Žákyňky si ve Dvoře zahrály hned ve 3 týmech

Namísto odstoupivší Krče jsme nejdříve po domluvě s domácími vytvořili kombinovaný tým, který jsme si pro sebe nazvali JouDvůr. Ten otevřel naši účast pátečními zápasy: nejdříve se marně snažil vzdorovat Hrochům z Havl Brodu, pak podal slušný výkon proti druhému polskému týmu.  Tým Joudrs se na úvod své na první pohled těžší skupiny střetl rovněž s kluky. I Klackaři z Kostelce n.Orlicí byli nad naše síly, byť jsme se snažili sebevíc. To další zápas s prvním (starším) polským týmem z Brzegu už byla jiná podívaná a z naší strany super hra. Favorizované Polky se třásly o výsledek až do konce, bohužel se nám v dohrávce nepodařilo stáhnout 3 kýžené body.

Pak se z Kláry a Káji staly hráčky Wericha, kterému se ze zdravotních důvodů rozsypal tým, a my jim obě děvčata zapůjčili na výpomoc. A obě pomohly Weriškám ke konečnému pěknému 9. místu.

To oba naše týmy se nakonec musely spokojit jen se „sestrovražedným“ bojem o poslední místo, protože ani jednomu z nich se nepodařilo ve své skupině vyhrát ani jeden zápas. Joudrs bohužel nestačili na Trutnov ani posíleného J Wericha, při tom jsme si na oba týmy docela věřili. Zvlášť s Weriškami to mrzí, protože jsme do zápasu vlítli s velkou chutí, ale nestačili pak eliminovat tlak soupeře a přestalo se nám dařit na pálce.

JouDvůr  bohužel o bod prohrál i zápas s nejmladším týmem, s Rytíři z Trutnova.  Pikantní poslední a vzájemný souboj nakonec vyhrály zkušenější hráčky Joudrs, nicméně JouDvůr se jim to snažil velmi ztížit a předvedl pěknou hru, za zmínku pak stojí především excelentní rybička a chycený luft v podání Týny Brettové.

Kompletní výsledky naleznete na www.softball.cz v sekci Turnaje.

Závěrem jen malou poznámku: možná by se nezaujatému divákovi na turnaji mohl kouč Joudrs zdát s výkonem týmu málo spokojen, ale opak je pravdou. Předvedli jsme snaživý výkon, u děvčat byla vidět touha vítězit a u řady z nich bylo patrné zlepšení. Mnohá si vyzkoušela nové posty a i přes počáteční nervozitu odehrála pěkné zápasy. Kouč ale zkrátka musí být náročný tak, abychom se  dále zlepšovali a dobře obstáli v nadcházející venkovní extralize…

Petr