Žákyně ovládly 2. kolo extraligy, oba naše týmy se probojovaly do finále

SK Joudrs, softball, Praha

STAVBA HALY - 4. 11. 2023 OD 8:00 hod

Zápisy Mikro 2023/2024

DĚTSKÉ OSLAVY NA JOUDRS

Začni správným rozhodnutím, staň se rozhodčím!

 

Oba naše týmy hrály souběžně hned sobotní úvodní zápasy základních skupin turnaje. Těžšího protivníka měly proti sobě Orange, ale naštěstí se na zápas s Eagles dobře připravily, překonaly jak naši tradiční ospalost ranních zápasů, tak i namotivovanost krčských soupeřek. Využili jsme každého jejich zaváhání a postupně přidávali body zvláště na passed bally, ale k vidění byly i slušné odpaly, většina z nich na tossy. Náskok 7:1 jsme si v obraně díky jistému nadhozu Emy pohlídali a soupeřkám již jen dovolili upravit skóre na výsledných 7:4. Další dvě utkání jsme s přehledem kontrolovali: jednoznačný souboj s mladičkým týmem Merklína bohužel poznamenalo velmi nepříjemné a krvavé zranění hráčky soupeře, které ochromilo nejen západočeská děvčata, takže už ani jeden tým neměl moc chuti do hry… Proti Arrows už jsme ale opět hráli svou hru a vítězstvím 6:3 nepřipustili obdobné drama, jaké bylo k vidění v předchozím zápase Eagles – Arrows. Do semifinále tým pod koučovským vedením Renaty Polákové a Petra Navrátila postoupil z 1. místa.

Týmu Navy přisoudil rozpis turnaje obrácený postup. Na úvod si naše děvčata poradila s domácím SaBaTem v sestavě s několika nováčky a zvláště strike zóna jejich nejmladší 6leté sympaticky snaživé hráčky dělala naší nadhazovačce zezačátku trošku problémy wink. Po vítězství 10:2 nás čekal dvojzápas, nejprve s velmi omlazeným týmem Storms (18:1 pro nás) a pak naopak se soupeřem nejtěžším, trutnovským HSM. Vítěz tohoto zápasu se zároveň měl stát vítězem skupiny a nenarazil by v semifinále na náš tým Orange. Zápasy s Trutnovem jsou vždy vyhecované a nejinak tomu bylo i teď. Nadhazovačky obou týmů, shodou okolností obě Nikoly, předváděly na prkně skvělou práci a v souhře se svými kečry toho pálkařkám moc nedovolily. V našem týmu se na kečrovi představila netradičně Giuli a šlo jí to velmi dobře. My jsme se postupně ujali vedení 2:0, pak jsme však soupeři vlastními zbytečnými chybkami v poli a nepodařeným útokem dovolily se nadechnout ke zvratu. Už už to vypadalo, že trutnovští přebírají otěže utkání do svých rukou, pak však Anča Dušková, hráčka hostující u nás z Tempa, předvedla zákrok z kategorie fantastických. Neuvěřitelnou rybou, za kterou by se nemusel stydět ani legendární fotbalový brankář Robinson, zastavila coby spojka line drive do levého zadního pole. Tímto zákrokem jako by náš tým polili živou vodou. Převzali jsme aktivitu a utkání dovedli za stavu 2:2 do tie breaku, což je již tradiční zakončení našich vzájemných soubojů s Trutnovem. V něm naše Niki pokračovala ve famózním výkonu na prkně a ve spolupráci s obranou jsme neumožnili soupeřkám skórovat. Naopak nám se po velmi zdařilém taktickém výkonu bod podařilo dovézt a mohli slavit vítězství v zápase i ve skupině a těšit se na semifinálové utkání s Eagles.

Obě nedělní semifinále se hrála současně. Orange proti Trutnovu zlomily soupeřovu naději na úspěch hned na začátku. Náš tým hrající v útoku s velkou chutí pálil při každé dobré příležitosti a bylo moc potěšující, že se odpaly dařily i našim nováčkům: za zmínku jistě stojí pěkný odpal Vendy z nadhozu na osmičku, kterým stáhla 2 body. V poli pak Eva na sedmičce chytila důležitý luft v úvodu první směny a po druhé směně bylo prakticky po zápase. Uceleným výkonem podpořeným jistotou v podobě Klárky na nadhozu jsme si vedení pohlídali a soupeře deklasovali v poměru 8:0 a postoupili do finále.

To boj o druhé finálové místo byl větším dramatem. Utkání Navy – Eagles bylo do své poloviny vyrovnané, pak si však krčské hráčky vytvořily dvoubodový náskok, který udržely až do dohrávky zápasu. Za stavu 4:2 ukázaly své motivační umění koučky našeho týmu, Petra „Dibla“ Kolkusová a Monika „Xena“ Vodičková: dokázaly naše hráčky uklidnit a skvěle je takticky připravit na rozhodující úder. Donutili jsme soupeře, kterému vidina vítězství nad Joudrs začala svazovat ruce, k sérii chyb a podařilo se nám i za cenu 2 autů skóre vyrovnat. Při obsazené 3. metě Elíza ustála soupeřův nadhoz a po 4 ballech došlo na toss. Ten Elišce v předchozím utkání bohužel moc nešel, tentokrát jej však umístila přesně mezi trojúhelník soupeřek a my mohli následným týmovým kolečkem oslavit vítězný doběh. Skvělé, podařilo se, oba naše týmy se probojovaly do finále!

V něm na hřišti i v hledišti převládala oranžovo-modrá přátelská atmosféra tak, jak to má být, když proti sobě hrají spoluhráčky a kamarádky z jednoho týmu. Po společném motivačním kolečku hráček obou týmu i za účasti všech koučů se děvčata snažila předvádět stejné výkony, jako doposud a docela jim to šlo. Na prkně se postupně vystřídaly 4 nadhazovačky, do boxu se postavily i všechny pálkařky obou týmů. Utkání logicky nemělo takový náboj, jako obě semifinále, ale i tak byly k vidění slušné zákroky i hity. Nakonec se těmi šťastnějšími staly Orange po těsném vítězství 3:2, ale ani děvčata z Navy po svých skvělých výkonech na turnaji nemusela smutnit, předvedla dva báječné zápasy a ukázala, že jsou svým klubovým spoluhráčkám více než vyrovnaným soupeřem.

Finálová účast našich týmů se promítla i do extraligové tabulky: tu po 2 turnajových titulech s přehledem vedou Orange, Navy se vyhouply hned za ně na 2. místo.

Závěrem bych rád poděkoval všem rodičům za pomoc i fandění (a Lubošovi H. za fotografování portrétů hráček), koučům za skvěle odvedenou práci a hráčkám za krásné zápasy, moc jsem si je na tribuně coby divák užil smiley. Jen tak dál, Joudrs, oléé yes.

Petr

Žákyně ovládly 2. kolo extraligy, oba naše týmy se probojovaly do finále