Žákyně mladší 2. liga žákyň Místo: Merklín, 09-10.9.2017

Nejen známý refrén meziválečného hitu Osvobozeného divadla „Život je jen náhoda“ na hudbu Jaroslava Ježka a autorů textu slavných V+W, se jak pevná nit prolínal víkendem, který žákyně mladší užily spolu s tradičním doprovodem v těsném sousedství města Přeštice, známé všem příznivcům vepřového masa, především Pražské šunky – Přeštické černostrakaté prase, tedy v Merklíně. Ano, byť to byl v této sezóně II. ligy žákyň poslední turnaj, šlo o to, si ho pěkně užít. Rozlosování milostivé, odjez až v 8:00 ráno, což mnozí kvitovali s povděkem. Cesta pohodová, počasí zářijově slunečné a teplé. Prvním soupeřem Kunovice. Standardně pěkná hra, hezké zákroky, snaha a bojovnost, tedy výhra zasloužená poměrem 9:1. Kaňkou na tomhle zápase, byla nehoda Kačky při doběhu na první metu. Špatný došlap a levý kotník nevydržel. Pro Kačku turnaj skončil, mamka ji odvezla do Vinohradské nemocnice. Vše je snad OK, jen si musí od softu nějaký čas odpočinout. Každopádně všichni držíme palce, ať je Kačka brzy fit. Odpoledne pak Trhovky, opět standardní hra na tohoto soupeře, tj. dámy prominou čekáme kolik doběhů dostaneme, jak to dopadne. Porážka 10:0 byla zasloužená. Žákyně mladší, po komplexním ošetření přípravky proti všem dostupným lesním nepřátelům, zejména klíšťatům, vypuštěny do okolních hvozdů, lesů a pralesů hledat houby. Jak správně tušíte, bylo nalezeno „houby“ – les vyprahlý, ani žádná prašivka. Pak již následoval táborák, opečení buřtů, hermelínu, chleba atd. Neděle nás přivítala zataženou deštivou oblohou. Po celonočním dešti se začalo hrát se zpožděním, ale pořadatelé dělali-co mohli, aby obě hřiště uvedl do hratelného stavu – povedlo se. Žákyně mladší těsně prohráli 6:7 s Lednickými žraločím hejnem, porazily jednoznačně 8:0 Trnavské panterky. Zápasy šly v rychlém sledu, a tak nebyl čas ani na svačinu, natož na oběd. Hladové, doslova a do písmene, odčinit porážku z letního italského turnaje EMRYT, nastoupila děvčata do zápasu o páté místo proti domácímu Merklínu. Snaha, bojovnost a touha vyhrát byla tentokrát silnější na straně domácích, a tak si děvčata po porážce 0:3 odvezla z Merklína pěkné 6 místo. No a na závěr …… holky odehrály 5 turnajů II. ligy, 2x 3 místo, 2x 4 místo, 1x 6 místo, celkově tedy 6 pozice v II. lize žákyň. Když si uvědomíme, že pro mnohé to byla první sezóna, po přechodu z T-ballu, či dokonce úplně první setkání se softem, je namístě říci – PARÁDNÍ PRÁCE. No a kdo se na tomhle všem podílel? No především úžasné trenérky Erik, Baru a Majda – těm velké díky nejen za sportovní přínos. Na hřišti pak dámy: Sára von Tsurikov, Berča Biskupová, Terka Pechalová, Hanka Menšíková, Anetka Mrázová, Andulka Jeriová, Kačka Kameníková, Madla Jeriová, Beky Wenclová, Julča Houbová, Kája Beránková. Velké díky také výpomoci „kadetek“, jmenovitě Martí Šebestové, Elí Valešové, Nele Janáčkové a Anet Molentové, které neochvějně pomáhaly mladším v jejich první sezóně „opravdového“ softu. V zimě jistě holky zužitkují nové poznatky a zkušenosti z turnajů, zapracují na místech, o kterých vědí, že potřebují vylepšit. Zkrátka a dobře, do další sezóny nastoupí již ostřílený, nebojácný ale především soudržný team, který se jistě stane postrachem žákyňského softu nejen v Čechách a na Moravě. A k tomu nám dopomáhej ……. no tak ten to asi nebude ☺ Nebo snad ano? Eriku, Baru, Majdo?