divizi Sport, a přivezly opět úžasný bronz. Dalším vrcholem sezony byl Prague International Softball Cup U13 se 17 týmy z 5 zemí Evropy. Holky už si sice postupně vydobyly pověst obávaných soupeřek, ale ani tady nebyly tipovány na medaile. Jenže jediný celek, se kterým si nakonec nedokázaly poradit, bylo italské Bollate a Joudrs si přidalo ke dvěma bronzům tentokrát stříbro.

 

Bohužel s blížícím se koncem sezony se zvyšovala i únava. Týmem se prohnaly nemoci i zranění, ale všechny hráčky dokázaly zvládnout rekonvalescenci včas, a tak se sešly na MČR v kompletním počtu a v neskutečné formě. Od počátku bylo tohle Mistrovství parádní jízdou. Hráčky předvedly kromě výborné hry takovou motivaci, koncentraci a týmového ducha, že to dokázaly oceňovat i fanoušci soupeřů. O tom, že si tým vedl všestranně skvěle, svědčilo i skóre 15 : 0 po prvním hracím dnu. V základní části jsme jen jednou podlehli, a to až v sobotu v druhém tie-breaku po home-runu Beavers. I tak jsme ale finále měli jasné a v něm už jsme Beavers nepustili do hry a zvítězili nad nimi 6 : 0.  S celkovým poměrem 34 : 4 na kontě Joudrs žákyň v tomto turnaji byly zlato a s ním mistrovský titul určitě zasloužené!

 

 

"Holky, děkujem!", ozývalo se zpoza oplocení hřiště, ale netrvalo to dlouho, a hráčky k sobě na hřiště zavolaly i ostatní. Tohle všechno by totiž nebylo možné, kdyby tyhle holky nebyly neskutečně zapálené a poctivé. Ale také kdyby kolem sebe neměly naprosto jedinečné zázemí svých zkušených a obětavých coachů, dokonalé technické vedoucí i podporujících rodičů, sourozenců a velmi často i širších rodin a přátel. Takže díky vám všem!

 

Držíme spolu, jsme TÝM, jsme JOUDRS.

 

P.S.: Ten titul Mistryň ČR, dříve vítěze Finálového turnaje, mají Joudrs žákyně už po páté v řadě.

 

Autor článku: Klára Kubíková

Žákyně - holky děkujeme za kompletní sbírku medailí!Žákyně - holky děkujeme za kompletní sbírku medailí!Žákyně - holky děkujeme za kompletní sbírku medailí!Žákyně - holky děkujeme za kompletní sbírku medailí!Žákyně - holky děkujeme za kompletní sbírku medailí!Žákyně - holky děkujeme za kompletní sbírku medailí!