Žákyně starší: Na domácím turnaji bereme zlato

Liga žákyň III. turnaj divize Západ

Místo: Svobodapark, 18-19.5.2019

Sobota

Sraz v 8 ráno, a protože se jedná o domácí turnaj, je nutné vše nachystat, než si můžeme vůbec zahrát. Ploty v předepsané vzdálenosti nám již v pátek večer připravili hráči JOUDRS slowpitchové ligy – moc děkujeme. Hned ráno nás čekají Piraňky B. Celou dobu máme otěže zápasu pevně v rukou a nepřipouštíme překvapení. Druhým naším zápasem dne je tým z Merklína. Chceme jim oplatit porážku ze semifinále na jejich domácím turnaji – splněno. Tím končí naše sobotní „sportovní“ cíle. Domů se nikdo nechystá – obsluhujeme výsledkovou tabuli, hrabeme hřiště a sledujeme potenciální soupeře do nedělního semifinále. A že se toho událo… Piraňky A, oslabeny o nemocné či chybějící hráčky, tentokrát nekousaly, ale prapor berounských děvčat pozvedlo družstvo B a překvapivě se stalo na neděli naším semifinalistou.

Neděle

První nedělní semifinále svedlo proti sobě Merklín a Ledenice. V pěkném zápase se nakonec z postupu do finále radoval Merklín – notně podpořen svým fanklubem. Naše semifinále s berounským béčkem bylo poměrně jednoznačné. V posledním zápase neděle – ve finále se střetneme s Merklínem. Pro úplnost v boji o páté místo, po velké bitvě podlehlo oslabené Berounské áčko Plzeňské Slavii, o třetí místo byl sveden tuhý mač, kde nakonec Ledenice udolaly Piraňky B. V pozdním odpoledni tak nastupují děvčata ve finále proti Merklínu. Los nám určuje domácí dugout. V průběhu celého finále hrajme opravdu dobře, celý tým se prezentuje téměř bezchybnou obranou, pouze jeden tečovaný aut na domácí metě, po jediné chybě v poli. Na pálce, a to nejen ve finále naprosto dominujeme, co se podobá, kontaktujeme, na metách je celý tým opravdu hodně agresivní – a to diváky neskutečně baví. A že se jich sešlo opravdu hodně smiley. V průběhu 3 směny je zápas ukončen rozdílem 13:0. Zde laskavý čtenář odpustí, ale nejde se o tuto informaci nepodělit. Holky v průběhu 4 zápasů v turnaji dovezly 50 bodů oproti 5 obdrženým. Ani součtem všech doběhů dvou jiných týmů na turnaji tohoto čísla nedosáhnete. Na takto prezentovaný útočný soft je skutečně radost pohledět smiley.

A kdo se tentokrát podílel na vítězném tažení, obsluze výsledkové tabule, úpravě hřiště a všeho, co je kolem domácího turnaje potřeba? Holky: Sara, Kája, Beky, Amča, Julča, Danča, Kary, Anička, Verča, Lucinka, Viki a nehrající pomocnice Emča a Anetka, a to vše pod vedením trenéra, ředitele a komisaře turnaje, atd. Erička a zajišťovatele všeho co turnaj potřebuje - Ivet. Tímto turnajem je uzavřena základní část ligy žákyň 2019 a JOUDRS postupují z prvního místa své divize do nadstavby, tedy boje o 1-12 místo v ČR. Tak vám všem holky držíme palce a po letních prázdninách na dalším turnaji na viděnou! JOUDRS OLÉÉÉÉ!

Žákyně starší: Na domácím turnaji bereme zlatoŽákyně starší: Na domácím turnaji bereme zlatoŽákyně starší: Na domácím turnaji bereme zlato