Žákyně moc chtěly z MČR medaili, chyběla trocha štěstíčka

My jsme na turnaj odjeli s velkým odhodláním a ještě většími ambicemi, navíc jsme byli posíleni o Kristýnu „Kiki“ Paukerovou. Hned první zápas s ostravskými Arrows se pro další průběh jevil jako klíčový. Úvodní nervozita trochu sehrála svou roli a tak jsme po chvíli lehce prohrávali. Pak se však Kiki opřela do pálky a dvěma nádhernými homeruny, z toho jedním grandslamem (na obsazené mety), pomohla skóre otočit. V dohrávce však soupeř zvládl vyrovnat a tak jsme šli do tie breaku, který bohužel dopadl lépe pro Ostravu. Druhý den jsme do zápasu s Eagles, které si před tím poradili právě s Ostravou, nastoupili s vědomím, že stále ještě můžeme při dobré konstalaci skóre vybojovat přímý postup do semifinále. A začátek nám vyšel famózně. Vydřeli jsme dva body a protivníkovi dlouho nepovolili skórovat. Podařilo se mu to opět až v samotném závěru a následovalo další prodloužení. Bohužel, ani toto jsme ve vypjaté atmosféře plné emocí nezvládli podle našich představ… Štěstí o tomto víkendu zkrátka při nás nestálo.

Stále však naše naděje na medaili žila. Po „povinné“ výhře (byť jen o bod) nad Kotlářkou jsme v závěrečném dni nastoupili do čtvrtfinále proti Weriškám. Tady už šlo o všechno. Buď zvítězíme a popereme se o medaili, nebo… Bohužel, zápas se nám vůbec nepovedl, i když do půlky utkání jsme ještě drželi krok. Pak jsme však začali kupit chybičky v poli a nedařily se nám ani odpaly. Soupeř s námi nakonec moc práce neměl. Medaile byla ztracena. Nicméně ani ostatní zápasy neměly jasný průběh. Náš první soupeř z Ostravy několikrát utekl hrobníkovi z lopaty, podobně těsné byly i ostatní zápasy.

My však již neměli další motivaci a tak souboj s Mladými Buky o konečné 5. místo byl již jen labutí písní nad ztracenými nadějemi, nenašli jsme morální sílu alespoň obhájit loňské umístění. Nemohlo nás samozřejmě potěšit, že medaili neurvaly ani kamarádky z Wericha, které si po velmi vydařené sezóně věřily minimálně stejně jako my. Přesto se při slavnostním vyhlašování Joudrs neztratili, cenu pro nejlepší pálkařku turnaje si po právu odnesla Kiki Paukerová.

I když jsme nesplnili náš cíl pro tento rok, jsou dobrým příslibem předvedené individuální výkony, a to především pro nadcházející sezónu kadetek. Do této kategorie totiž přechází většina základní sestavy, takže vyhlídky na medailové umístění těchto děvčat se, doufejme, posouvají jen o rok.
Petr