Žákyně starší: Klidnou cestou k zaslouženému triumfu

Prázdniny jsou minulostí, vzpomínky na medailový úspěch v turnaji EMRYT pomalu blednou a naše sezóna pokračuje dalším kolem ligové soutěže, jehož pořadatelství se ve dnech 8.9. a 9.9.2017 ujal klub z obce ležící v okresu Plzeň-jih, asi 10 kilometrů západně od Přeštic a evidující přesně 1156 obyvatel, tedy z Merklína.

V sobotu ráno nás přivítal areál dvou hřišť působící skromně, zároveň ale velmi přátelsky. Přispěla k tomu i rosa, která tu všechno hojně zdobila, a taky vědomí, že k zásadním přesunům v tabulce soutěže už nejspíš nedojde. Soupeři před námi by museli hodně zaváhat, abychom je dostihli, a nás by také musel postihnout mimořádný výpadek, který by dal šanci Ledenicím na dosavadní čtvrté pozici. Naším cílem tak bylo potvrdit třetí místo v tabulce, zajistit tím oddílu účast ve finálovém turnaji a hlavně předvést výborný výkon. Hned na úvod prozradím, že všech stanovených cílů bylo dosaženo.

Los skupiny přitom nebyl vůbec jednoduchý. Začínáme proti domácím a hned po nich přijde na řadu náš nejčastější soupeř z bojů ve skupinách – Sabat. Uvolněnost se promítá do našeho  výborného výkonu v obraně  a soupeřům dovolujeme jen minimum bodů. Merklínské naděje splachujeme výsledkem 6:2, se Sabatem si poradíme 4:1, Dvoru Králové přidělujeme 10:1. Větší starosti než soupeř nám působí počasí, protože se obloha postupně pokrývá temnými mraky. Večerní posezení u „táborového“ ohně ještě stihneme, vydatnější déšť přichází až pozdě v noci.

A pokračuje i ráno, což samozřejmě zasáhne do plánovaného programu. Ten se kvůli tomu mírně posune. Až po poledni nastupujeme proti týmu Kotlářka, který však musel řešit drobné potíže se sestavou. Je vhodné v této souvislosti připomenout (raději s utajením dalších souvislostí) ochotu projevenou Eliškou P., za kterou byla zaslouženě odměněna potleskem celého týmu. Naše děvčata se rozjíždějí pomaleji a soupeř nás překvapivě vyprovází z pálky třemi rychlými auty. My při odpovědi hbitě zahrajeme dva, v honbě za třetím si jinak spolehlivé Maki S. s Áďou F. lehce zažonglují s míčem nad domácí metou a umožníme tím Kotlářce jeden doběh. Do správného směru vrátí vývoj zápasu Týna H. Na její tvrdý, rovný a daleký odpal si sama dobíhá až domů a před sebou hrne další dvě běžkyně. Později přidáváme ještě jeden bod na 4:1 a tlačíme se za dalšími, skóre se však už nepohne. Soupeři bere poslední naděje Kája „Bio“ efektně chyceným dlouhým luftem.

Spěcháme na oběd a pak už se chystáme na finále. Podle předpokladů na nás čekají Trhové Sviny, tedy vedoucí tým soutěže. Maki V. nás nalosuje jako domácí. Kája D. na nadhozu s chytající Maki S. bleskurychle vyhánějí soupeře z útoku a na pálku jdeme my. Zaznamenáme dva doběhy. To vypadá dobře. Ani potom soupeře k ničemu nepustíme a na pálce zase mohutně tlačíme. Připisujeme šest bodů a jdeme znovu bránit. Vedení 8:0 nás malinko uspí a Sviny díky sérii asistovaných odpalů udělají 4 body. Je to škoda, ale jde jen o droboulinkou komplikaci. Pak znovu promluví do vývoje zápasu ten den spolehlivě pálící Eliška P. Přidáváme devátý bod, v dalších nám zabraňuje uplynutí časového limitu. 9:4. Pěkné.

Je čas na zasloužené oslavy. Děvčata prošla turnajem bez zaváhání a ve finále jednoznačně předčila i první tým tabulky. Dvojnásob škoda neuvěřitelně smolné ztráty z Blanska.

Uznání za pěkný sportovní výkon patří Báje C., Barče R., Káje B., Káje D., Káje N., Káje T., Ádě F., Ádě M., Maki V., Maki S., Týně H., Elišce P., Kátě K.

Pak už následuje (opravdu) rychlý přesun do restauračního zařízení McD a následně i k domácímu hřišti. Poslední sdělování dojmů, poslední objetí před dvěma dny odloučení až do středečního tréninku a pak už sprcha a postel.

Pro všechny příznivce týmu zapsal Martin S.

Žákyně starší: Klidnou cestou k zaslouženému triumfu